Babalar Günü Hediyesi

Babalar Gününde Ne Almalı ?

İlk olarak Babalar Günü hangi gün olduğu konusunda bir bilgi vereyim size. Babalar günü Haziran ayının 3.haftası Pazar günü olarak tüm dünyada kutlanır.
2011 yılı Babalar Günü 19 Haziran 2011 tarihindedir. Diğer seneler ise şöyledir.
2012 yılı Babalar Günü 17 Haziran 2012 tarihindedir.
2013 yılı Babalar Günü 16 Haziran 2013 tarihindedir.
2014 yılı Babalar Günü 15 Haziran 2014 tarihindedir.

babalar günü 19 haziran 2011

Babalar Günü kutlaması adet gereği babaya hediye alınarak geçirilir. Peki nasıl hediyeler alınabilir, Babalar gününde babaya alınacak en güzel hediye nedir ? Yazımda bu sorulara cevap arayacağız. Tabi ki her zaman hediye almakta gerekmez. O günü hatırlatmak, tutup elinden yemeğe götürmek, iki tatlı kelime söylemekte yeterli de olabilir.

Öncelikle babası vefat etmiş arkadaşlara buradan baş sağlığı diliyorum. Hayatın bir gereği, gerçeği bu. Kaçmak imkansız her başa gelebilir, taktir-i ilahi. Öbür dünyada olmaları bir şey değiştirmez. Mezarlığına gidip gözyaşı dökmeden ben buradayım senin yanında denilebilir. Bir dua onlar için sanırım en iyi hediye olacaktır. Belki içinizden gevur icadı ne işim var Babalar Günü filan diye düşünebilir. Şöyle düşünmenizde fayda var diye düşünüyorum. Yılda bir kez babanızı hatırlamışsınız çok mu acaba ?

Peki Babalar Gününde babama ne alabilirim ?
Herkesin kendine sorduğu sorudur bu sanırım. Şık bir ceket, oltu tespihi, yakışıklı bir kalem, çekici bir gömlek yanında kravat ve iğnesi, anahtarlık bu şekilde örnekler çoğaltılabilir. Bu sıraladığım hediyeler sizce çok basit değil mi ? Bana kalırsa biraz marjinal olmak gerekir. Gömlek almışsınız, çok güzel ve şık ama hediye olarak bakış attığınızda sıradan bir hediye.

Daha farklı alanlara da sıçrayabilirsiniz. Babamın arabasına traktör lastiği taktıracağım veya deposunu fulleyeceğim de olabilir. Evin bahçesine babamın heykelini diktirip büyük bir sükse yapacağım ilginç bir fikir olur sanırım. Kurnaz fikirlerde olası tabi ki. Bilerek ayağıma göre ayakkabı alıp Babalar Gününde aaa baba küçük mü almışım neyse diye geçiştirip hediyeyi kendinize mal da edebilirsiniz.

Tüm bunlar konunun şakasıydı tabi ki de : )  Babalar Günü için yapılacak kampanyaları takip edin derim. Tüm firmalar Babalar Günü aktivitesi diye ürünlerinde indirime gidiyor ve cazip taksit imkanları sağlıyor. Özellikle takım elbise ürünleri satan firmalar bu tarz günler için çok özel kampanyalar yapıyor, mutlaka internet sitelerine girip bir araştırma yapın.
babalar günü hediyesi saat

Benim ufacık aklıma gelen fikir şöyledir paylaşayım sizler ile ;

Babanıza ait çok eski bir fotoğrafını kara kalem çalışması yapan birine vererek çizdirebilirsiniz. Sanırım bu çok şık unutulmayacak ve bakıldığından o günü hatırlatacak bir hediye olur.

Babanız emekli ise veya boş 3-4 güne sahip ise onu tatile gönderebilirsiniz. Paranızın durumuna göre yurt dışında görülmesi gereken bir yere veya yurdumuzda ünlü bir kaplıcaya. Uygun olsun diyorsanız 2-3 gün konaklamalı bir gezi turuna kayıt yapabilirsiniz.

Gazeteye kocaman ilan verip Babalar Gününde o gazeteyi okutup ilanı görmesini sağladıktan sonra aldığınız kibar hediyeyi sunabilirsiniz.

Babanızın hep bahsettiği veya çok meraklı olduğu eşyayı ona hediye alabilirsiniz. Ben buradan açıklıyorum benim hediyem Piranha marka bir yol bilgisayarı olacak. Bizde olmasına rağmen devamlı söyler bunun niye iyisini almadık, oğlum bunu internetten güncelleyelim yol haritaları eksik mi bozuk mu ne, bunların 3 boyutlusu çıkmış çok güzelmiş 🙂

Biraz sıra dışı etkinlik istiyorum diyorsanız bu önerimizi de dikkate alın.
http://www.mydays.com.tr/ Marmara denizi kıyısı boyunca Cessna 172 marka 3 kişilik uçak ile 30 dakikalık İstanbul turu. Fiyatı : 161 lira

http://www.hatemoglu.com Hatemoğlu takım elbise yanında gömlek + kravat 199,50 lira, ayrıca e-hatemoglu Online Alışveriş imkanından yararlanırsanız Babalar Gününe özel % 20 indirim.

http://www.aksanatoltutasi.com/ Oltu taşı tespihi almak için tasarımın çeşitliliğin çok olduğu bir site. Türkiye’nin her tarafına sipariş alıyorlarmış. Fiyatları biraz el yaksa da alınabilecek en iyi hediyelerden.

http://www.hediyeyarat.com Sitesinden isme özel tavla sipariş edebilirsiniz. Buradan bakın. Fiyatı : 64,50 lira

Yazar: Murat

1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

2 thoughts on “Babalar Günü Hediyesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir