Canlarım, Dostlarım..

Şimdi gençler bu yazının konusu herzamanki gibi benim.Şimdi meramımı şöyle izah edeceğim. İş aradığımı yazılarımı sürekli okuyaraktan takip edenler bilir.Zira hangi götüme güvenerek istifa ettiğim hala karanlıkta kalan bir konu.Herneyse şu geçirdiğimiz son 2 ayda gittiğim iğrenç iş görüşmelerinden olsun.Giyinmek zorunda kaldığım kalem etek gömlek ceket triosundan olsun, insan kaynakları yetkilileri, anlamsız soruları ve biz sizi arayacağızlarından hallice nefret ettim evet. Ama bir diğer taraftan da ev kurcaz ne bilim en basitinden sigara alıcaz kardeşim, babamdan da hakkı sayılır bir miras kalmadığına göre koca götümü kaldırıp para kazanmam gerektiğinin idrakine vardım. Burda devreye siz sevgili okurlar giriyorsunuz ( dikkat et sevgili dedim daha önceki mankafa gerizekalı vs tarzı sesleniş değil. bir şer isteyeceğim zaman yeteri kadar sevimli olabiliyorum ki konu bu değil.)
Şimdi şöyle bir iş arıyorum ben. Sabah erken kalkmamı gerektirmeyen, soğuk havalarda evden çalışabileceğim, 100cm topuklu ayakkabı giymemi gerektirmeyen, aynı zamanda iyi para kazanabileceğim, işte bir elim yağda diğeri balda zor olmayan basit bir iş. Kulağına çalınan olur, böyle kalifiye bir elemanı kaçırmak istemeyen tanıdığınız hayırseverler olur falan diyerekten.Ya canım benim olmaz olmaz deme alla alla belki var. 🙂 Düşün biraz araştırma yap emek harca.Bizde burda bişey yapmaya çaışıyoz heralde.

Yazar: DepresifModanna

1985 yılının mayıs ayında türk kadın profiline tepki olarak doğdum, gururluyum.

4 thoughts on “Canlarım, Dostlarım..

  Mehmet Emre Baş

  (07 Mart 2012 - 11:49)

  Ne kadar maaş beklentiniz var acaba ? 🙂 Hangi şartlarda çalışmak istersiniz peki ?

  DepresifModanna

  (07 Mart 2012 - 14:31)

  yüksek maaş esnek çalışma saatleri 🙂

   Mehmet Emre Baş

   (07 Mart 2012 - 21:59)

   Bir iş ayarlayabiliriz çünkü senin gibi biri zor bulunur. Para verip çalıştırmasak yeridir. Böyle değerlere sahip çıkmalıyız Türk milleti olarak. 😀

  DepresifModanna

  (07 Mart 2012 - 23:48)

  evet evet bende onu diyorum sahip çıkılsın para verilsin çalıştırılmasın beyin göçleri yaşanmasın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir