Anne Koş Ben Aforizma Yaptım

25.01.2012 tarihinde Yaşam ve İnsan kategorisine eklenmiş, Kişi Okumuş ve 1 Yorum Yapılmış.

Şu erkekler ikiye ayrılır, kadınlar beşe ayrılır, insanlar bilmem kaça ayrılır vs. ile başlayan metaforlardan nefret ediyorum.
Hayatımıza sosyal medyanın girmesiyle beraber etrafta tanıdığım tanımadığım büyük küçük herkes birer filozof yada çakması olmuş ya ünlü düşünürlerin belli konularla alakalı söyledikleri cümleleri kuruyorlar yada kendi saçma sapan klişelerini adeta ‘anneeee koş ben aforizma sıçtım’ tarzında sosyal medya da dalgalar halinde yaymaya çalışıyorlar.

Hayatında bak gerçek hayatında diyorum biri karşına çıkıp ‘Mahmut insanlar ikiye ayrılır; kadınlar ve erkekler‘ tarzı bir cümle kurdu mu?
Hayır bana kursa samimiyet derecem önemli değil ağzının ortasına ıslak odunla vurma isteğim depreşir. Hayır neden yani söylemek istediğin senin insanların cinsiyetlerinin iki tür olduğuysa bunu direkt olarak yaz ha sen kendi saçma fikirlerini direkt olarak söylediğinde kimse sallamıyor da bunları aforizma haline getirip yeterince karmaşıklaştırarak insanların dikkatini çekerim, kendimi adam yerine koydurturum derdindeysen, sana kötü bir haberim var.

Çoğunluk için sadece kendini aptal yerine koyduruyorsun, geri kalan seni kaale aldığını düşündüklerinse en az senin kadar aptal. Bu sefer söylemek istediklerim bu kadar.

Yazar Hakkında

Yazar : DepresifModanna

Yazar Hakkında : 1985 yılının mayıs ayında türk kadın profiline tepki olarak doğdum, gururluyum.

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Mehmet Emre Baş
26 Ocak 2012 - 17:00

Tam bir aksiyazarsın 🙂

Üç Artı Bir Tv
 • Twitter@aksiyazar

 • FriendFeed@aksiyazar

 • instagram@aksiyazar

 • Son Yapılan Yorumlar

  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli için beşevler çilingir diyorki;

  topuklu ayakkabı giyemiyorum ...nasıl giyebilirim

  Contorium Bilmecesi için Burak diyorki;

  Mondros değil Honduras

  Türkçe'nin Zenginliği için ege diyorki;

  İngilizcedeki son ek sayisi 678 Turkcedeki 100 İngilizcedeki on ek sayisi 1000in ustunde Turkcede yok Perfect zamanlarinin turkce karsiligi y