Contorium Bilmecesi

Boğazdan alınan yalılar, periyodik cetvelde gizlenen element ve izotoplar, yabancılara verilen marmaraya ait projeler, con isminde açılamayan klasörler, Mondros cumhuriyeti basınında çıkan haberler ve Boğaziçi üniversitesindeki isimsiz anıt neye işaret bunlar hiç düşündünüz mü ?

Contorium Nedir ?

Contorium atom numarası 90 kütle numarası 367,4 olan sadece İstanbul boğazının diplerinde bulunan faydalı radyosyon yayan son yıllarda enerji üretiminde nükleer silahlarda özellikle roket yakıtlarında hat safhada faydalanan ABD, AB, bilimum asya ülkeri,antartika,Avustralya ve yeni Zelanda’nın peşinde olan sadece honduras basınında hakkında yüzlerce haber yapılan ve Türkçesi dönergeçli energeç olan araştırması yasaklanmış bir mineraldir.

Bilgisayarınızda con isminde klasör bile açamazsınız. Her şey bu kadar açıkken araştırılması dış mihraklarca engellenmektedir.

Contorium Nasıl Çalışır ?

Contoriu 367,4 kütle numarasına sahiptir. Küsuratlı kütle numarası olmasının sebebi çekirdeğinin çatlak olmasıdır.Ve bu sebeple çekirdeği ayrıştıracak hiçbir işleme, nükleer santrale gerek olmadan etrafa radyoaktif enerji yayar. Süper Nato Topografik Araştırma Kurumunun yaptığı incelemelerde Contorium’un anti radyasyon olarak kullanabileceği görülmüştür. Elektrik devrelerine sürüldüğünde bilgisayarın fişe takılmadan yıllarca çalışabilmesini sağlar. Bunun dışında nükleer santrallerin duvarlarını boyamak için kullanılan boylara katıldığında nükleer sızıntı olmasını engeller. Çünkü 1/x ışını saçar. Ve zararlı radyoaktif x ışınları ile çarpışıp etrafı nötrler.
1/x çarpı X = 1(nötr)
Bu maddenin saatte,cep telefonunda veya herhangi bir elektrik devresinde kullanılırsa her türlü zararlı radyasyona kalkan görevi sağlar. Tüm faydalarına rağmen yenmesi durumunda mutasyonlara sebep olur.
contoriummucizesi

İstanbul boğazlarının diplerinde bulunan Contorium’dan yiyen balıklar şu anda Kurtuluş Atom Müzesinde sergilenmektedir.
Her maden bulunduğu toprağın görüntüsünü şekillendirir. Örneğin dibinde bakır bulunan toprağın üzerinde bakıra özel bir bitki örtüsü gelişir. Eski çağlarda insanlar madenlerin yerini bu şekilde tespit etmekteydi.
Sadece İstanbul boğazında bulunan mineral nedir ?  Contorium
Peki sadece İstanbul boğazında çıkan ağaç nedir ?  Erguvan
İkisinin de  aynı renkte olması sizce tesadüf müdür ? Contorium’un bulunduğu noktalarda çıkan erguvan ağaçların sebepli dış güçlerin Contorium’un yerini bulması için hiçbir şey yapmasına gerek yoktur.

En zengin Contorium yatakları Rumeli hisarı bölgesinde ve Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’nün diplerinde bulunmaktadır.  Çıkarılmayan Contorium’u simgelemek amacıyla üstü boş şekilde güney kampüse dikilen meçhul Contorium anıtı öğrencileri ibretle titretmektedir.

İlk olarak Dimitri Mendeleyev tarafından bulunan Contorium Rusya’nın sıcak denizlere inme politikasının temelini oluşturur. Babası Sibirya Türklerinden olan Dimitri Mendeleyev periyodik cetvelde 90 numaralı yeri boş bırakması için baskı görmüştür. Ancak o günümüzde sebebi anlaşılabilen bir cinlikle oraya thorium yerleştirip onunda atom numarası 90 ileride bu elementle ilgili araştırma yapabilmesi için geleceğe ışık tutmuştur.

Peki nasıl ? Thorium atom numarası 90 atom ağırlığı 232 olan radyoaktif bir elementtir. Türkiye’de Manisa Göndes’de çıkartılır. Şimdi Türkiye haritasını periyodik cetvel gibi düşünün. Manisa Gördes’ten kuzeye 367 km, yani Contorium’un kütle numarası kadar gidince nereye gidiyoruz ? Cevap bellidir İstanbul Boğazı !!!

Periyodik cetvelde de aynı gurup içerisinde kuzey yönüne gidilince kimyasal özellikler değişmez. Peki daha sonraları Contorium’a sahip olma yarışında Rusya’ya saldıran kimdir ?

Türkiye’ye + 90 telefon kodu neden verildi?

Tüm bu olaylardan sonra Türkiye’yi işaretlemek için Türkiye’ye uluslar arası telefon kodu olarak 90 numara, yani Contorium’un atom numarası verilmiştir. Tam o tarihlerde Milli Eğitimimizi düzenlemek isteyen Amerikalılar müfredatımıza aynı atom numarasına sahip iki ayrı element olamayacağı söyleyerek Contorium’un önünü kesmişlerdir.

con klasörü yapmakTürkiye’de Contorium’un adı ilk olarak 1993 yılında geçmiştir. Konu ile ilgili açıklama yapmak isteyen bilim dünyasından insanlar susturulmuş  ve o sene boğaz yalılarına yabancı bankalarla arap şeyhleri normalin üstünde bir ilgi göstermiştir. Bir sene sonra çıkan Windows 95 işletim sisteminde con ismi klasör olarak açılamadığı gibi Contorium’un izotopları olan COM1 ve COM2 de isim olarak açılamamaktadır.

Yaklaşık 6 yıl sonra Türkiye’ye yaklaşmak adına Irak’a saldıracağı söylenen Amerika,nın planlarını gören Bill Gates vicdan azabına dayanamamış con isminde klasör açılması için kurmaylarına emir vermiştir. Peki bu emirden birkaç gün sonra ne olmuştur ? Con isminde klasör açılabilmesi için yapılan çalışmalar sırasında Microsoft merkezi alınmıştır.

contorium elementSadece İstanbul Boğazı ve Haliç’te bulunan bu minerali ele geçirmek için Haliç’i temizleme bahanesi sunan yabancılar şimdilerde boğazdan yalı satın almaktadırlar. Satın alınan yalılara hiçbir Türk’ün girememesi ve bu yalılarda tuhaf araştırmaların yapılması sizce tesadüf müdür? Marmaray projesinin Türk’lere verilmemesi de mi bir tesadüftür? Boğazın yüzlerce metre altında ne araştırması yapılmaktadır ? Bilindiği gibi İstanbul’a 3.köprü yapılacak, bu köprünün İstanbul’un kuzeyinden geçmesi planlanıyor. İstanbul’un kuzeyinde zengin Contorium yatakları var. Brüksel uluslar arası köprü yapım kanunun B bendinin 23.maddesine göre köprü yapım sırasında temelden çıkan toprak ve madenler köprü yapan şirketin olacaktır. Bu şirket çıkanları çöpe de atabilir başka yerlerde de kullanabilir. Ne yazık ki köprüyü Japonlar’ın yapacağı söyleniyor.

Madenlerimize kanunen sahip olmalarını engellemek için tek şey köprü yapım anlaşmasını iptal edip bu iznin Türk bir şirkete verilmesidir.

Bu içerik tamamen video kapsamında hazırlanmıştır. Contorium haber ve videoları çok sık tartışıldığı için paylaşmak istedim. Bazı web sitelerinde Boğaziçi Üniversitesi Kimya bölümünde okuyan bir öğrencinin bir çok olayı birleştirerek bir video oluşturmasıyla yayıldığı şeklinde. Contorium bilmecesi gizliliğini koruyor, doğru bir tespit mi yoksa asparagas haber mi merak konusu.

Yazar: Murat

1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

13 thoughts on “Contorium Bilmecesi

  Mehmet Emre Baş

  (08 Haziran 2011 - 19:59)

  Bence bu element Türkiye için çok önemli. 2023 de kendi madenlerimizi işleme hakkına sahip olacağız bakalım o zamanda kapalı dosyalarda mı kalacak bu bilgiler…

  İbrahim Topçu

  (10 Haziran 2011 - 10:14)

  Contorium ‘ da Türkiye’nin gelecek doğal enerji kaynağı projelerinden biridir. Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu’daki petrol projeleri gibi. Şu anki maliyetleri ithalattan daha masraflı olduğu için devlet doğru zamanı bekliyor.

  OnuR

  (14 Haziran 2011 - 17:23)

  Con adında neden klasör açılmaz;
  con bir MS-DOS dosyasıdır ve aşağıdaki görevi yapar…
  CON – Console; ekran ve klavye giriş çıkışlarını yakalamak kontrol etmek – handle input and output.

  Bu nedenle aynı isim altında başka bir dosya açılamıyor, ayrıca;

  NUL, AUX, LPT1, COM1 adı altında da dosya açamıyorsunuz, durum budur
  EĞER CON ADINDA BİR KLASÖR OLUŞTURULABİLSEYDİ EKRANINIZ VE KLAVYENİZ ÇALIŞMAZDI

  Murat Gülçiçek

  (14 Haziran 2011 - 21:22)

  Onur bu yazıyı çıkarırken çok kapsamlı bir araştırma yaptık. Contorium’un doğru olup olmadığını bilmediğimiz gibi, Contorium’u doğrulayan noktaları da araştırdık. Sizin belirttiğiniz konu hakkında da bir araştırma yaptık. Contorium tezini çürütmeye yönelik yapılan bir çalışma. Sadece bir kaynaktan yapılmış ve piyasada hep aynı savunma geziniyor. Bunun yanı sıra Boğaziçi kimya bölümünde okuyan bir öğrencinin can sıkıntısından dolayı böyle bir hikaye yazdığı da söyleniyor.

  Uzman bir araştırma sonucu ortaya çıkmadan ne Contorium’a ne de Contorium’u çürüten detaylara inanabiliriz. Sizin belirttiğiniz açıklama çoğu internet sitesinde mevcut !

  emre aydın

  (19 Haziran 2011 - 11:32)

  bunlar bir takım uyduruk hikayelere…contorium olacak hem de boğaz koprusu…pehhhh….Yıllardır milletimizin uydurdupta inandığı asparagas haberler

  yolcu emir

  (27 Haziran 2011 - 23:33)

  Olduğu veya olmadığı ispatlanmamış bir element hakkında bu kadar yorumların yapılması enteresan. Ama önce var olduğu bilinen madenlerimizi ve yeraltı zenginlikliklerimizi biz çıkartıp işleyebilseydik ne kadar hoş olurdu…

  Caner

  (30 Haziran 2011 - 18:42)

  Peki videoda kurtuluş atom müzesi diyor böyle bir müze olduğuna dair hiç bir kanıt vs. yok ?

  fesih

  (01 Ocak 2012 - 14:55)

  bence bu türkiyeye oynanan bizans oyununlarından sadece biri baktığınızda atomun numarasıyla türkiyenin uluslararası kodu 90 dır bu mineralin türkiyede olması con adlı dosyanın açılamaması bunlar bence tesadüf değil.türkiyeyi atomun numarası olan 90 numarayla işaretlemişler.işin ilginç yanı ta o dönemlerde yeraltı kaynaklarımızı kullanmayalım diye birsürü anlaşma yapılımış tuhaf bu ülke hepimizin sahip çıkalaım.

  Hakan

  (23 Kasım 2012 - 10:20)

  Aslında böyle birşeyin olma ihtimali çok yüksek çünkü türkiye toprakları altında petrol,bor ve daha bir çok maden bulunmasına rağmen çıkarılmaması yada çok az miktarda çıkarılıyor olması dış güçlerin türkiyenin büyümesini engellemek, yeraltı kaynaklara bir şekilde sahip olmak ve özelliklede vatanı bölmek için yapılan türlü oyunlar var dolasıyla ben bunlara inanıyorum.

  esma

  (15 Şubat 2013 - 21:00)

  ben inanıyorum ama bazı bölümleri çok saçma

  atilla aydogdu

  (18 Nisan 2013 - 19:43)

  bu yalan bi haber,, ne mondros cumhuriyeti diye bi yer var nede kurtuluşta atom müzesi.. ve de erguvan agacının asıl yeri ist degil asya ve g.amerika vede o baliklar uydurma..bişeyler kurgulanmak istemis bunu hazırlayan ama az araştırınca yalanlar bir bir cıkıyor.. belki bu ,ülkemizdeki bor ve petrolu gölgelemek için planlı yapılmıştır..

   Burak

   (08 Ağustos 2016 - 12:46)

   Mondros değil Honduras

  Sümeyye Yılmaz

  (19 Aralık 2014 - 16:47)

  Ben beşinci sınıf öğrencisiyim arkadaşım fen dersinde bunu bize anlattı ilkten korktum çünkü bu element yüzünden 2018 yılında 3. Dünya Savaşı olabilirmiş. Öğretmenimiz bu bir teori dedi yani gerçek olmayabilir ( Savaş olacağı gerçek olmayabilir ) Birşey daha söyleyeceğim;Cumhuriyetin ilanında bir Barış Anlaşması imzalanmış bu anlaşma bir asır yani yüz yıl geçerliymiş ve bu yüz yıl 2023 yılında bitecek ve savaş olabilir bunu öğretmenimiz dedi fakat biz çok güçlü bir devletiz bize savaş acmaya cesaret edemezler. Mesela başka ülkeler gücsüz olduğu icin Suriye ye falan savas acmış. Zaten Mondros Ateşkes Antlaşması yüzünden zenginliğimizi ortaya koyamıyoruz. Neyse bizim burada tek yapabileceğimiz ülkemizi daha güclü yaparak korumaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir