2.Gün Sabah

Hani uyurken birden bire sebepsizce uyanırsın. Uyandığın an kalbinde derin bir acı var hissedersin. Hissedersin de ilk bir kaç saniye isim koyamazsın. Algıların açılmaya başladığı an fark edersin ayrılığı. Zaten başında kazan gibidir ağlamaktan. O an ne çaresiz olur insan hayat karşısında birden bire bilir misin?
kotuayrilikBugün yataktan enkazımı kaldıracak gücü bulamadım kendimde. Defalarca çaldı alarmım sesini duydum da rahatsız etmedi. Annemin yalvaran bakışlarıyla son gücümü kullanarak geldim işe. Ama ne zordu biliyor musun? Apartmandan çıkarken seni aramamak. Elini tutmadan ayakta durmak. Dün gece çok ağladın, yalvardım duyulmadı sesim. Sesini duyamadım. Yıkanmış eşyalarını ütüledim saatlerce. Tek tek yerleştirdim çekmecene. Aradığın beyaz kısa çoraplarını buldum sonra bir an gülümsedim. Ne çok aramıştın en son gün onları sabah fırça atmıştın bide ben senin eşyalarını sormadan makinaya atıyor muyum diye. Gömleklerini kokladım tek tek. Deterjan kokusu ağır basmış yine. Son yediğin poğaça kutusunu kaldırmadım yerinden. Bayatlamışlardır da kıyamadım işte. Duvardaki resimlerimize takıldı sabah gözlerim. Ne mutluyuz her birinde. Canım yanıyor tarifsiz. Ama biliyor musun senin hakkında yazmak bile rahatlatabiliyor beni biraz. Tonla ilaç dayadılar bana pazartesi gününden itibaren sanki yokluğunu kapatabilirmişim ilaçlarla gibi.

Annem endişeli ölüm yok ucunda zamanla her şey düzelir. Ne güzel demiş şair ölüm gibi bir şey oldu ama kimse ölmedi diye. Ne çok diledim ölmeyi biliyor musun ? Tüm bunları yaşamadan önceye dönüp ölebilmeyi. Yaşayarak cezamı çekiyorum işte. Sensiz aldığım her haram nefeste. İnsan bu kadar kolay vazgeçemezdi sevdiğinden. Bütün izlediğimiz filmler, okuduğumuz kitaplar ve masallar böyle demiyormuydu bize. Hani sen benim masal kahramanımdın. Kahramanlar ne olursa olsun bırakıp gitmezdi ya sevdiğini?

Yazar: DepresifModanna

1985 yılının mayıs ayında türk kadın profiline tepki olarak doğdum, gururluyum.

1 thought on “2.Gün Sabah

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir