Blog Tanıtım Bölümü

09.06.2011 tarihinde Blog Tanıtım kategorisine eklenmiş, Kişi Okumuş ve 15 Yorum Yapılmış.

Blog Tanıtım köşemiz henüz yeni açılan bir bölümümüz. Bu köşede bizim seçtiğimiz ve sizin gönderdiğiniz gerçekten kaliteli blogları incelemeyi ve blog takip kültürü kazanmanızı sağlamaya yönelik yazılar olacaktır.Blog önerilerinizi bu yazı altına yorum yaparak yahut aksiyazar@gmail.com adresimize mail atarak gönderebilirsiniz.

Bu yazımda blog dünyasından , bloglama kavramından kısaca bahsedeceğim. Belki sizin için de ilk adım olabilir. 🙂

Blog Dünyası

blog tutmaBulunduğumuz web dünyasında 2005 yıllarında filizlenmeye başlayan bloglama, blog tutma,blogging  aktiviteleri son 2 yılda çok daha aktif bir rol oynamaya başladı diyebilirim. Blog sahibi olmak için ille de webmaster olmanız gerekmiyor. Yazı yazabilen herkes bunu yapabilir.

WordPress.com üzerinden ücretsiz bir blog alarak bu dünyaya giriş yapabilirsiniz. Bloglama hoşunuza gitmeye başladığında bunu kendinize ait bir site altına da taşıyabilirsiniz. Samimi ve içten yazılan her yazı sevilir. Her yazılan samimi olmak zorunda da değildir. Haber, duyuru amaçlı da aktarımlarınız olabilir. Bu çok doğal.

Neden blog açmalıyım?

Sorunun cevabını kendi iç dünyamızda arayabileceğimiz gibi çok fazla takip edilen bloglardaki havayı görüce de anlayabiliriz. Bloglamak tamamen kişisel olabileceği gibi belli bir alanda (sanat,müzik,teknoloji) da yazılabilir.

İlgi duyduğunuz bir alan varsa bu alanda blog açmanız sizi daha da yetiştirecektir, hevesinizi arttıracaktır düşüncesindeyim. İnsanlar yazılarınızı okudukça daha fazla yazmak isteyeceksiniz. Ego tatmininin de bir etkisi yok değil bloglamada. 🙂

Bu konuya ilerde daha fazla da değineceğiz. Konu hakkında farklı site sahiplerinden görüşler toplayarak bunu yine bir yazıda toplayacağım. Farklı bakış açıları her zaman iyidir.

Blog tavsiyelerinizi bekliyoruz!

Yazar Hakkında
Mehmet Emre Baş

Yazar : Mehmet Emre Baş

Yazar Hakkında : Bloglamaya 2008 yılında başladım. Birşeyler paylaşmak ve bunların okunduğunu bilmek çok güzel bir duygu olduğu için yeni sitelerde de yazmaya başladım. Aksiyazar.com benim için farklı bir tarz olacak. Mehmet Emre Baş Google+ Profili

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Murat Gülçiçek
09 Haziran 2011 - 12:21

Blog yazmak popüler bir kültür olma yolunda büyük bir yol kat etti. Çoğu ünlü kişiler kişisel blog sitelerinde kendini anlatıyor, hayranlarına mesajlar gönderiyor. Bence en azından denemelisiniz. Başarı sonrasında gelecektir !

İbrahim Topçu
10 Haziran 2011 - 10:21

Şu anda bir çok kişisel blog sitesi mevcut ama sanırım bir çoğu birbirini taklit ediyor. Bence kişisel bir blog sitesi bile olsa amaç insanlara her daim bir şeyler kazandırmak olmalıdır… Dolu dolu içeriğe sahip olan bloglar bir elin parmağını geçmez sanırım.

Mehmet Emre Baş
10 Haziran 2011 - 10:33

İbrahim dediğin aynen doğru. Bir hevesle açılan bloglar tabiki çok. Ama bir yerlerden başlamak için güzel bir start noktası sonuçta. Beyn.org gibi kaliteli blogları da bu kategoride tanıtacağız. Varsa takip ettiğin sende yaz.

teknoservis
11 Haziran 2011 - 23:07

Türkiyem insanı işte ne olsun.kıymeti sonradan sonraya anlaşılıyor.Kültürü alıyor ancak biraz süreç gerektiriyor.

karolla
11 Haziran 2011 - 23:52

güzel bi kategori açmışsınız.. mail atmak yerine blogumu incelemeniz için buraya yorum yapıyorum. lütfen tüm eleştiri ve önerilerinizi çekinmeden söyleyin 🙂 not: sitemin tasarımını son 1 haftadır deiştirdim. halen ufak tefek deişiklikler olacak. ama siz şuanki haliyle ve içeriğiyle tanıtın lütfen 🙂 kolay gele yazınızı 4 gözle bekliyorum.

Mehmet Emre Baş
12 Haziran 2011 - 00:02

learnihongo.com siteniz bu ise bu dili bilmediğimiz için inceleyemyiz. Bu köşe daha çok kendini ispatlamış blog sahiplerini tanıtmak adına olacaktır. İlginize teşekkür ederiz.

karolla
12 Haziran 2011 - 00:02

yorum onaylandığına göre sanırım ilk tanıtılacak blog benimki olacak 🙂 tekrar teşekkürler.

karolla
12 Haziran 2011 - 00:02

bu dili bilmediğimiz derken? içerik türkçe yahu 🙂

Mehmet Emre Baş
12 Haziran 2011 - 00:07

Bazı sayfalarda çince yazılar var o nedenle söyledim. Ama dediğim gibi bu bölüm bilindik ve marka olmuş blogları tanıtma amaçlı olacak. Bu konuda fikir verebilirsiniz.

karolla
12 Haziran 2011 - 00:14

artık bence de tanıtmayın. zira yanlış bilgilendirme olur. mazallah millet çince diye gelip japonca bi site olduğunu görünce laf yemek istemem. iyi akşamlar 🙂

Chopescuro
14 Haziran 2011 - 17:35

Bu aralar basketbol konusunda fazlasıyla popüler hale gelen Dallas Mavericks ile alakalı 1.5 senedir blog tutuyorum. İlgilenirseniz…

İsmini Vermek İstemeyen Kişii
11 Temmuz 2011 - 20:19

” Ama dediğim gibi bu bölüm bilindik ve marka olmuş blogları tanıtma amaçlı olacak. ” Eğer adam zaten tanınıyor ve marka ise sizin burada paylaşmanız pek akıl kârı olmayacaktır bence. Ben ” Benim blogumu paylaş helelalaa ” diye söylemiyorum; ama hani düşünürseniz biraz saçma kaçıyor gibi. Neyse düşünce sizin, site sizin. Sadece eğer böyle bir işe kalkışıyorsanız gerçekten özgün içeriğe sahip, anlatımı iyi fakat bilinmeyen blogları tanıtmanız daha mantıklı olurdu. Saygılar…

Mehmet Emre Baş
12 Temmuz 2011 - 09:15

Tanınan blogları bilmeyen birçok kişi var. Bize göre çok tanıdık ve bilindik ama haberleri olmayanlar var.

MadamB Fashion
26 Mayıs 2012 - 17:05

Festival biletin hazır. Ya kıyafetin? En yakın arkadaşın evleniyor. Ne giyeceksin? Sezon alışverişine çıkıyorsun. Ne alacaksın? Moda ve hep değişen cevapları. Haftanın blogu hazırladığı moda tavsiyeleri dosyaları ile yoğunluktan son trendleri takip edemeyenlere fikir veriyor. Alışverişe çıkmadan renk, desen, giysi, makyaj, vs. önbilgi edinmek istiyorsan, moda tüyoları bu blogta.

madambfashion.blogspot.com

Ertugrul
07 Ağustos 2012 - 14:56

Sadece kişisel bir blog değil.Neredeyse her şey benim konum.

Üç Artı Bir Tv
 • Twitter@aksiyazar

 • FriendFeed@aksiyazar

 • instagram@aksiyazar

 • Son Yapılan Yorumlar

  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli için beşevler çilingir diyorki;

  topuklu ayakkabı giyemiyorum ...nasıl giyebilirim

  Contorium Bilmecesi için Burak diyorki;

  Mondros değil Honduras

  Türkçe'nin Zenginliği için ege diyorki;

  İngilizcedeki son ek sayisi 678 Turkcedeki 100 İngilizcedeki on ek sayisi 1000in ustunde Turkcede yok Perfect zamanlarinin turkce karsiligi y