İş Görüşmeleri Hakkında

09.03.2012 tarihinde Eğitim kategorisine eklenmiş, Kişi Okumuş ve 1 Yorum Yapılmış.

Bu yazımda sizlere bir iş görüşmesine giderken yapılması veya yapılmaması gerekenleri örneklerle açıklayacağım. Neden? Benim gibi mal durumuna her seferinde inatla düşmeyin ibret olsun diye..
Öncelikle giyiminize kuşamınıza dikkat edin. Normal hayatta dünya götüme bir tipseniz de işi almak nistiyorsanız bir saatliğine o koca götlerinizi sıkın topuklu ayakkabı, kravat vb. resmiyete dikkat edin.Daha önce çalıştığım yerde kendi egemenliğimi kurmuş olduğumdan sonraki bir iş görüşmesine aynı laubaliyette banne yea beni böle kabul edeceklerse etsinler tavrı ile converslerimle gidince, aslında almak istediğimi sonradan farkettiğim iş yerine babayı aldım benden söylemesi.
Sonra ilk görüşme eğer büyük firmalara başvuruyorsanız mutlaka önce suratsız, ukala, senle taşak geçmek için orda bulunan insan kaynakları adı altındaki yavşaklarla oluyor. Aman diyim benim gibi göt yarıştırmaya kalkmayın çünkü asla ikinci görüşme olmaz biz sizi ararızla postalandığınızla kalırsınız. Lakin makul olun, yavşak olun, köprüyü geçene kadar insan kaynaklarına dayı deyin.
Hadi tüm bu dediklerimi yaptınız ve sayemde ikinci görüşmeye çağırıldınız diyelim. Mal gibi ücret beklentinizi düşük tutmayın, gökdelenlerde de uçmayın makul olun sayemde muhteşem tavsiyelerimle gireceğiniz işten payıma düşen yüzdeyi de ücret beklentinize katmayı unutmayın. Ay sonunda bana yollamayı da.
Uykuyu çok seviyorsanız asla evinize çok uzak bir yere mülakata dahi gitmeyin o servis hikayeleriyle 24 saatinizin net 4 saati gidiş geliş yolda geçiyor. Ha benim arabam var diyorsan da siktir git bu yazıyı okuma zaten burda kendim gibi düşmüşlere tavsiye veriyorum.Arabanı sat parasını ye bok yeme iş arama sen.
Özellikle kadınlar için söylüyorum gece dışarı çıkıyomuş gibi süslenip püslenip gitmeyin.Artık yöneticelerin çoğu kadın olduğundan dişiliğiniz daha önceki dönemlerdeki gibi işe yaramamasının yanı sıra negatif geri dönüşü olucaktır. Kadın kıskançlığı, kadınlarla çalışmanın zorluğu vs.
Eğer erkekseniz ve görüşmeniz bir kadınlaysa götünüzden bal damlıyor demektir. Kadınların yaşı kaç olursa olsun iltifat her daim öne geçiren bir sistemdir.
İlk görüşmeye gideceğiniz yerin adresini bilmiyorsanız yada emin değilseniz üniversite sınavı öncesi gibi gidip okula bakmanıza gerek yok ama bilen birinden ne kadar zamanda ulaşabileceğinizi öğrenin inanın erken gitmekte geç kalmakta eksi puandır.
Şimdiden başarılar hepinize inanıyorum.Girilen her işten ilk maaştan yüzde on isterim.

Yazar Hakkında

Yazar : DepresifModanna

Yazar Hakkında : 1985 yılının mayıs ayında türk kadın profiline tepki olarak doğdum, gururluyum.

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Mehmet Emre Baş
09 Mart 2012 - 11:01

Bu tavsiyelerden sonra işsizliğe bir son gelir diye düşünüyorum. 🙂

Üç Artı Bir Tv
 • Twitter@aksiyazar

 • FriendFeed@aksiyazar

 • instagram@aksiyazar

 • Son Yapılan Yorumlar

  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli için beşevler çilingir diyorki;

  topuklu ayakkabı giyemiyorum ...nasıl giyebilirim

  Contorium Bilmecesi için Burak diyorki;

  Mondros değil Honduras

  Türkçe'nin Zenginliği için ege diyorki;

  İngilizcedeki son ek sayisi 678 Turkcedeki 100 İngilizcedeki on ek sayisi 1000in ustunde Turkcede yok Perfect zamanlarinin turkce karsiligi y