Afganistan’da NE İŞİMİZ VAR ?

AFGANİSTANDA  NE  İŞİMİZ VAR ?

Türkiye NATO’ya girdiğinden beri başı beladan kurtulmuyor. Biz ne amaçla ve hakla Afganistan’da bulunuyoruz ?  Sebebi barış gücü olarak açıklanıyor, fakat barış gücünden ziyade bir zorlayıcı faktör NATO’dur.  Biz istemesek te her halükarda savaşın içine itileceğiz ve müdahil edileceğiz. Bunu bir trenin vagonları gibi düşünün İsrail’in başını çektiği bir tren. Biz vagon olarak Amerika’ya bağlı fakat amaç olarak Dolaylı da olsa İsrail’e hizmet ediyoruz. Sayın başbakan her gurup toplantısında Argo tabirle dünyaya ‘’gider yapıyor’’ Ancak söz uçar yazı kalır. Bizler hararetli tartışmalar içerisine girdikçe birileri gizlice imzaları atıyor. Ve hükümetler iç sorunlarla uğraşmaktan dışarıda ne olup bittiğini anlayamıyor. Devletin iç yapısında oluşan yapay terör sorunları ülkeyi oyalamakla beraber, dış politika menzilimize de adeta bir top atışı yapıyor. Türkiye’nin Afganistan da BİR BARIŞ GÜCÜ olarak yer aldığı ve gördüğüm kadarıyla bölge halkıyla da çok iyi geçindiğini biliyoruz. Ancak ve ancak Afganistan sabıkalı bir bölgedir. Amerikalılar o bölgeyi çok iyi bilir. Nereden roket geleceği nereden bir sniper ateşi açılacağı hiç belli olmaz. Bu nedenle de yıllardır verdiği zahiyatı bir bakıma en aza düşürmek politikası geliştirme yoluna gitmiştir. Ve NATO kanalıyla Türkiye’yi Afganistan gibi bir bataklığa bekçi olarak dikmiştir. Kaldı ki Uyanık Amerikalılar Libya’nın karıştırılmasında da sahnedeydi. NATO Kaddafi rejiminin devrilmesinde geçen sürede neredeydi ? Ben söyleyeyim… Muhaliflere NATO kanalıyla silah dağıtıldı. Bu bir iftira değildir. Bakınız; Kaddafi ne zamandan beri Amerika’nın daha ordusunda bile yeni yeni kullanmaya başladığı Piyade tüfeklerini Satın alır oldu ? Bir takım gazeteciler halkın silahları kaddafinin ordusundan aldığını söylüyor. Bu  Bir bakıma doğru, ancak Silahların diğer yarısı muhaliflere NATO hibesidir. Görüldüğü gibi Ortadoğu satrancında (Şah-mat) zamanı gittikçe yaklaşıyor. Ülkeler son kozlarını oynuyor.  Savaş yakındır.. Ancak bu savaş Sadece orta doğuyu  kapsamayacak  Dünyayı kapsayacaktır.


DÜŞEN HELİKOPTER  ‘’Sikorsky’’ Aircraft Corporation’a ait bir taktik hava taşıtıydı. Peki bu şirket hangi ülkenin ? Cevap Amerika… Bazılarınız çıkıp şunu diyebilir ya kardeşim sende her şeyi Amerika ya bağlıyorsun. Başına taş düşse Amerika dan bileceksin. Evet arkadaşım ‘’BAŞIMA TAŞ DÜŞSE AMERİKADAN BİLECEĞİM’’ çünkü adamlar senin gibi bir elinde gazete ‘ya ne olacak bu ülkenin hali’’ deyip gününü yatarak geçirmiyor. Adamlar nasıl Müslüman öldürürüz diye sabah akşam yatmıyor uyumuyor silah ar-ge leri, savunma sanayilerini geliştiriyorlar. Ve Amerika’nın elindeki en büyük silahı ‘’ UZAKTAN KONTROL’’ dür. Amerika ürettiği tüm askeri elektronik sarf malzemesinin içine uydu vasıtasıyla uzaktan erişim modülleri yerleştirmektedir. Bu yöntemi sadece Amerika değil Almanya’da uyguluyor. Bir tanıdığımız 2011 Mercedes bir otomobil satın aldı. Bir gün oğlu babasından izinsiz arabayı kaçırıyor ve arkadaşlarıyla gezintiye çıkıyor. Araçtaki benzin bu gezinti sırasında bitiyor. Ve araç o anda kapıları kilitliyor. Çocuklar aracın içinde mahsur kalıyor. Ve çocuk babasını arıyor. Olay yerine gelen baba yetkili servisi arıyor. Yetkili servis Kendilerinin müdahale edemeyeceğini ve aracın özel bir numarası olduğunu bu numarayı kendilerine ulaştırdıkları takdirde Almanya’daki fabrikayla görüşüp olaya müdahale edeceklerini söylüyor. Adam telefonu kapatıyor. Yaklaşık 5 dakika sonra aracın kapıları açılıyor. Ve Uzaktan müdahaleyle Almanyada’ki fabrikadan türkiye’deki araca gönderilen küçük bir komutun neler yaptığını idrak etmek mümkündür. Hani bizim 7 tane aselsan mühendisimiz İntihar etti diye haber yapılmıştı. Adamlar TÜRKİYE’NİN AMERİKADAN ALDIĞI F35’lerin beyin kodlarını çözdükleri için öldürüldüler. Çünkü Bir savaş anında Amerika bu uçaklara uydudan göndereceği tek komutla savunma stratejilerimizi alt üst edebilmekteydi. Uzaktan kontrol olayı öyle vahim bir noktaya ulaştı ki eşref Bitlisli den, Muhsin yazıcı oğluna kadar bir çok kazada uzaktan kontrol olayı dikkatimi çekmiştir. VE ŞUNU DA SÖYLEMELİYİM Kİ KAZA KIRIM EKİBİ UZAKTAN KONTROL OLAYINI ÇÖZEMEYECEK KADAR KIRIMLIDIR…!

yazımı burada noktalıyor değerli yorumlarınızı bekliyorum

MUHAMMED YASİR YAMAN

Yazar: Muhammed Yasir Yaman

Düşüncelerimi her zaman insanlarla paylaşmak istemişimdir. İnsanların yaşıma ve eğitim durumuma ön yargılı bir şekilde yaklaşımları beni daha profesyonelce yazmaya teşvik etti. Şuan İstanbul bağcılar öğrenci başkanlığı görevini yürütüyor olmam ve bir internet sitesinde halen devam ettirdiğim editörlüğüm beni yazar olmaya teşvik eden en büyük etmenlerden bir kaçıdır. Her konuda objektif düşünceler üretebilmem, arkadaşlarımın tabiriyle ağzı laf yapan biri olmam yazarlığı benim için vazgeçilmez bir meta haline getirdi.

1 thought on “Afganistan’da NE İŞİMİZ VAR ?

    ilker yucel

    (18 Mart 2012 - 19:11)

    evet dogru.cunku bızım meclısde su oluyor.Birbirlrin kım ne demıs kım kımın arkasından ne cevırmıs onun bunun yolsuzlugu Kısacası dedıkodu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir