Depresyondayımmm

Bugün sana okuyacağın muhteşem şeyler yazabilirdim. Evet bunu yapabilir seni gülmekten altına sıçırtabilir aynı anda düşünmemeni sağlayıp beynini de rahatlatabilirdim. Ama yapmıyorum Neden? amaçsızca yazılarıyla bi yere gelemeyeceğini fark eden modanna depresyona girdi.Depresyon dediğin ucu başı karanlık bir zindan.Fonda herhangi bir ağır enstürmantal bişiler yanında da 2 tekle dinlersen daha etkili olabileceğini düşünüyorum.O yooo benim değil asla yazının.

Depresyondayım çünkü günümün tamamını bu göt kadar evde geçiriyorum.Depresyondayım çünkü yatağımı istemesemde poki adı altındaki kıl yumağıyla paylaşıyorum.Depresyondayım çünkü hava su vs herşey parayla. Depresyondayım çünkü eskiden alt komşumu üst komşumu tanımayan ben mahallede hangi evde ne olay var evde oturmaktan ezberledim.Ayrıca ayçekirdeğinin b vitamini sağlayarak sinir sistemine olan pozitif etkisinden bahseden gerizekalılara burdan sesleniyorum yüzümdeki sivilceler ve koca götümün daha da büyümesiyle bu ayçekirdeğinin ilgisini kanıtladığım an ümüğünüze çökücem.Depresyondayım çünkü üzerinden günler geçmesine rağmen 90+4’de kaçan o son gol geceleri rüyama giriyor.Düşün bak bilinç altımdaki en önemli şey’i kes.
Valla bu boşluğumdan kaynaklanan psikolojik depreşimler ilk başlarda kendimi temizliğe sonrasında çikolatalı kek yapıp yapıp yememe vurmuştu.:( Şimdilerdeyse çeneme vurdu.Günlük hayatımda mümkün olduğunca az kelime tüketerek yaşayan ben modanna bugünlerde önüme gelen herkesle ister istemez dialog halindeyim.En son yatak odamın camının altında maç yapan veletlere “ulan aşaaa inersem o topunuzu gö.. pardon keserim” diye carlamaya başladığımda farkettimki bildiğimiz klasik mahalle teyzelerinden tek farkım kafamdaki platin röfleler ve topkulu ayakkabılarım.Bunun dışında dedikodu desen bende, ay çekirdeği tüketimi desen bende, mahallenin çocuklarını gerekli gereksiz azarlama bende, esnafın çırağının ‘abla aman bahşiş istemez yeterki sen cam açıkken bağarma’ laflarını işitmek bende. Bu gidişe bir dur demem gerektiğini farkettim ettimde eyleme geçemiyorum.Müstakbel kayınvalidem çeyizime el işi yapmam konusunda tavsiye verirken (valla diyom bak beni artık nası tanıdıysa çeyizime el işi yap diyo.) ben bildiğin prototip türk kadını şeysinden şaşma sen modannacım saracaksan herife saracan dedim. Ve ilk hamlemi yaptım. Aradım nişanlıcığımı var yok içimdeki tüm sıkıntıyı kustum.Dinledi dinledi “şu an müsait değilim modannacığım eve gelince akşam konuşuruz.”  dedi kapattı.Tabiki o eve gelene kadar neden kavga çıkarıp carladığımı unuttuğumdan akşam konuşucak bişey olmadı.Bir sonraki gün ‘lan modanna dedim kendi kendime şu ülkede ki kadınların nerden baksan yüzde sekseni işsiz ev kadını tüm günlerini evde bi şekilde geçiriyolar sen gerzo musun niyte beceremiyosun?‘ dedim kendime.Açtım televizyonu sabah sabah saba tümerin anıran sesiyle hayattan bi kere daha soğuyarak televizyonsuzluk yemini ederek kapadım.Zaten herkesin başarabildiği basit şeyleri yapamama gibi bi özel yeteneğim var misal ehliyette alamadım ben hala.Hayır özel yetenek bu sorgulayamıyosunda niye bazısı uçabiliyoda ben basit şeyleri yapamıyorum diye.Kaptım pokiyi attım kendimi sokaklara yanlız 11 senelik ahir ömründe gördüğü sokak yüzü bir elin parmaklarını geçmeyen köpekte haliyle şaşırdı önce yürümeyi reffetti sonra hiç durmadan havlamaya başlayınca yeteeeer nidalarıla tasmasını bırkatım götüne baka baka eve kaçtı.Bundan sonraki hayatımı maç skoru tahmin ederek geçirmeye karar verdim zira verdiğim sonuçların yüzde 80’i tutmasına rağmen daha 1 iddia bile oynamışlığım yok böyle işte bu günlükte bu kadar. Ne sanıyodun?

Yazar: DepresifModanna

1985 yılının mayıs ayında türk kadın profiline tepki olarak doğdum, gururluyum.

1 thought on “Depresyondayımmm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir