Kars’a Kaşarlı Bal Heykeli

 

İnsanlık Anıtı’nın yıkımı devam ederken Kars Belediyesi kentin tanıtımı için bal ve kaşar anıtı yaptıracağını açıkladı.

Bir önceki belediye başkanının yaptırdığı heykelleri yıktırarak heykel karşıtı olarak bilinen Kars Belediye başkanı Nevzat Bozkuş kaşar ve bal heykelleri yaptırmak istediğini ve üzerindeki kötü imajdan kurtulmak istediğini ima etti. Ayrıcı bu tür heykellerin kenti tanıtacağını söyledi.

bal ve kaşar heykeliPeki bu kaşar ve bal betondan mı olacak? Bu kadar yoksul vatandaşımız varken bence gerçek bir kaşar kulesi dikilsin, acıkan ekmeğini alsın heykelin dibinde pikniğini yapsın. Bir tane heykel yaptırdınız, yıktınız. Bir daha yaptırıyorsunuz, acaba bu da yıkılır mı ? Kimin parasını neye göre harcıyorsunuz?

Proje kapsamında konuşanlar bir proje geliştirmemiz gerekiyordu, Kars’taki ürünlerin Pazar sorununu çözmek adına Kars ile özdeşleşmiş heykeller yapalım ve dışarıdan gelen kişiler buranın kaşarı meşhurmuş diye bizi bilsinler. Çok kaşarlaşmış bir düşünce havası verse de ipleri elinde bulunduranlar onlar. Hayırlısı olsun.

Yazar: Murat

1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

2 thoughts on “Kars’a Kaşarlı Bal Heykeli

  Mehmet Emre Baş

  (05 Haziran 2011 - 00:10)

  Peki bu kaşar ve bal betondan mı olacak? Bu kadar yoksul vatandaşımız varken bence gerçek bir kaşar kulesi dikilsin, acıkan ekmeğini alsın heykelin dibinde pikniğini yapsın.

  Süper fikrini takdir etmemek olmaz 😀

  İbrahim Topçu

  (05 Haziran 2011 - 11:14)

  Eskiden ekmeği taştan çıkarırdı millet, şimdi kaşarı balı da taştan çıkarıyoruz. Bu yönetim mantığıyla yakında domates, salatalık, peynir ve zeytinde taştan yapılır, kahvaltı yapmak iyice zorlaşacak Murat Bey…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir