Aksi Sentez 5

Aksi Sentez Serisi 5

Aksi Sentez bölümleri günün resmi, hayata dair iç burkan detayları ve geçmişe özlem videoları ile sizlerin ilginize sunulacaktır. Umarım bu etkinliğimizi beğenirsiniz. Aksi Sentez bölümleri sitemizin Eğlence kategorisinde yayınlanacaktır. Olumlu veya olumsuz tüm yorumlarınızı bekliyoruz.

Yüzmek için yer bulamayan gaspet bünyenin ölüme beş kala fotoğrafıdır efenim. Yüzmenin faydalarını bir gazete okumuştum. Vücudu geliştirdiği gibi kasların tümüne etki ettiği için vücutta kireçlenmeyi önlüyormuş. Yüzmek ayrıca ülkemizde hava atılacak bir spor dalı veya eğlence.

Bak bak boy verdim, suyun dibinde kaç dakika duracam bi bak, takla atabiliyor musun, yüzme biliyorum ama bu sefer açılmayacam gibi replikler denize gidildiğinde arkadaş çevresinde gerçekleşir. Birde iddialaşma vardır ki kötü sonuçlar doğurabilir. Karşıki kayaya kadar ilk kim yüzecek gibi. (yüzme bilmeyen varsa gurur yapıp o yarışa eşlik ederse ?)

Bir ara donla denize girmek baya revaçtaydı bilmem hatırlar mısınız ? Gazetelere ve televizyonlara haber olmuştu bu konu. Ayrıca denize karpuz kabuğu düşmüşse yaz geldi anlamına gelen bir deyimimiz bile var. Ne kadar doğru bir laf tartışılır tabi ..

Hayata dair iç burkan detaylar
Mahalledeki dönerciden telefon ile sipariş edilen dönerin dönercideki çırak çocuğun okulda olmasında dolayı 3 kuruşa aynı dönercide çalışan yaşlı amcanın döneri 7. Kata kadar çıkarması ve o karşılaşılan anda Allah benim belamı versin feryadı.

Çocukken bayramlarda ilk iş bakkallardan patlayıcı şeyler almak olurdu. Çok küçükler kibritle yakıp atardı, biraz daha büyükler cam şişe veya tuğlanın içine torpili koyup patlatırdı.

Cahillik mi yoksa o anın verdiği çocukluk mu çözemedim. Çocuk olmak, çocukluğu yaşamak güzel şey. İyi ki torpil patlatmışım küçükken 🙂

**

Levent YÜKSEL – Dedikodu

Kim söylemiş beni
Süheyla’ya vurulmuşum diye?
Kim görmüş, ama kim,
Eleni’yi öptüğümü
Yüksek kaldırımda, güpe gündüz?
Melahat’ı almışım da sonra
Alemdara gitmişim, öyle mi?
Onu sonra anlatırım, fakat
Kimin bacağını sıkmışım tramvayda?
Güya bir de Galata’ya dadanmışız;
Kafaları çekip çekip
Orada alıyormuşuz soluğu;
Geç bunları, anam babam, geç;
Geç bunları bir kalem;
Bilirim ben yaptığımı.
Ya o, Mualla’yı sandala atıp,
Ruhumda hicranını söyletme hikayesi?

Orhan Veli Kanık‘ın eseri
Müzik Sezen Aksu‘ya ait (Bu detayı vermeseydim ölürdüm)

http://youtu.be/_A1gBeJoWac

Komedi Dans Üçlüsü vardı hatırlar mısınız ? Erol Köse’nin bulunduğu grup o senelerde çok tutuldu ve TRT’de cumartesi günleri iple çekilirdi. Zamanımızda bu tarz gruplar kurulsa da aynı başarıyı yakalayamadı.

http://youtu.be/0AZ5ZhZuMwM

Yazar: Murat

1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir