Cem Yılmaz’dan Twitter Rekoru

Gazetede okuduğum bir haberi sizlerle paylaşmak istedim. Haber aynen şöyle ;
Twitter’da açtığı hesabında hiç tweet görünmemesine rağmen 1.5 milyonu aşkın takipçisi bulunan ünlü komedyen Cem Yılmaz, bu sayıyla Twitter’da en çok takip edilen 500 kişi arasına girmiş. Dünyada 300 milyonu aşkın üyesi bulunan bu paylaşım platformunda birçok ünlü hesaplarıyla anında milyonlarca kişiye ulaşabiliyor. Türkiye’de Twitter kullanan 4 milyon kişi mevcut. Cem Yılmaz Türkiye’de en çok takip edilen kişi ve dünyada ilk 500 de. Ayrı bir istatistik vermek gerekirse ilk 500 e giren ilk Türk. Ünlü komedyen dünyaca ünlü BBC News, Wall Street Journel, Life, The Economist ve Newsweek gibi haber yayını yapan kuruluşları da geride bırakmış. Türkiye’den Cem Yılmaz’ı 1.2 miyon takipçi ile Abdullah Gül takip ediyor.

Cem Yılmaz 12 kişiyi takip ediyor. Takip ettiği kişiler kendi yakın çevresi. Kim diye merak ettiyseniz buyrun. Özge Çevik, Can Yılmaz, Tolga Çevik, Kaan Sezyum, Cem Dinlenmiş, Selçuk Erdem, Murat Akdilek, Rodin Alper Bingöl, Öner Işık ve iletişim hizmeti veren elmalma diye bir firma.

Cem Yılmaz’ın hiçbir uğraş vermeden bu kadar takipçiye ulaşması Türkiye’de çok sevildiğini herkes tarafından benimsendiğinin bir kanıtı tabi ki de. Aslında konuyu farklı bir alana çekmek istiyorum. Dünyada birçok örneği yaşandığı içinde bahsetmek istiyorum. Dünya veya bulunduğunuz ülkede bu kadar üne sahip iseniz seveniniz, takip edeniniz çok ise bunu ticari bir boyuta taşıyabilirsiniz ve dünyaca ünlü birçok ünlüde bunu yaptı. İnternet sitesi kurarak hayranlarınızı yönlendirebilir, senelik geliriniz kadar siteden aylık gelir elde edebilirsiniz, kendi parfümünüzü çıkartabilirsiniz, örnekleri mevcut. Size çok basit geldiyse şu şekilde izah edeyim.

Lady Gaga’nın Facebook paylaşım sitesinde 46 milyon, Twitter hesabında 18 milyon takipçisi var. Artık reklamda, gündemde internet üzerinden yapılıyor. Bu şahsın kendine ait www.ladygaga.com adresi mevcut. Sitesinin değerleri; Alexa Traffic Rank: 36,015 / Traffic Rank in US: 20,556
Sponsor, internet sitesi ve reklamlardan kazandığı aylık tahmini rakam 17 milyon $.

Şunu söylemek istiyorum Cem Yılmaz uyuma !

Yazar: Murat

1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir