Avea ve Saz Ekibi

Benim sorunum şudur efendim. Avea Genç Paket üyesiyim ve aylık olarak 19 TL yüklediğim zaman kampanyam yenileniyor. Avea genç paketin içinde her yöne 500 dakika, her yöne 1000 SMS ve 1 GB internet paketi mevcut. Tek şikâyetim Avea’nın internet bağlantısının öküz arabasından daha yavaş olmasıydı.  Geçtiğimiz ay içerisinde Avea interneti yoğun kullanmamdan dolayı Genç Paket’in bana verdiği 1 GB lık hakkımı bitirdim. Hemen sonrasında bir mesaj geldi. Mesajda 9.90 TL’ye 1GB internet satın alabileceğim ve hemen tanımlanacağı bilgisi vardı. Nihayetinde 1 GB internet hattıma yüklettim.

Sorunum şu dur ; Bir sonraki Genç Paket yenilemem de 19 TL yükledim. Daha önceden yüklemiş olduğum 1GB internet paketi olan 9,90 TL yi zamlı bir şekilde yani 13,5 TL olarak yeniden çekildi.   

Avea müşteri servisi olan 500’ü aradım ve macera başladı. Derdimi anlatabilmek için ilk önce bir müşteri temsilcisine bağlanmam gerekiyordu ama tüm tuşlara bastırdılar neredeyse telefonu yiyordum. Uzun çabalar sonucunda yaklaşık 10 dakika bekletildikten sonra birini bağladılar. Sanırım bu bekletme taktiği arayanın sinirinin yatışması için uygulanıyor ki telefon bağlandığında layyyyn kontörlerimi yediniz, hırsız hırrrrsız var diyecekken gayet ince ve titrek bir sesle alüü diyiverdim.

Avea Hızlı Müşteri temsilcisine bağlanma ; Kısayol telefonunuzdan 1-3-0 tuşlarına basın. Ayrıntı bilgi için Avea Bilgi 
444 1 500 bu numarayı hiç aramayın derim, reklam dinlemek isteyen psikopatlar varsa bilemem. Yardım alacaksınız reklam dinletiyorlar, bekletiyorlar bir de arama başına 0.60 kuruş ohh mis 🙂

Müşteri temsilcisine derdimi anlattım fakat bana verdiği cevap 1 GB internet paketi aldığınız için internet bakiyeniz bittiği anda tekrar 1 GB ücretini telefonunuzdan otomatik çekilecektir. Ben böyle bir şey istemedim, ne kadar saçma. Bir markete gidiyorsunuz bana bir tane çikolata verir misiniz diyorsunuz. Çikolata bitiyor , daha önceden aldığım için iptal ettirene kadar çikolata almış sayılıyorum. Müşteri temsilcisinin dediğine göre 1 GB internet hizmetinden alıp yararlandığımda tekrarı hesabımdan alınmaması için İPTAL yazıp bilmem nereye göndermem gerekiyormuş.
Ve ukala bir tavırla dilerseniz 19 TL tekrardan yükleyip Genç Paketinizi aktif hale getirebilirsiniz dedi. Tabi ben Avea’ya çalıştığım için ne demek ya her zaman fazla fazla gönderirim. Bir Avea’ya maaşımın 3 te 1’ini versem ne olacak.

Uzun ve meşakkatli bir konuşma sonucunda hiçbir yere varamadık. Ben fikir değiştirerek hesabımdan çekilen 13.5 TL’nin iadesini istedim ki en doğal hakkım ve temsilciye 1GB internet telefonumda duruyor hiç kullanmadım diye bilgisini de verdim. Böyle bir şey yapamayacaklarını söyledi. Tekrardan üslubumu bozmadan bayan temsilciye hikâyecikler anlatmaya başladım çünkü sinirlerim kızgın bir tavaya su damlacıkları düşüyormuş gibi zıplamaya başladı. Bakın bir mağazaya gittim, ayakkabı aldım hiç kullanmadım ve geri vermek istiyorum.  Nihayetinde geri veriyorum paramı alabiliyorum veya ufak bir bakkala giriyorum ekmek alıyorum yarısını yiyorum, su dan bir sebep örneğin ekmeğin mayası kokuyor ekmeği yiyemedik. Parasını geri alıyorum. Sizde nasıl bir hizmet var kullanmadığım bir şeyi bile geri vermiyorsunuz hiç etik değil. Tabi ki aldığım cevap;hata kaydı formu oluşturalım size döneriz.

Sonuç kocaman bir sıfır. Ha bu arada temsilciye 19 TL yüklediğimde zaten 1 GB internet paketle birlikte gelecek niye 13,5 TL’ye tekrardan 1GB internet alayım ki mantığını bir türlü de anlatamadım. Genelde bayanlar iyi bir dinleyici ve çözüm üreticidir. Sanırım bana en yontulmamışı denk geldi.

Şu bilinen bir gerçek ki Avea müşteri servisi kadar ağır çalışan ve ilgisiz bir operatör daha yok. Çözüm üretme ve yardımcı olma konularında benden sınıfta kaldılar.

Ne mi yaptım ; 19 TL yükledim, Genç Paketimi tekrardan güncelledim. Olan 13,5 TL’me oldu 🙂
Sanmayın ki Avea yine kazandı, aksine (aksi olduğum için) hattımı taşıma kararı aldım, işlerimi yürütebilmek için son defa yüklemek zorunda kaldım. Avea demek ki insanları zor durumlara da sokabiliyor.
Olaya şu yönden bakmanızı istiyorum . Ben çalışan biriyim ve durumumda iyi. Ya ben öğrenci olsaydım veya işi gücü olmayan eline pek fazla para geçmeyen biri olsaydım ne olacaktı sayın Avea ? Zor zahmet biriktirdiğim 19TL’yi yükletecektim, bir karambola gelip paketi yenileyemeyecektim. İnsanların açıklarından veya iyi niyetlerinden yararlanılarak alınan bu ücretler bana kalırsa helal değil, bence sizde helal olmadığını anlayın ve lütfen sadece işinizi doğru yapın. Avea beni kaybetti, çok ta umurlarında değilim ama benim gibi birleri, mağdurlar var biliyorum.

Sadece kınıyorum komiksin Avea 🙂

Yazar: Murat

1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

1 thought on “Avea ve Saz Ekibi

    Mehmet Emre Baş

    (22 Ocak 2012 - 13:21)

    Firmalar hala sanal alemin gücünü anlamadı. Gün gelecek bloglarında yazanları ikna etmek için çok ter dökecekler. Sosyal fısıltılar her zaman bilinçaltında çok etkili oluyorlar ve olacaklardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir