Beyaz ve Ben

Kendimi toparlamam ve her şeyi yoluna koymam biraz zaman aldı ama buradayım her şeyde eskisi yani olması gerektiği gibi sevdicek yanımda canımda kanımda meraklısına.
Bugün gençliğin kanayan en büyük yarasına tuz basacağım hazırsanız. ‘Evlilik’ yalnız bu yazı evlenmek isteyipte bizim gibi meteliksiz olanlar için geliyor.

beyaz gelinlik uyumu
beyaz gelinlik uyumu

Nereden baksan toplum tarafından dayatılmış onlarca geleneği adeti vs’ i olan bir toplulukta yaşadığımız için, bir gün elinde evlilik cüzdanıyla ‘heyyooo ben evlendim’ diyerek çıkıp gelemiyorsunuz romantik komedi filmlerindeki cinsten. Özellikle 17 yaşında babasını kaybetmiş başka kardeşi olmayan annesinin tüm hayatı olan bir çocuksanız o kadın illa da sizi gelinlikler içinde düğünlü dernekli vermek istiyor hakkı olarak. İstiyor da adama soruyorlar gelinlik alacağız hadi almayacağız kiralayacağız para var mı? – Yok . Hmm ee düğün yapacağız yemeksiz de maksimum 80-100 kişi, de para var mı ? -Yok. Hadi takı toka istemiyoruz beyaz eşyaya girin ailecek desek ulan daha benim nişanlımın sabit bir geliri dahi yok.

Neyse tüm buları dert etmeyi bir kenara daha bırakıp ben beyaz gelinlikli kokteyl prolangeli düğün hayallerini bir müddet daha kurmaya devam edeceğim gibi gözüküyor zira hemen işe girse dahi bizim bu paraları biriktirmemiz epey zaman alır. O kadar zaman sonra götümün kılları ağardıktan sonra da gelinlik giymem herhalde diye düşünüyorum.

Zira demem o dur ki aga; Evliliği dayatıyorsunuz toplum olarak devlette mümkün mertebe şu düğün işlerine el atsa gençleri sevindirse falan diyorum hacı ne dersin?

Yazar: DepresifModanna

1985 yılının mayıs ayında türk kadın profiline tepki olarak doğdum, gururluyum.

1 thought on “Beyaz ve Ben

    Mehmet Emre Baş

    (18 Temmuz 2012 - 17:24)

    Valla süper olur. Evlilik indirimi ya da teşvik hibesi verilse de evlensek. 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir