Dikkat Nişan Var!

Hayatım sürekli olarak birbiriyle çelişen eylemler, düşünceler, yaptırımlarla dolu. Misal geceleri herkes uyuduktan sonra köşeme çekilmeyi geceyi yaşamayı ne kadar çok sevsem de hayatta ki önceliklerimin top5’in de kesinlikle uyku var. Sonra asla duygusal olmadığımı iddia eden yakın çevremin ellerinde ölümlere kriz durumlarında ki dayanıklılığıma dayanan somut kanıtları olmasına rağmen gider mutlu sonla bitan bir film olan savaş atında dahi hıçkırıklara boğularak ağlayabilme kapasitesine sahibim.

26 senelik ahir ömrümün hiçte azımsanmayacak kadarını hayvan haklarını savunmaya , onlarla iletişim kurmaya çabalamaya, basit ama yaşamsal ihtiyaçlarını gidermeye adamışken kendi köpeğimi kendi odama sokmam. Tüm bunlardan sanane evet bencede ama bunları yaşadığım hayatın her evresinde farklı kombinasyonlarla eşleştirdiğimde ortaya zaman zaman gayet sikko durumlar çıkabiliyor. Hayatımın aşkını bulmuşum, yolunda ve düzgün daha doğrusu anormallik göstermeyen tek şey hayatımda evlilik sürecine girmiş bulunduğum ilişkim misal ama ben dört gün sonra olacak nişanımızın hiç bir detayıyla ilgilenmemek bi kenara nerede yapılacağını görmek için koca götümü kaldırıp gitmedim bile.

Bu örnekte herkes gibi sende okurken sadece tembelliğime dem vurabilirsin ama yanlış! Sebep sorgularken bi anda tüm bu saçma sapan organizasyonların sonucunda sevdiceğim ile aynı evde yaşayarak bir hayatı paylaşmak adına aileleri mutlu etmek için girişilmiş bu organizasyonda tamamen kontrolü yitirmiş vaziyette olduğumu farkettim. Şimdi birazdan bana hak vereceksin ilk başta annemi ele alıcam çünkü. 26 senedir tanıdığım kendi salonunda ki nadide bitkileri ölüme terk etmiş insan evladı müstakbel kayınvalidemle nişan masamızda ki çiçeğin yapma çiçek mi gerçek çiçek mi olması gerektiği konusunda bıkmadan usanmadan günlerce konuşabiliyor. Tüm bunlara girişirken en başta evlenecek olan 2 kişi olan ben ve sevgilim meramımızı iki aileyi de karşımıza alıp en açık net ve patavatsızından; ev kurarken paraya ihtiyacımız olduğunu bu sebeple mümkün olan en sade ve minimum masrafla şu nişan ve düğünü sadece mutlu olmaları için gerçekleştireceğimizi değil de tam tersini söylemişizcesine hareket ediyorlar. Üzerine her gün ikimiz ilgisizliğimizden carttan curttan azar işitiyoruz.Müstakbel kayınpederim ev eşyalarımızın ikeadan alınmaması gerektiğini çok basit kaçacağını hiddetle savunurken yavrularım alın size bir kaç milyon dolar gidin evinizi armani casa’dan döşeyinde demiyor.Sevgili görümcem tamamen kendi dünyasında nişanın cuma mı cumartesimi olacağı hakkında bir fikri dahi olmadığına bahse girmemle kendi abiminde ondan farkı olduğunu söyleyemeyeceğim.Dün nişan elbisemi seçip aldım, yarında sevgilimin takımını almaya gideceğiz diye az önce aile bireylerinden yumurtanın kapıya dayanması ana fikrini içeren bin tane cümle işittik. Tüm bu süreçte gerçekten tanıyabildiğim ve en doğru kararı verdiğime bir kere daha inandığım adam biliyorum deşifre oldum ve okuyacaksın bunları sana da tek cümlem seni seviyorum.

Yazar: DepresifModanna

1985 yılının mayıs ayında türk kadın profiline tepki olarak doğdum, gururluyum.

4 thoughts on “Dikkat Nişan Var!

  Mehmet Emre Baş

  (09 Şubat 2012 - 13:43)

  İlgiyle takip ediyor ve heyecanla okuyorum. Bir roman gibi yazıyorsun ve ne istediğini/istemediğini çok iyi anlatıyorsun.

  DepresifModanna

  (10 Şubat 2012 - 12:54)

  teşekkür ederim hissettiklerimi düşünmeden yazıyorum sadece

  duayen

  (12 Şubat 2012 - 13:17)

  özeleştirinin dibe vurduğu an dedikleri olay bu olsa gerek 🙂 bu siteyi yeni buldum ailecek müptelası olacaz gibim ..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir