Facebook’unuzu temizleyin!

Facebook profilinizde ki gereksiz eklenti ve fazlalıkları kaldırın !

Facebook kişisel sayfanız gereksiz şeyler ile dolduysa, işte onu temizlemenin kısa yolları nelerdir ?

facebooktemizlemeFacebook’un çıkardığı yenilikler kullanıcılar için kolaylıklar üretse de Facebook profillerimiz akıl almaz derecede karmaşa haline gelebiliyor. Facebook sayfanızda sponsorlu gösterimler, reklamlar arkadaşlarınızın paylaştığı resimler arasında kayboluyor adeta sitede kayboluyoruz. İlgilendiğiniz veya ilgi çekmesini istediğiniz aktiviteleri göremiyorsanız bu durumu değiştirmeniz mümkün.

İşte haber kaynağınıza çeki düzen vermenizi sağlayacak birkaç yol ve araç.

Facebook’un sunduğu seçenekler

Facebook’un sunduğu seçenekler, haber kaynağınızda ki kalabalığı azaltmanıza yardımcı olabilir. Yapabileceğiniz ayarlar arasında haberlerin sıralanma şeklini değiştirmek, sevmediğiniz gönderileri elle gizlemek, haber kaynağınızda hangi arkadaşlarınızın görüneceğini ve onların hangi güncellemelerini göreceğinizi seçmek, Facebook listeleri oluşturarak önem verdiğiniz kişilerin güncellemelerini görmek ve fazlası var.

Unwhatever.me (Chrome)

Unwhatever.me, haber kaynağınızı kolayca temizlemenize izin veriyor. Sadece Chrome’ da çalışan eklenti, belirli kelimeleri Facebook hayatınızdan çıkarmakta oldukça başarılı.

Social Fixer

Herhangi bir web tarayıcısı için eklentisini bulabileceğiniz Social Fixer, Facebook’a çeşitli ince ayarlar ve işlevler ekliyor. Bunlardan bir tanesi filtreleme. Social Fixer’ın sunduğu filtre, Unwhatever.me’deki kadar kolay değil ancak onu ayarlamak için birkaç dakika ayarlamanız halinde sadece ilgilendiğiniz içeriklerin görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Yeni haber kaynağı

Facebook’un en yeni haber kaynağı, yeni filtreleme seçenekleriyle beraber gelecek. Sadece fotoğrafları veya sadece müzikle ilgili güncellemeleri görmeniz çok kolay olacak

Yazar: Murat

1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir