Kapatalım Ülkeyi Gidelim

           Gerçekten merak ediyorum  “ Acaba ülkecek ne zaman tek bir yürek olabileceğiz?”  Bana sorarsanız hiçbir zaman. Çünkü biz millet olarak isyanı seven bir milletiz… Tek farkımız eskiden sadece aydın kesimler muhalefet olurdu ama artık ortalık sadece bencil ve bütün olarak düşünemeyenlerle dolu malesef.

                Herhalde Türkiye de en çok tutulan siyası akım muhalefet olma düşüncesi olsa gerek. Gerçekten biz Türkler bunu layıkıyla yerine getiriyoruz, zaten toplum olarak pek beğenmeyen bir toplum değil miyiz? Aslında bu her toplum için gerekli bir düşünce tarzı lâkin bu bizim ülkemizde biraz fazlamı abartılıyor ne? Geçenler de sitenin birinde gördüm herif bildiğin halkı cahillikle suçluyor, o da yetmemiş üstüne bir de küfür ediyor. Ya arkadaş tamam anladık sevmiyorsun, eleştiriyorsun, düşüncelerini dile getiriyorsun ( ki bu zaten her bireyin en doğal hakkı, bunun için demokratik bir ülkede yaşıyoruz) ama kardeşim gidip de bu düşüncelerini şahıslara saldırı olarak kullanmanın amacı ne!

                Toplum olarak öyle bir hale gelmişiz ki, herkesin belirli bir düşüncesi var bu düşüncelerin aksi bir düşünceyle karşılaşıldığı zaman tamamen insanlıktan çıkıyoruz ve saygı falan filan zaten o saatten sonra hikaye… Ben yapmıyor muyum kesinlikle yapıyorum, zaten yukarıda da dediğim gibi bu bizim toplum olarak benimsediğimiz bir şey  çünkü biz demokrasiyle gerçekten çok geç tanışmış bir ülkeyiz, hala demokrasinin anlamını bile bilmiyoruz belki de bundan dolayı olsa gerek herkesin demokrasi anlayışı çok farklı. Keşke demokrasiyi bu ülkeye getirenden bizzat bunun dersini alabilme şansımız olsaydı ama biz o gemiyi çoktan kaçırdık değil mi?

                “Benim düşüncem doğru, aksini iddia edenler kesinlikle hiçbir şey bilmiyorlar, cahiller” hatta daha da ileri giderek “ Bunlar salak” gibi gerçekten ağır tabirler kullanan insanlar tanıyorum ve görüyorum. Acaba bu yazıyı okuyan kaç kişi birileriyle bir konuyu tartışırken kendinin de haksız olabileceğini düşündü? Bunu gerçekten düşünmenizi istiyorum, aklınıza kaç tane gelecek gerçekten merak ediyorum…

                Şimdi bu yazıyı okurken inanıyorum ki içinizden bana küfür edenler ama kesinlikle şunu belirtmek isterim : Ben siyasetten çok anlamam, işin açıkçası hiç anlamam ama ülkemin bu durumuna gerçekten üzülmeden edemiyorum. Bir düşünün artık ülke de partizanlık o kadar üst seviyelerde ki;   A partisi 2+2 = 4 dese, B partisi itiraz ediyor ki bu her parti için aynı hiç biri bir diğerinden masum değil bu konuda…Artık öyle bir hale geldik ki haberleri izlerken, bir vekil konuşmasını yaparken hangi partiye mensup ise ona göre yapacağı konuşmaları tahmin eder oldum.

                İnsan tüm bunları gördüğünde söylemeden edemiyor, “Kapatalım ülkeyi gidelim arkadaş.”

Yazar: Kaan Çimen

Herkesin sadece gürültü kirliliği yaptığı zamanlarda sadece parmakları konuşturmak en iyisidir..

2 thoughts on “Kapatalım Ülkeyi Gidelim

  Mehmet Emre Baş

  (04 Mart 2012 - 17:57)

  Kaan bu kadar çok etnik kökenin bir arada bulunduğu,cemaat kavramının siyasetteki ağırlığı ve neyin doğru olduğunun düşünülmek yerine kimin doğru dediğine bakan bir ülkede yaşayınca birlik olmanın zorluğunu görüyorum.
  Ne zaman bir oluyoruz?
  Fenerbahçe Avrupa da maç yapınca, karımızı kızımıza yan bakılınca, kan laızm olunca… Buna da şükür.

   Kaan Çimen

   (05 Mart 2012 - 00:45)

   İşte cümle bu “Neyin doğru olduğu düşünülmek yerine, kimin doğru dediğine bakan bir ülke”… Kesinlikle yazımı bir cümle de özetlemişsin diyebilirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir