ÇOK PARA ÇOK AKIL DEMEK DEĞİLMİŞ…

Çok para çok akıl demek değilmiş…

Baksanıza ‘büyük sermaye grupları ve onların gölgesinde yellenen kirli beyaz çevreler, iri medya tröstleri hepsi birden devrime az kaldı teraneleri döktürüyor ve 9, 8 diye umutla gün sayıyor…

Halbuki devrim gerçekleşince tu-kaka 10 yılı çık geri kalan 70 yıl boyunca al takke ver külah yalayıp yuttukları memleketin kaynakları ellerinden gidecek ve bırak Türkiye’yi dünyanın en zengin holdingleri listesine girerlerken bir anda bütün varyetlerine halk! ortak olacak haberleri yok!..

Cahil adamlar…
………..

Hele bu İstanbul sermayeside hepten salak imiş!.

Meftunu olduklarına yalvarır gibi özlemle gün saydıkları lümpenist devrim gerçekleşince plazalardan halka tepeden bakıp şarap yudumlayamayacaklar ki!.

Boğaza nazır ve balığın kılçığının birkaç yüz tl’den başladığı mekanlarda da rakı yudumlayıp yellenemeyecekler artık…

“Çünkü plazalar ter kokan işçi ve emekçilere, boğaza nazır seçkinci mekanlarda ağzı çorba kokan paryalara kalacak!.

Yani gerçekten akıl fukarası bu kirli beyaz sınıflar…

………..

Holding plazalarında zevkü sefa sürerken boş vakitlerinde “sosyal medyada ajitasyon yapıp genç dimağlardan kurşun asker devşirme faaliyetleriyle” lümpen devrimine yataklık yapan yazar çizer güruhuna ne demeli bunların?..

Hepside “yürürlülükteki komprador sermaye düzeninin var ettiği sınıfların onursuz sözcüleri” olarak günde 2 paragraf yazı karşılığı 20 bin dolar maaş alırken, bir kaç hafta içinde olsun istedikleri devrimden sonra işçi maaşına mecbur kalacaklar!.

Fransız Royal DeMaria şarabı yerine de zıkkımın kökünü içecekler!.

Şu cevval devrim aşkına bak?!.
………..

Hani bu kadar cehalet ancak eğitimle olur derler ya!.

Adamlar yatıp kalkıp yarım kalan kalkışma tamama ersin diye ‘Kadıköy – Taksim kafelerine yuvalanmış ‘lümpen paçozlar’ için hadi aslanım yazıları çızıktırıyorlar…

“”Yani sanırsın onların değil benim sırça köşklerim var!.””
…………

“Cehaletin bu kadarıda fazla değil mi?…

Hatta “TÜSİAD üyesi ve en büyük medya holding grubunun zengin/mağrur ihale takipçisi genel yayın yönetmeni E. Özkök için bile fazla!..

Her gün 3-5 paragraf aynı teraneler içeren yazılar karşılığında büyük patrondan aylık 24 bin dolar maaş + 2 yıl üst üste 500 bin dolar prim aldığı ortaya çıkınca “Aslında banada fazla geliyordu ama herkes o civarda alıyordu yani!..” diyerek ufkumuzu açıp vicdanımıza nefes aldıran resmi ideoloji sermayesinin kemalist moronu E. Çölaşan için bile fazla!…

…………..

O zaman bu işte bir bit yeniği var!..”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir