Facebook Home internete sızdı!

12 Nisanda çıkması planlanan Facebook Home bilindiği üzere belirli cep telefonlarında kullanıma sunulacaktı. Belirtilen tarihten önce Facebook Home APK dosyası internete sızarak görücüsüne çıkmış oldu. Facebook Home bugünden itibaren indirip deneyebilirsiniz !

facebookhome

Bu haberi paylaşma fikri oluştu bizde fakat internet üzerinde bu tür paylaşımlar sağlam kaynaklardan sızdırılsa da kötü amaçla kullanmak isteyenler tarafından bilgisayarınıza zarar verecek dosyalar türetilebilir. Facebook Home adını kullanarak veya yeni çıkmış bir uygulamanın yaması diye kaynağı sağlam olmayan web sitelerinden dosyayı indirmeniz istenebilir. Kötü amaçlı yazılımlar olabilir, mutlaka ve mutlaka indirdiğiniz eklentileri virüs taramasında geçirmeyi ihmal etmeyin.

Yazımıza dönecek olursak ;

Facebook’un “yeni Facebook” olarak tanımladığı yeni Android giriş ekranı Facebook Home, 12 Nisan’da belirli cepler için kullanıma sunulacak. Ancak beklemek istemiyorsanız, yeni sızan bir beta sürümünü şimdiden deneyebilirsiniz.

MoDaCo.com‘un yayınladığı beta sürüm APK dosyası, şaşırtıcı bir biçimde birçok cepte çalışıyor. Hatırlayacağınız gibi Facebook, başlangıç olarak sadece birkaç Android’li cebin ismini sıralamış ve Home’un diğer ceplere daha sonra geleceğini söylemişti. Bununla birlikte Home’un bu sürümünü çalıştırabilmek için cihazınızın en az 1280 x 768 çözünürlüğüne sahip olması gerekiyor.

Beta sürüm, final sürümdeki özelliklerin bazılarını üzerinde barındırmıyor. Örneğin Chat Heads çalışmıyor ve bazı hatalara rastlamanız da mümkün. Verilen bilgiye göre Home’u cihazınızda deneye bilmeniz için öncelikle Facebook uygulamasını kaldırmanız gerekiyor.

Yazar: Mehmet Emre Baş

Bloglamaya 2008 yılında başladım. Birşeyler paylaşmak ve bunların okunduğunu bilmek çok güzel bir duygu olduğu için yeni sitelerde de yazmaya başladım. Aksiyazar.com benim için farklı bir tarz olacak. Mehmet Emre Baş Google+ Profili

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir