BİZDE ANCAK SUCUĞU OLUR….

15.03.2012 tarihinde Sinema ve Tv kategorisine eklenmiş, Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Kaç gündür izleyecektim hep bir aksilik çıktı izleyememiştim.En sonunda seyrettim;   WAR HORSE.. Beni şu hayatta çok az film duygulandırır.Hatta bırakın bir film için bir yazı karalamayı yüzlerce izlediğim filmin altına  güzeldi,çok beğendim,felandı,filandı gibisinden tek bir yorum yazmışlığım yoktur.

Filmi tam izin günüme denk getirdim, o sırada hatırlamadığım bir kanalda” lale devri”‘yi yanlış hatırlamıyorsam bir dizi yapıyor,annemde oturmuş onu seyrediyordu. Hani vardır ya, Bir solukta  okunan kitaplar,izlenen filmler, bu kelime tam manasıyla bu filmi anlatıyor. Ben afişlerini ilk gördüğümde böyle atlı matlı, tipik 3, sınıf amerikan filmi zannetmiş, birşeye benzetememiştim.Ama öyle değilmiş, ömrümde izlediğim, en güzel filmlerden bir tanesiydi.

Hele de birbirleriyle savaşan iki askerin at’ı kurtarırken ki sohbetleri sonra yazı tura atıp  birbirlerine şans dileyerek ayrılmaları sahnesi bile onlarca kere izlenmeye değer, Steven Spielberg özellikle savaş filmlerinde deha’sını gösteriyor, ama genellikle filmi biraz uzatıyor ,sonu azıcık zor geliyordu.Bazı filmleri varki hele sırf isminin hatrına izlemişimdir ki birçok insan benimle aynı fikirdedir eminim. Ama War Horse tam anlamıyla oniki’den vurmuş diyebilirim. Birde amerika’lı bu işi çok iyi yapıyor arkadaş, bir film çekilecekse vakti’de parayı’da harcıyor.

Fazla uzatmayayım filmi bitirdim ve içimde kopardığı duyguların gazına gelerek 2 saatlik bir filmi daha izlemeye koyuldum.İkinci filmin ortasında televizyona gözüm kaydı , annemin izlediği dizi hala devam ediyordu, İkinci filmi bitirdim, dizi hala devam ediyordu..

İlgili Terimler :
Yazar Hakkında

Yazar : Mehmet Olkun

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Üç Artı Bir Tv
 • Twitter@aksiyazar

 • FriendFeed@aksiyazar

 • instagram@aksiyazar

 • Son Yapılan Yorumlar

  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli için beşevler çilingir diyorki;

  topuklu ayakkabı giyemiyorum ...nasıl giyebilirim

  Contorium Bilmecesi için Burak diyorki;

  Mondros değil Honduras

  Türkçe'nin Zenginliği için ege diyorki;

  İngilizcedeki son ek sayisi 678 Turkcedeki 100 İngilizcedeki on ek sayisi 1000in ustunde Turkcede yok Perfect zamanlarinin turkce karsiligi y