Aksi Sentez 2

09.06.2011 tarihinde Eğlence kategorisine eklenmiş, Kişi Okumuş ve 4 Yorum Yapılmış.

Aksi Sentez Serisi 2

Aksi Sentez bölümleri günün resmi, hayata dair iç burkan detayları ve geçmişe özlem videoları ile sizlerin ilginize sunulacaktır. Umarım bu etkinliğimizi beğenirsiniz. Aksi Sentez bölümleri sitemizin Eğlence kategorisinde yayınlanacaktır. Olumlu veya olumsuz tüm yorumlarınızı bekliyoruz.
kızların birbirlerini teşhir etmesi
Çok merak ederim kızlar yolda gördüğü diğer bir kızı inceden niye süzer? Özellikle iki veya daha fazla kız topluluğuysa yanından geçen kıza dikkatlice sanki nüfusuna geçirecekmiş gibi alıcı gözle bakar ve o bakışma bitince aralarında gülüşmeler veya çekiştirmeler başlar. Bu konu bende hep merak konusu olmuştur. Erkeklerde bu anlayış yoktur. Bu birazda sanırım erkek giyimin çeşitliliğinin az olmasından kaynaklanıyor. Bayanlar giyim konusunda seçici olması ve giyim çeşitliliğinin fazla olması beklide onları bu duruma sürüklüyor.

Birde şu vardır ki fotoğraf bunu kanıtlıyor. Açık giyinme konusunda biraz abartmış kişiye sanki dünyaya yeni gelmiş biri gibi bakmak. Bu çok sık rastlanılan durum olsa gerek.

Hayata dair iç burkan detaylar
İş için yurt dışına giden ve senede 20 günlüğüne evine gelen babanın işe gittiği günden itibaren geri sayım yapmanız ama o kahrolası senelik izin günü gelmeden babanın cansız bedeni gelmesi.

ülker tombi
Tombiyi bilmeyeniz yoktur sanırım. Hafif kıvrık ve yuvarlak olanları vardı. Şimdi çıkan ürünlerde çeşnili,peynirli,soğanlı vs. 10 çeşit versiyonu çıkıyor, o zamanlar tek çeşitti. Zevkliydi o yıllarda tombi yemek. Elvan gazoz vardı, okul teneffüslerinde simit ve elvan gazoz alırdım. Tombi de olmasa olmazlarımdandı. Bir araştırma yapmadım ama sanırım Ülker bu ürününü artık çıkarmıyor. Eski tombiyi geri istiyorum diye mail atmalıyım : )


Şimdi yine eskilere götürüyorum sizi. 1987-1988 yıllarında ve daha öncesinde TRT 1 de Tontonlar adlı program vardı.Bunu belki pek hatırlayanız olmaz ama tontonlardan sonra çıkan çizgi filmi herkes hatırlayacaktır. Az Gittik Uz Gittik. Evliye Çelebi Küheylanıyla, mürekkep kalemiyle tekrar yayınlansa tekrardan beğenilerek izlenecek bir çizgi filmdi.

Şimdiki çocuklar bence çok şanssız. Bakkala girerdim, dikkatinizi çekeyim market değil. Mahallenin bakkalına giderdim içerisi mis gibi bisküvi ve çikolata kokuyor. Bilgisayar, atari hatta doğru düzgün yollarda araba bile olmadığı zamanlar. Yağmur yağardı her yeri bir toprak kokusu sarardı, şimdi nerede toprak kalmadı ki. Top oynadığımız boş yeşil alanlarımız çoktu, bakkal amca bir top verir misin birazdan parasını getireceğim deyip parasını bir türlü götürmediğim ne toplar gitti.


O zamanlar bir şarkıcı türeyiverdi. Ağızlara sakız gibi takıldı, hadi yine iyisin filan. Televizyonda izledim çok hoşuma gitti. Şimdilerde çıkan bir albüm bir sene dayanmıyor yani bir sene sonra dinletmiyor kendini. Tayfun’un Hadi Yine İyisin şarkısını büyüyene kadar dinledim. Bir on sene götürdü beni : )

Yazar Hakkında
Murat

Yazar : Murat

Yazar Hakkında : 1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Mehmet Emre Baş
09 Haziran 2011 - 00:51

Elvan gazoz ve simit ne güzle olurdu ilkokulda ya 🙂

İbrahim Topçu
10 Haziran 2011 - 10:16

Hadi yine iyisin, iyisin, iyisin… İşte olay budur Oh, yEAH!

Mehmet Emre Baş
12 Ocak 2012 - 20:51

Sentez 3 ne zaman yayınlancak?

Murat Gülçiçek
12 Ocak 2012 - 21:15

Sentez 3 , Sentez 4 Yayında ! Aksi Sentez serisi mutlaka devam edecek, hiç şüpheniz olmasın.

Üç Artı Bir Tv
 • Twitter@aksiyazar

 • FriendFeed@aksiyazar

 • instagram@aksiyazar

 • Son Yapılan Yorumlar

  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli için beşevler çilingir diyorki;

  topuklu ayakkabı giyemiyorum ...nasıl giyebilirim

  Contorium Bilmecesi için Burak diyorki;

  Mondros değil Honduras

  Türkçe'nin Zenginliği için ege diyorki;

  İngilizcedeki son ek sayisi 678 Turkcedeki 100 İngilizcedeki on ek sayisi 1000in ustunde Turkcede yok Perfect zamanlarinin turkce karsiligi y