Ağaçları Üzmeyelim Teması

10.06.2011 tarihinde Sosyal Sorumluluk kategorisine eklenmiş, Kişi Okumuş ve 2 Yorum Yapılmış.

Günümüz itibariyle hemen hemen tüm firmalar çevreye dost ürünler çıkarmaya başladı. Araçlar için karbondioksit salınımın azaltılması, hibrit araçlar, fabrikalardan çıkan emisyon oranlarının devamlı aşağı çekilmesi, geri dönüşü olan ürünler çıkarılması gibi bir çok çevreye dost proje gelişti.

Bunun yanında büyük iletişim devleri bu tarz projelere destek oldu. Ağaçlandırma ve kurak alanların sulandırılması, kuruyan göletlerin hayata geçirilmesi gibi. Çevre kirliliğini önlemek için belediyelerin projeleri oldu. Bunların hepsi insanlık için iyi adımlar.

Sivil toplum örgütleri kuruldu ve çevreyi kirletenlere düşman oldular. Eylemler yaparak haklı seslenişlerini dünyaya duyurdular ve faaliyetleri etkin bir şekilde devam etmekte.

Bugün aldığım bir gazetede gördüğüm bir reklam dikkatimi çekti ve sizlerle paylaşmak istedim. Ağaçları üzmeyelim adında Türkiye’de herkes enerji verimli kullansa, yılda 30 milyon ağaç kurtarmış oluruz şeklindeki reklam amaçlı sosyal bir proje.

Çocuğunuza daha yeşil bir dünya bırakmak istiyorsanız, enerji tasarrufu sağlayan ürünler kullanın. Türkiye’de enerji verimliliğinin öncüsü olmaktan mutluyuz, gururluyuz diyen Arçelik firmasına buradan teşekkür etmek istedim. Çevreye dost Arçelik’in yaptığı bu çalışmada öne çıkardığı resim çok anlamlı. Kullanılan resim Arçelik A.Ş. ile Eğitimde Gönül Birliği projesi kapsamında düzenlenen “Çevremizi ve Doğal Kaynaklarımızı Koruyalım” yarışmasına katılan resimlerden biriymiş.

Ağlayan Ağaç Teması || Ağaçları üzmeyelim slogonuyla  ;

ağaçlar üzülmesin

Yazar Hakkında
Murat

Yazar : Murat

Yazar Hakkında : 1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

İbrahim Topçu
11 Haziran 2011 - 12:01

Fidan dikme kültürümüzü bir an önce geliştirmeliyiz, her insan her sene en az bir fidan dikmeli…

Murat Gülçiçek
12 Haziran 2011 - 14:21

İbrahim sana sonuna kadar katılıyorum. Herkes 1 fidan dikebilirse kendini o sosyal ortamın içinde bulundurmuş olacak. Sosyal sorumluluk kapsamında çevresine de bunu aşılayacak ve insanlık için sağlam adımlar atılmış olacak. Bence 1 fidan bile dikmemiş kişi kendini boçlu hissetmeli ve borcunu ödemeli.

Üç Artı Bir Tv
 • Twitter@aksiyazar

 • FriendFeed@aksiyazar

 • instagram@aksiyazar

 • Son Yapılan Yorumlar

  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli için beşevler çilingir diyorki;

  topuklu ayakkabı giyemiyorum ...nasıl giyebilirim

  Contorium Bilmecesi için Burak diyorki;

  Mondros değil Honduras

  Türkçe'nin Zenginliği için ege diyorki;

  İngilizcedeki son ek sayisi 678 Turkcedeki 100 İngilizcedeki on ek sayisi 1000in ustunde Turkcede yok Perfect zamanlarinin turkce karsiligi y