Balondan Yapılan Dinazor

Çocukların vazgeçemediği, eğlenceli bulduğu balonlar kimi zaman alışveriş merkezlerinin açılışında, kimi zaman çocukları eğlendiren palyaçoların elinde, kimi zamanda sevgililerin elinde görebiliyoruz.

balondan şekil yapmakÇocuk olmak veya o günü çocukca yaşamak adına yetişkinlerin elinde balon görmek de mümkün tabi ki. Eskilerden hatırladığım balonu dişlerle gıcırdatarak çevredekilere eziyet etmek en büyük eğlencelerimdendi. Birisini korkutmak için balon patlatmak daha farklı bir zevk.

Çevrede garip balonlar görmek mümkün oldu şu zamanlarda. 15-20 ufak balonun birleşmesinden yeni bir balon bulutu oluşturalarak satılan kozmik balonlardan bahsediyorum. Kimi psikologlar balonlardan şekil yapmayı stresi azaltabileceği için tavsiye de bulunuyor.

Doğa Tarihi Virginia Müzesi‘nde sergilenen balonlarla yapılmış 20 metrelik dinazor dünyada ilgi çekiyor. Tarihi bir müze olan ve Larry Moss başkanlığındaki kurum tarihi değerleri ve müzeleştirme olgusunu gençlere tanıtabilmek için ilgi çekecek bir yol denediklerini ifade ediyor.

balondan dinazor yapmak

balondan hayvan yapma

 

devdinazor

Airigami tarafından Doğa Tarihi Virginia Müzesi’ndeki dev balon dinazoru yerinde görmek farklı olsa gerek ama sosyal medyanın varlığı ve ulaşabilirliği kolaylaştırması meraklılarına hedefe ulaşmasında yardımcı oluyor. Konuya dikkat çekerek dünyadaki farklı esintileri sizlere paylaşma gereği duyduk.

Dev balon dinazorun görüntüleri ve ilgili videoyu youtube aracılığı ile izlemeniz mümkün.

Yazar: Murat

1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir