Ülkemizde Futbol Gerçekliği

Ülke olarak ne kadar geri ve cahil olduğumuzu televizyonu olan cumartesi gecesi dışarı çıkan herkes mutlaka görmüştür. Kazanan takımın taraftarları kazanmayı, yenilen takımın taraftarları üzülmeyi, şampiyonlukla alakası olmayan takımın taraftarları köşelerine çekilmeyi bilmiyorlar.Ne kadar hasta derece de Galatasaray’lı olduğumu yakın çevrem iyi bilir.Şu play-off’lar bitene kadar kalp hastası olmadıysam hala nefes alıp verebiliyorsam Allah yardımcım oldu demektir.Zaten şike soruşturması play-off derken hayli stresli bir sezon geçirdik.Tüm takımlar ve taraftarları adına söylüyorum. Ve geldi çattı şampiyonluk son maça kaldı.En başta federasyon olmak üzere dün yaşanan olayların tümünün tek bir kelimeyle açıklaması var oda ne yazık ki ‘cehalet’. Koskoca futbol federasyonu sen akıl edemiyor musun Şükrü Saraçoğlunda Galatasaray’a kupa vermenin yaratabileceği hengameyi.Son maçta şampiyonluğu kaybeden fenerbahçe taraftarının gözü önünde o psikolojiyi kaldırmasını bekliyorsun. Ayrıca Galatasaray zaten Pazar akşamı kendi sahasında kendi taraftarının önünde bir kutlama yaptı kupayı ozaman versene. Hem takım kendi taraftarıyla sevinir hem taraftar kupa törenine ortak olur. Futbolcular mı orda almak istedi , teknik heyet mi reddet sen federasyon değil misin kendi stadınızda vericez de noktayı koy.Sonra sen insanım diye ortalarda gezinen maganda! hangi akla hizmet metrobüste üzerinde forma var diye 12 yaşında bir çocuğu bıçaklayıp ölümüne sebep olabiliyorsun. Hangi şampiyonluk? hangi kupa veya hangi renkler bir çocuğun bir insanın hayatının önüne geçebilir. Özgürlükten dem vuran sen 12 yaşındayken renklerini tuttuğun takımın forması üzerinde diye bıçaklansan veya kendi çocuğuna aynı muamele yapılsa nefretten kinden intikamdan başka hangi duyguları nasıl bekleyebilirsin?
Şampiyon olmuş takımın kutlamaya sevinmeye çıkmışsın sokağa hangi sevinç zihniyetiyle onca insanın çoluğun çocuğun kadının erkeğin arasında silah atarsın. Amacın ne? Polis statta karşı takım taraftarını bilerek isteyerek provake etmenin amacı ne? Kısacası benim şampiyonluk sevincim kursağımda kaldı yerine koskoca bir ateş düştü yaşadığım ülkenin insan adı altında ki en gelişmemiş hayvanlarından iğrendim. Başka söyleyecek bir şeyim yok.

Yazar: DepresifModanna

1985 yılının mayıs ayında türk kadın profiline tepki olarak doğdum, gururluyum.

1 thought on “Ülkemizde Futbol Gerçekliği

    Mehmet Emre Baş

    (14 Mayıs 2012 - 17:22)

    Sanki polis düşmanları bunların… İyice örgüt işlerine döndürdüler futbolu.. Devlet verdikleri zararı hepsine ödetse bak bir daha yaparlar mı…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir