Camfrog Chat Sistemi

Dünyada ve ülkemizde çok fazla sayıda kullanıcıya hitap eden görüntülü konferans odalarına sahip Camfrog Chat programı istikrarlı yürüyüşünü devam ettiriyor.

Camfrog sisteminde gerçek zamanlı odalarda dolaşabilir, canlı kameralarda sevdikleriniz ile görüşebilir,mikrofon ile konuşarak yayın yapabilirsiniz. Kendini kanıtlamak isteyen bireylerin Camfrog’u çok sık kullandığı bilinmektedir. Camfrog programını kullanarak sesini duyuran birçok kişi tanıyorum. Herkese açık olan chat odalarında şiir okuyarak tanınırlığını arttıran ve rap söyleyerek Camfrog aleminde çok tanınan kişiler bunlar. İleri ki bir tarihte bir röportajımda sizler ile buluşturabilirim onları. : )

camfrog lisansCamfrog kullanımına biraz değinmek istiyorum. Kullanıcı adı ve şifre oluşturduktan sonra sohbet odalarına girebiliyoruz. Camfrog,İşitme Engelliler,Genel,18+ şeklinde kategorize edilmiş odalardan birini seçip odaya bağlanabiliyoruz.

Bağlandığımız sohbet odasında bir çok kullanıcıya ulaşmış oluyoruz. Odalarda siyah,mavi,yeşil ve kırmızı renklerde kullanıcılar görmekteyiz. Siyah renkli kullanıcılar Oda tarafında tanınmayan normal bir kullanıcı anlamına gelmektedir. Mavi renkli kullanıcı o sohbet odasının arkadaşı anlamındadır ve istediği zaman sohbet odasına yazı yazabilir. Yeşil renk o kanalda operatör olduğunu gösterir ve kanaldan bir nevi sorumludur. Kanal içerisinde oluşabilecek huzursuzluklarda, kanal kurallarına aykırı durumlarda müdahale etme yetkisine sahip kişilerdir. Kırmızı renkli kullanıcılar kanal yetkilisi veya kanal sahibi anlamındadır. Kanal sahibi kişiler kırmızı renk ile ayırt edilir ve istediği kişiye kırmızı rengi verme yetkisine de sahiptir. Renk verme yetkisi sadece kırmızı renkli kullanıcılara aittir. Ayrıca bulunduğunuz sohbet odasında sevildiğiniz zaman veya uzun süre odada takıldığınız zaman renk alabilirsiniz. Aldığınız bu renkler sadece bulunduğunuz kanal içindir. Başka chat kanallarında siyah renklisiniz  🙂

camfrog bot kullanımı
Chat odalarında bulunan soru veya uyarı botları bulunmaktadır. Her sohbet odasının kendine göre bir kuralı vardır, kurallarına göre kanalı yönlendirir. Sadece şarkı söylenen kanal, Müzik çalınması yasak kanal, tartışma kanalı, slow müzik kanalı veya arabesk müzik kanalı gibi.
Çok sık olarak bu sistemi kullananlar camfrog Client Pro üyelik alarak pro üyeliğinin bir çok özelliğinden yararlanabiliyorlar. Daha fazla kamera açmak, kullanıcının hangi odada olduğunu görmek gibi …

Camfrog Chat kendini yenileyen bir sistem. Bir çok dil desteğinin yanında resmi sitesinden yeniliklerini duyuruyorlar. Zaman içerisinde oluşabilecek program hatalarını engellemek için çok sık yeni versiyonları çıkmaktadır.

Camfrog programını daha güzel hale getirmek için yardımcı programlarda kullanmak mümkün. Bu sistem tamamen ücretsiz, dilerseniz client pro üyelik alarak birkaç ayrıcalıktan yararlanabiliyorsunuz.
camfrog server programı

Dilerseniz sizde sohbet odaları kurup satabilirsiniz. Bunun için Camfrog Server programını kurup çalıştırmak için Dedicated Server kiralamanız gerekecek. Serverda camfrog server programını kurarak chat odasını kiralamak isteyen kişiye teslim edebilirsiniz.

Camfrog bir ara toplumsal gelişimi etkilediği için ve uygunsuz içerikler yüzünden belli bir süre Türkiye’ye yayını kesildi. Büyük yankı bulan olay bazı düzenlemeler sonucunda aşıldı. Kameranızda video yayınlamak yasak hale geldi. Küfür etmek,bölücü odalar kurmak, lisanlı ürünlerin dağıtımını illegal olarak yapmak gibi.

Camfrog Chat sisteminin bağımlılık yaptığı, kullanıcıların kamera karşısında uyuduğu, her anı sohbet odalarında paylaştığı dedikoduları çok sıklıkla gelmeye başladı kulağımıza. Yaptığım bir araştırmada bu olgunun doğruluğunu kanıtlıyor. Sohbet odalarında kişiler sabahlara kadar muhabbet ediyor. Uyku düzenleri bozuk, psikolojileri pek iyi değil. Bazı kişiler var ki sadece Camfrog’a girdiklerinde rahatlayabiliyor, çok fazla bağımlılar. Bana göre Camfrog bir hastalık. Yerinde kullanılırsa maddi ve manevi düzgün işlerde kullanılabilir.
camfrog üyelik ve client pro üyeliği

Camfrog Server Experti olan Camfrog Nicki Primera ile Röportaj

Sizi Tanıyabilir miyiz ?

Tabi ki, Mehmet Nazif Can, İlke Bilgisayar Bilişim ve İnternet Hizmetleri
Sunucu Çözümleri ve Camfrog yazılım ürünleri satışı yapmaktayız şuan. 2004 itibariyle Camfrog Türkiye’de satış yetkimiz bulunmakta ve alt bayilerimizle Camfrog sistemi içerisinde kullanıcılara hizmet vermeye çalışmaktayız.

Camfrog Chat sisteminde kaç yıldır bulunuyorsunuz ?

2003 sonlarında giriş yaptım fakat birkaç defa yazılımı kaldırıp tekrar yükledim sonuç olarak demirbaş olarak buradayım.

Camfrog ile ilk nasıl tanıştınız ?

Birçok sohbet yazılımını denedim. İnternetten sohbet yazılımlarını araştırırken Camfrog’u kullanmaya başladım.

Camfrog’u sizce neden kullanmalıyım? Size göre olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir?

Camfrog’u kullanmamız için çok fazla sebep var. Bunlardan en önemlisi insanların stres atmak için bir bardak sıcak çayla gayet güzel zaman geçirecekleri bir ortam olması ve yıllar süren uzun dostlukların başlangıcına ev sahipliği yapması. Camfrog’dan tanışıp görüşüp beraber tatil yaptığımız, gezdiğimiz, dolaştığımız hatta farklı sektörlerde ticaret yaptığım birçok arkadaşım oldu. Camfrog’da aynı anda bir çok ülkeden insanla sohbet imkanımız oluyor buda çok olumlu bir şey her türlü görüş alışverişi yapabilmemize Camfrog zemin sağlıyor.camfrog chat odaları

Olumsuz yanlarına gelince, Bazı kullanıcıların kendilerini kaptırarak aşırı derecede sanal ortamda zaman geçirerek reel hayattaki sorumluklarıyla ilgilenmemelerini örnek verebilirim.

Camfrog kullanıcıları sizi çok yoruyor mu ?

Genelde evet. Bazen çok sistemle alakasız şeyler için bizden yardım istiyorlar buda zaman ve performans kaybımıza sebep oluyor.

camfrog hediye göndermeCamfrog bağımlılık yapıyor sorusuna vereceğiniz cevap nedir? Açıklar mısınız?

Aslında bağımlılık yapmıyor ama boş zamanımız çok sanırım.

Camfrog insan psikolojisini bozuyor mu ? Camfrog’da karşılaştığınız psikolojisi bozuk insanlar var mı ?

2. sorudan başlıyım evet baya var. İlk soruya gelince hayır Camfrog insanların psikolojisini bozmuyor. Gözlemlediğim kadarıyla daha önceden reel hayatında aile ve çevresiyle sorun yaşayan insanlar için rahatlatıcı bir ortam olarak görülüyor ve Camfrog’da kendi dünyalarını yaratıyorlar.

Camfrog kullanıcıları kimlerden oluşuyor?

Genelde dullardan.

İnternet siteniz var mı ? Müşteri ile iletişimi nasıl sağlıyorsunuz?

www.camfrogurunleri.com Genelde camfrog üzerinden iletişimegeçiyor müşterilerimiz.

Camfrog müşterilerinize internet sitenizde mi ulaşıyorsunuz?

Hayır. Camfrog üzerinden veya elektronik postayla ulaşıyoruz.

Camfrog ürünleri ve fiyatları hakkında bilgi verir misiniz?

Camfrog Client Pro : 50 Dolar
Camfrog Bot Lisansı : 100 Dolar
Camfrog Server Lisansı : 200 Dolar

Camfrog sizce nasıl bir ortam?

Camfrog benim ikinci dünyam. Birçok dostumla zaman geçirebiliyorum oturduğum yerden.

Camfrog’da başlayan aşklar varmış hatta evlenenler. Hiç tanık oldunuz mu ?

Evet. Camfrog aşkları meşhurdur. Genelde bir yaz aşkı kadar sürer ama ciddi düşünüp evlenenlerde oldu.

Ne tür chat odaları mevcut?

Şuan Genel, +18 ve en faydalısı olan fakat normal kullanıcıların farkına varamadıkları Deaf odaları mevcut. 2011 sonunda farklı odalarla karşılaşabiliriz.

Camfrog Chat odalarına herkes girebilir mi ? 18+ odalarına ulaşmak için özel üyelik mi gerekli ?

Camfrog’un Genel kısmındaki odalarına pro kullanıcısı olmayanda giriş yapılabilir. Fakat Tib’in kapatmasından sonra yapılan düzenlemeler sonucu +18 bölümüne erişmek sadece pro üyelikle mevcut şuan.

camfrog kanal sahibi owner
Camfrog ile şikayetlerinizi kime iletiyorsunuz?

Camfrog’daki şikayetlerimizi genelde Camfrog Türkiye Yetkilisi Hasan Cem beye ve moderasyondan yetkili arkadaşımız Yusuf beye iletiyoruz. Tabi bazı durumlarda Amerika’daki ofis ile iletişime geçiyoruz.

Camfrog aleminde başınızdan ilginç bir anınız var mı  ?

Camfrog’da sürekli ilginç olaylarla karşılaşıyoruz. Çünkü Camfrog’da bir çok milletten ve dinden insanlara aynı anda sohbet etme imkanımız oluyor.

Eklemek istedikleriniz nelerdir?

Camfrog bir tutkudur!
Camfrog’cu olmak farklılıktır. Ama aşırısı her zaman zarardır.

Şahsım adına bana bu imkanı sunan Murat Gülçiçek arkadaşıma gönülden teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.

Röportaj için bize ayırdığı zaman için kendisine teşekkür ediyoruz.

Yazar: Murat

1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

1 thought on “Camfrog Chat Sistemi

    agababa___ & M5J

    (06 Haziran 2011 - 22:05)

    dostum primera güzel açıklaman için sağol fakat bir konu ben ilave etmek isterim bilişim çağındayız bunu iyi yönde kullanan kişiler ile kötü yönde kullananlarıda göz ardı etmememiz gerekli olduğu kanaatindeyim cf de başlayan dostluğumuz real ortama taşındı senin ile senin gibi bir dostu kazandığım için cf den mutluyum kardeşim pri:D

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir