Aksi Sentez 2

Aksi Sentez Serisi 2

Aksi Sentez bölümleri günün resmi, hayata dair iç burkan detayları ve geçmişe özlem videoları ile sizlerin ilginize sunulacaktır. Umarım bu etkinliğimizi beğenirsiniz. Aksi Sentez bölümleri sitemizin Eğlence kategorisinde yayınlanacaktır. Olumlu veya olumsuz tüm yorumlarınızı bekliyoruz.
kızların birbirlerini teşhir etmesi
Çok merak ederim kızlar yolda gördüğü diğer bir kızı inceden niye süzer? Özellikle iki veya daha fazla kız topluluğuysa yanından geçen kıza dikkatlice sanki nüfusuna geçirecekmiş gibi alıcı gözle bakar ve o bakışma bitince aralarında gülüşmeler veya çekiştirmeler başlar. Bu konu bende hep merak konusu olmuştur. Erkeklerde bu anlayış yoktur. Bu birazda sanırım erkek giyimin çeşitliliğinin az olmasından kaynaklanıyor. Bayanlar giyim konusunda seçici olması ve giyim çeşitliliğinin fazla olması beklide onları bu duruma sürüklüyor.

Birde şu vardır ki fotoğraf bunu kanıtlıyor. Açık giyinme konusunda biraz abartmış kişiye sanki dünyaya yeni gelmiş biri gibi bakmak. Bu çok sık rastlanılan durum olsa gerek.

Hayata dair iç burkan detaylar
İş için yurt dışına giden ve senede 20 günlüğüne evine gelen babanın işe gittiği günden itibaren geri sayım yapmanız ama o kahrolası senelik izin günü gelmeden babanın cansız bedeni gelmesi.

ülker tombi
Tombiyi bilmeyeniz yoktur sanırım. Hafif kıvrık ve yuvarlak olanları vardı. Şimdi çıkan ürünlerde çeşnili,peynirli,soğanlı vs. 10 çeşit versiyonu çıkıyor, o zamanlar tek çeşitti. Zevkliydi o yıllarda tombi yemek. Elvan gazoz vardı, okul teneffüslerinde simit ve elvan gazoz alırdım. Tombi de olmasa olmazlarımdandı. Bir araştırma yapmadım ama sanırım Ülker bu ürününü artık çıkarmıyor. Eski tombiyi geri istiyorum diye mail atmalıyım : )


Şimdi yine eskilere götürüyorum sizi. 1987-1988 yıllarında ve daha öncesinde TRT 1 de Tontonlar adlı program vardı.Bunu belki pek hatırlayanız olmaz ama tontonlardan sonra çıkan çizgi filmi herkes hatırlayacaktır. Az Gittik Uz Gittik. Evliye Çelebi Küheylanıyla, mürekkep kalemiyle tekrar yayınlansa tekrardan beğenilerek izlenecek bir çizgi filmdi.

Şimdiki çocuklar bence çok şanssız. Bakkala girerdim, dikkatinizi çekeyim market değil. Mahallenin bakkalına giderdim içerisi mis gibi bisküvi ve çikolata kokuyor. Bilgisayar, atari hatta doğru düzgün yollarda araba bile olmadığı zamanlar. Yağmur yağardı her yeri bir toprak kokusu sarardı, şimdi nerede toprak kalmadı ki. Top oynadığımız boş yeşil alanlarımız çoktu, bakkal amca bir top verir misin birazdan parasını getireceğim deyip parasını bir türlü götürmediğim ne toplar gitti.

http://www.youtube.com/watch?v=E0dh_nyLi2o
O zamanlar bir şarkıcı türeyiverdi. Ağızlara sakız gibi takıldı, hadi yine iyisin filan. Televizyonda izledim çok hoşuma gitti. Şimdilerde çıkan bir albüm bir sene dayanmıyor yani bir sene sonra dinletmiyor kendini. Tayfun’un Hadi Yine İyisin şarkısını büyüyene kadar dinledim. Bir on sene götürdü beni : )

Yazar: Murat

1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

4 thoughts on “Aksi Sentez 2

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir