Anonymous Saldırılarının Gerçek Yüzü

Bugün Teakolik.com’da bu saldırıların gerçek yüzünü açık bir şekilde anlatmış. Bizim koyun sürülerinin bildiği gibi bir durum olmadı. İnsanımız koyun sürüsü misali hemen biri bir tweet atınca hemen inanıyor.  Anonymous grubu başarılı olamadı. Bu açık ve net. Haber sitelerinde çıkan başka servera geçiş hikayesi de yalan. Aşağıdaki yazıyı dikkatlice okuyun ve biliglenin. Suça ortak olmayın. Özellikle Türkiye’den destek verecek ip adresleri irc kanalında açığa çıkınca saldırılar ellerinde patladı. Sansür kalkacak zaten ki sansürleme de basının lanse ettiği gibi değil. Sansür jalkınca da Anonymous açıklama yapar: Biz kaldırttık. 🙂 Oyuna gelmeyelim.

Anonymous grubu ve yapacağı saldırı hakkında siz değerli okuyucularıma önceki yazımda bilgi vermeye çalıştım. Son durumu ise bu gece siz değerli okuyucularıma özetlemek istedim. Başlık doğru evet Çanakkale geçilmedi. Böyle bir başlık atmamın sebebini ise aşağıdaki satırlarda sizlere aktarmayı düşünüyorum.

Evet beklenildiği gibi bugün saat 18:00′da Anonymous isimli grup tarafından T.C internet sayfalarına ve özellikle de Tib.Gov.Tr adresine saldırılar yoğun bir şekilde başladı.

Saldırılar başarıya ulaşamadı!

Koskoca Mastercard, Visa ve PayPal’ı kapatan dev organizasyon Anonymous, ülkemizde saldırdıkları devlet sitelerini kapatamadılar. Yapabildikleri birkaç saniyelik ya da birkaç dakikalık kesintiler oldu. Kapanmalardaki en büyük sebep ise doğal ddos olmasıydı. Protestolarındaki amaç Tib.Gov.Tr ve diğer devlet sayfalarını kapatarak güçlerini göstermek, özgürlüklerin savunulmasını sağlamaktı. Fakat ülkemizdeki savunma ve devletimizi korumak isteyen hacker’lar tarafından bu saldırılar bertaraf edildi.

Peki Anonymous gibi bir grup PayPal gibi platformları kapatırken, kullanılmaz hale getirebilirken neden Tib.Gov.Tr sitesini erişilemez hale getiremedi?

Aslında sorunun cevabı çok basit.  Wikileaks bir uluslararası blogdu.  Tüm dünyadan erişilmesi gereken ve  tüm dünyayı ilgilendiren bilgiler vermekteydi. Bir kültürü, bir ülkesi ya da temsil ettiği bir grubu yoktu. Wikileaks’ı koruyan tüm dünyadaki özgürlükçü düşünce yine tüm dünyadaki saldırılara karşı koyulması sağlamak zorundaydı.

Fakat ülkemizde bu durum biraz farklı

Devlet internet sayfalarını yönetenler saldırıdan önce Anonymous’un haberleşme kanalını takip etmekteydi. Saldırıların büyük bir kısmı TR dışında olacaktı ve TR dışına olan erişim tamamen kapatıldı.  Yani ülkemizin dışındaki Tib’e saldırı ve erişim talepleri otomatik olarak Tib bünyesinden bloke edildi.  Tib’e saldırmak için bir diğer alternatif Türkiye içerisinden saldırmak oldu.

Zaten Anonymous grubu günler öncesinden ülkemizde örgütlenmek,  taraftar toplamak ve zombi gücünü artırmak için sosyal ağlar üzerinden sürekli olarak bildirgeler yayınlamaktaydı. Bu bildirgeler yayınlanırken diğer bir yandan Devlet taraftarı Türk Hacker’lar da boş durmuyordu.  Hani söyledim ya bu bir Wikileaks vakası değil diye aynen bu şekilde yeteri kadar taraftar toplamaya çalışırken bir yandan da ülkesini seven, ülkesine her ne olursa olsun saldırmak isteyen kişilere sıcak bakmayan kişileri hesap etmemiştiler.

Sağcısı, solcusu birlik olup Anonymous’a Türkiye’ye saldırmanın ne kadar büyük bir hata olduğunu öğrettiler. Onları saatlerdir takip ediyorum. Ülkesini seven hackerlar birlik olup  Anonymous’a karşı saldırılar başlattılar. Başlatılan bu saldırılarda Anonymous’un internet sayfaları saatlerce kapalı kaldı.

Ardından iletişim sağladıkları ve Türkiye içerisinden saldırı yapmayı planladıkları IRC server’ları Türk hackerlar tarafından ele geçirildi. Bu server üzerinden sisteme bağlanıp Anonymous’a destek vermek isteyen tüm kullanıcıların ip adresleri tek tek tespit edildi ve  yetkili makamlara gönderildi.

Bu ip adresleri aslında çok önemliydi!

Anonymous grubu Tib ve diğer siteler ülke dışına kapatılıp bloke edilince Türkiye içerisinden saldırmak zorunda kaldılar.  Türkiye içerisinden saldırmak istedikleri için bildirgeler yayınlayarak güç toplamaya çalışmaktaydılar.  Anonymous’un en büyük gücü buradan gelmekteydi. Ne kadar çok taraftar toplanırsa o kadar büyük bir saldırı gerçekleşecekti. Fakat bu ip adreslerinin alındığı public edildiğinde birçok protestoya destek vermek isteyen kullanıcının durmasına, kaçmasına ve vazgeçmesine sebep oldu.

Bu ip adresleri ile zaten bir saldırı düzenledikleri zaman SUÇ İŞLEDİKLERİNİ bildikleri için bir kısım Anonymous taraftarı Türk devre dışı kaldı.  Son yazdığım yazıda ve Hüzeyfe Önal’ın televizyondaki röportajında yapılan bu saldırıların suç olduğu ve katılanların 5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılacakları belirtilmişti.

Irc serverlarının sürekli devre dışı kalması, Web sayfalarının servis dışı bırakılması, ip adreslerini public edilmesi taraftar kazanmalarına yani Zombi orduları toplamalarına engel oldu.

The_Bekir ve Jester lakaplı Türk hackerlar boş durmuyordu. Aynı zamanda iRC server’lara saldırarak iletişimi koparmakta, yeni zombi ordularının önüne geçmekteydiler.  Toplanan ip adresleri de Tib tarafından bloke edilmişti.

Kısacası Tib’e saldırmak için irc server’lara bağlanan birçok protestocu bir anda deşifre olmuştu ve ip adresleri belirlendiği için erişimleri de engellenebildi. IRC serverların Türk hackerlar tarafından yoğun ddos saldırısına maruz bırakılması birçok kişinin bu serverlara bağlanmasına engel oldu. Aynı zamanda iletişimi kopararak bir karmaşa yaşatıldı.

Diğer bir yandan da Zeki Ankun gibi birçok kişinin IRC serverlar ve sosyal ağlarda Anonymous ile dalga geçtiğine bile şahit olduk.

Tib internet sayfası yöneticileri ise boş durmadı tabiki.  Üzerindeki özel yönlendirme sistemi ve koruma sistemleri sayesinde load balance yaparken diğer bir yandan da saldırganları bloke etmekteydi.  Saat 18.00′ı gösterdiğinde birkaç saniyeliğine erişim kısıtlandı. Sebebi ise aslında Anonymous’un saldırıları değildi.

Doğal bir DDOS oluşmuştu. Herkes Tib sayfası ayakta mı? Diye merak edip siteye bir anda yükleniyordu.  Bu ufak kesintinin ardından Tib kısa sürede yayınına devam etmeye başladı.

Basın ise tam bu sırada uydurmalara başladı..!

Index içerisinden Index2.html’e olan yönlendirme aslında saldırganları alt etmek için kurulmuş olan bir güvenlik ve koruma sistemiydi.  Bizim bilinçsiz ve cahil basın

“Tib çöktü diğer serverlara geçiş yaptı”

diye saçma sapan haberler yapmaya başladı.  Basın bu şekilde uydurmalara devam ederken saldırılar da bir şekilde bertaraf edilmekteydi.  Uzmanlar Tib gibi internet sayfalarının başında mesai yaparken diğer bir yandan Anonymous grubuna cevap veren Türk hackerların  karşı atakları ile grup üyeleri panik yapmaya başladı.

Devlet yanlısı Türk hackarlar sağı solu birlik olup protestoları bir kenara bırakarak devlet sitelerine saldıranlara saldırılar düzenliyordu.  IRC kanalında bir ara..

Neler oluyor?  Kim saldırıyor? Anonymous Oplarına saldırı var!  Irc server çöktü,  Anonymous Web sayfamız yoğun DDOS saldırısı altında …

gibi mesajlarla çalkalanmaktaydı. Diğer bir yandan da ip adreslerinin Public edilmesi içerideki Türk kullanıcıları paniğe sevk etti. Ip adresleri alınan Türk Anonymous destekçilerinin bir kısmı kaçtı ve birçoğu ise IRC server’larının yoğun ddos saldırısı ile iletişim kuramadı.

Şuan itibari ile  wwww.anonnews.org  ve wwww.anonnews.org siteleri aldıkları yoğun saldırıdan sonra ulaşılamaz durumda.

Bu bir Wikileaks değildi!

Dışarıdan gelen tüm saldırılara karşı bloke çoktan yapılmıştı.  İçeriden gelen saldırılar için ise özel bir güvenlik ve koruma sistemi konuldu. Her ne kadar basın mensupları bunu 1. server çöktü diye algılasa da Tib.Gov.Tr ayaktaydı ve hizmet vermeye devam etti.

Evet arkadaşlar,  özgürlük bizim hakkımız. Sansüre karşıyız. Ben de karşıyım sonuna kadar da sansüre karşı olacağım. Hiçkimsenin benim internet bağlantıma karışmaya hakkı olmadığı gibi hiçkimsenin de Türkiye’nin iç işlerine karışmaya hakkı yok!

Biz Türk halkı protestosunu meclis önünde açlık grevi ile, Taksim’de yürüyüş ile internet sayfalarına tepki yazıları ile dile getirir protesto yapar. Fakat şunu unutmamaları gerekiyor.

Burası Wikileaks değil! Burası Türkiye! Yeri geldiği zaman Türkler birleşip uyduruk internet bağlantı hızları ile  kıytırık bilgisayarları ile karşı koymasını da bilir. Öyle de oldu…

İnternetimizi sansürlettirmek istemiyoruz! Fakat bunu illegal olarak, hele ki Türkiye dışındakilerle birlik olarak yapmayalım.  Bizler bir hükümeti yıkmasını da biliriz, yüceltmesini de. Bugünkü yönetim bizim internetimizi engelleyemeyecek. Bunu 22 Ağustosta’da göreceğiz sonrasında da.  Protestolarımıza biz Türk halkı olarak devam ederiz…

Allah’ın ecnebileri geldi organize olundu da neden biz Türk halkı olarak organize olmadık? Bu da sorulması gereken bir başka sorudur. Her ne kadar başarılı olamasalar da savundukları şeyi yaptılar. Evet şuan tüm Türkiye bunu konuşuyor…

Anonymous’culara da iki kelime sözüm var.  Burası Türkiye…


Kaynak: http://www.teakolik.com/canakkale-gecilmedi-anonymous-konusundaki-son-durum/

Anonymous

Yazar: Mehmet Emre Baş

Bloglamaya 2008 yılında başladım. Birşeyler paylaşmak ve bunların okunduğunu bilmek çok güzel bir duygu olduğu için yeni sitelerde de yazmaya başladım. Aksiyazar.com benim için farklı bir tarz olacak. Mehmet Emre Baş Google+ Profili

3 thoughts on “Anonymous Saldırılarının Gerçek Yüzü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir