Aksi Sentez 4

Aksi Sentez Serisi 4

Aksi Sentez bölümleri günün resmi, hayata dair iç burkan detayları ve geçmişe özlem videoları ile sizlerin ilginize sunulacaktır. Umarım bu etkinliğimizi beğenirsiniz. Aksi Sentez bölümleri sitemizin Eğlence kategorisinde yayınlanacaktır. Olumlu veya olumsuz tüm yorumlarınızı bekliyoruz.

uzun kuyruk
Bu kalabalık nereye gidiyor ? Gün geçtikçe yaşanmaz hale gelen metropollerde insan çokluğu başa bela. Çok öncelerden kıtlık vardı, bakkal osman amcanın çırağı mahalleye gelirdi “şeker geldi” derdi. Tüm mahalleli bakkala akın ederdi. Tatlı bir sıra olurdu. O kalabalığı anlarım da bu resimdeki kalabalık nedir yahu. Sanırım burası merkezi bir yerde bulunan sadece bir üst geçit.

İlmi yüksek bir kişiden dinlemiştim. İnsanlık duyduğu gördüğü düşünebildiği bir şeyi zor yada geç yapacak diye. Yani uçan kuşu gördün ona benzer canlı olmasada bir benzerini yaptın. Kuş gibi manevra yapabilen uçabilen bir şey.

Eski filmlere bakıldığında kablosuz telefonlar ile konuşuluyor. Halbuki o yıllarda kablolu telefonlar bile yaygın değildi. Uçan daireler, uzay mekikleri ve ışınlanma gibi şeyler. Hepsi gün geçtikçe yavaş yavaş icat ediliyor.

Helikopterin icat edilmesi Yusufçuk böceğinden ilham alınarak yapılmış . Helikopterin tüm hareketleri hatta görünüşü Yusufçuk böceğinin birebir kopyası. Demek istediğim insan görebildiği, düşünebildiği bir şeyi icat edebiliyorsa mutlaka uçan arabayı da bulup geliştirecektir.

İnternetin yaygınlaşması ve sosyal paylaşım sitelerinin aktif olarak kullanılması bir çok etkinliğide beraberinde getirdi. Video çekip binlerce kişiye izletmek. Yazılar yazıp herkesin okumasını sağlamak. Resim çalışmalarınızı sergilemek gibi.

Paylaşımcı insanların artması ile ilginç fotoğraflarda piyasaya çıkıyor.
sevimli çocuk

Hayata Dair iç Burkan Detaylar
Pazarda çalışarak aile geçinimine yardımcı olan küçük çocuğun biraz büyüyünce ailesine okul arkadaşlarım beni pazarda öyle görüyor çok utanıyorum demesi.

tipi tip sakızı
Tipitip
sakızını bilmeyeniz yoktur sanırım. Renk renk çeşitleri olan içinden karikatürler çıkan tatlı bir sakız. Üzerinden burnu uzun bir karakterin yer aldığı sakız zannedersem şu an yok. Birde Turbo sakızı vardı bilenleriniz vardır. İçinden araba resimleri ve özellikleri yazılı bir kağıt çıkardı. Bunların yanı sıra toto kağıtları vardı. Çocukluğum mahalledeki çocukları kazıklayarak geçti, neydi be.

Şokella çikolata alırdım hep. En uyuz olduğum yanı ufacık çöp şeklindeki plastik kaşığı. Katı ülker şokellabir çikolataydı, hiç eridiğini görmedim. Niye bu ürünler günümüze uyarlanıp tekrardan sunulmuyor anlamış değilim.


La linea
adında çizgi filmi vardı. Çoğumuz hatırlarız, bir el çıkar yol çizer o yolda ilerleyen çizgi şeklinde yaramaz bir figür. Bazen bu karakter tükürür, kızardı. Değişik isteklerde bulunur, çizen kişiyi bıktırırdı.

http://www.youtube.com/watch?v=XtZTzZHSvLI

Şarkıcı Volkan olarak tanıdık onu. Marjinal bir yapısı vardı ve o yıllarda hiç alışık olunmamış bir çizgi çiziyordu. Ananı Niyolay şarkısı ile birden ünlendi. Bendeniz ile bir süre aşk yaşadı ve ortadan kayboldu. Bir anda parlayıp sönen yıldızlardan veya piyasa yuttu volkanımızı.

http://www.youtube.com/watch?v=stDpNBnOBX4

Yazar: Murat

1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

2 thoughts on “Aksi Sentez 4

  Mehmet Emre Baş

  (12 Haziran 2011 - 13:31)

  La linea yı çok severdim bende. Maziyi hatırladık iyi oldu. 🙂 O üst geçit dediğin yer muhtemelen metrobüs çıkışı olabilir. 🙂

  Funda

  (13 Haziran 2011 - 00:02)

  Süper bir yazı olmuş, video da baya bir eskilere götürdü beni 🙂 ellerine sağlık…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir