Aksi Sentez 1

07.06.2011 tarihinde Eğlence kategorisine eklenmiş, Kişi Okumuş ve 2 Yorum Yapılmış.

Merhabalar aksiyazar okurları ;
Aksi Sentez bölümleri günün resmi, hayata dair iç burkan detayları ve geçmişe özlem videoları ile sizlerin ilginize sunulacaktır. Umarım bu etkinliğimizi beğenirsiniz. Aksi Sentez bölümleri sitemizin Eğlence kategorisinde yayınlanacaktır. Olumlu veya olumsuz tüm yorumlarınızı bekliyoruz.

Düşünüyorum da ülkemizde böyle bir durum olsa neler yaşanırdı acaba ? Filin arkasından korna çalarak hızlı yürüsene be davar veya hoşşşt yürü be aaaaa gibi yaratıcı sözcükler 🙂

aksi sentez serisi aksiyazar sentez yazı dizisi 1
Konuya farklı yönden bakmak istiyorum, şöyle ki ; Ülkemizde bulunan hayvanların hepsi ticari amaçlı sanırım. En basitinden İnek, eşek , koyun, keçi, köpek gibi. Şöyle bir baktığınızda işe yaramayan hayvan yok bizde tüm hayvanlarımız insanlığa hizmet ediyor. Boşta gezen kedi ve köpekler zaten öldürülüyor. ..:(  Dışarıda bu böyle değil, tabi ki de ticari olarak kullanılıyor ama kullanılmayanda çok fazla. Doğaya baktığınızda geyik, tavşan, aslan ağaçlarda rengarenk kuşlar özellikle papağan ve kanaryalar. Şu bir gerçek ki yabancılar doğasına ve hayvanlarına önem veriyorlar. Düşünsenize otoyolda bir kaplan. Mahallenin tüm çocukları toplanmış kaplanı kovalıyorlar. Kaplan yakalanıp hemen tasma takılıyor ve her türlü işkenceler 🙂
– oğlum çek şu hayvanını ısırıyor mu ?
+ kaplan tut oğlum
– oracıkta teyze altına yapar.

Ülkemizde bu tür hayvanlar ne gezer şeklinde düşünenler olabilir. Biraz araştırma yaparsanız ulaşım için at ve deveyi kullanmışız beslenmek için büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığı yapmışız. Diğer hayvanları barındırmamışız topraklarımızda. Herkül’ün Zonguldak ve çevresinde yaşadığı varsayılmaktadır. Herkül’ün en iyi arkadaşı yanındaki aslanıydı.

Hayata dair iç burkan detaylar

Eski sevgilinizi başka biri ile kıkırdayarak gülüştüğünü görmek.
Hiç hoş olmazdı değil mi ?

Şimdi sizi çok eskilere götürüyorum. Barış Manço 1989 yapımı Kezban şarkısı
Klip çok kötü hazırlanmış olmasına rağmen sade bir duruşu var. Barış Manço klibin tüm olumsuz yönlerini unutturuyor. Çevresine enerji dağıtan mükemmel bir kişiydi Barış abi : )

Sanırım çoğunuz bu videoyu izleyince hatırlayacaksınız. TRT 2 de akşam saatlerinde çıkardı. Çok iyi hatırlıyorum pür dikkat ağzım açık izlerdim : )

Yazar Hakkında
Murat

Yazar : Murat

Yazar Hakkında : 1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

İbrahim Topçu
08 Haziran 2011 - 12:07

Bir fili o kadar yakından takip etmemek lazım, hayvandır neticede bu, ne yapacağı belli olmaz değil mi ? Güzelim araba birden bombok oluverir, bu kadar doğallık taraftarı değilim şahsen:)

Barış Manço ile bu ressam abi de zaten çocukluğumuzun megalomanlarından, ağzı açık tv karşısında onları izlemekle geçti çocukluğumuz:)

Mehmet Emre Baş
08 Haziran 2011 - 14:13

7 den 70 e izlerdik 🙂

Üç Artı Bir Tv
 • Twitter@aksiyazar

 • FriendFeed@aksiyazar

 • instagram@aksiyazar

 • Son Yapılan Yorumlar

  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli için beşevler çilingir diyorki;

  topuklu ayakkabı giyemiyorum ...nasıl giyebilirim

  Contorium Bilmecesi için Burak diyorki;

  Mondros değil Honduras

  Türkçe'nin Zenginliği için ege diyorki;

  İngilizcedeki son ek sayisi 678 Turkcedeki 100 İngilizcedeki on ek sayisi 1000in ustunde Turkcede yok Perfect zamanlarinin turkce karsiligi y