Çelişkisiz

Şimdi ben her sabahın böyle köründe kalkıp işe gelmek zorundayım ya hah işte bak ben sıçayım öyle zorundalığa. Velhasıl eğer bir işim olmasaydı da bu sefer işsizliğe lanet edecek küfür savuracaktım misal o ayrı. Kısaca çiğ süt emmişim memnuniyetsizim. Fakat çevremde her şeyden memnuniyetsiz ve devamlı şikayet halinde olan iki ayaklılara tahammül edemiyorum. Sonuç insanlarda bana tahammül edemiyor öyleyse. Çokta bi tarafımda. En başından beri kimseye yazdıklarımı okuması için baskı yapmadım. Zaten başka uğraşmam gereken bir dolu işim var. Onuda yazsana bee şundan da bahsetsene yea diyenleri hiç sallamadım zaman içinde kendi kara deliklerinde yok olup gittiler. Şanslı ve nesli tükenmek üzere olan bir jenerasyondanım ben .Umursamazlığın alası kanımda hatta her hücremde dolaşabiliyor. Bazen sıkılıyorum kendimden sonra bi bakmışım boş vermişim.

celiski Yoklukla sınandım çoğu kere maddi yokluklar ve manevi olanlar. Çoğunu atlattım diyebilirim de iz bırakmış olabilecek olanlar mevcut. Hangi makamdan martaval okuyor bu sefer modanna diyecek olanlarınız için söylüyorum. Gönül makamı sayın okuyan. Sayın kelimesine takılma saydığımdan değil ha lafın gelişi.. Lafın gelişi cümle kurmamalısın modanna.

E neden 2012 Türkiye’sinde elalem lafın gelişi sevebiliyor bile. Kendimi bu dünyada en acımasızca eleştirebilen benim sanırım .Belki başkaları da olmuştur ama önemli kısmı hiç birini hatırlamıyorum. Takmadığım dan mı evet. Bazen sayfalar dolusu yazmak istiyorum ilerde okuyup gülebileyim diye. Lafın gelişi..

Vazgeçiyorum çünkü yazmayı düşünmek güzelde eyleme geçirene kadar yorulmuş oluyorum.

Garfieldla kapışabilecek kadar ağır bir tembelliğim var esasında. Son zamanlarda mı türedi yoksa ben hep mi böyleydim bilemiyorum.Kafamda taa içinde mesela her gün düzenli spor yapıyorum acayip ince muhteşem bir vucuda sahibim. Ama düşüncede problem değil ne de olsa alacak birini bulmuşum ya beni. Ey Türk kadını her vazifen evleninceye kadardır. Diye bas bas bağırıyor içimde bir ses. İleride kocam beni neden aldattı oysa ben saçımı süpürge etmiştim geyiklerine girmem söz. Saçlarım kendiliğinden onca boya ve işlem gördüğü için süpürge kıvamında zaten. Ama dur bu aklımın bir köşesinde bulunsun ilerde kullanabilirim .

Bastırılmaz bir açlığım vardı bu sabah anlatmaya dair. Anlaşılmaya değil ama zaten farketmişsindir buraya kadar dayanabildiysen eğer günün hayır ola. Modanna

Yazar: DepresifModanna

1985 yılının mayıs ayında türk kadın profiline tepki olarak doğdum, gururluyum.

1 thought on “Çelişkisiz

    Mehmet Emre Baş

    (05 Eylül 2012 - 13:23)

    🙂 İşinin olması da olmaması da ayrı birer dert. İstediğin şartlarda iş bulamadığın için mecburen yakın şartları sana uzak olsa da kabul ediyorsun. Hayat işte demek istemeyerek sözümü noktalıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir