Kendine İyi Bak

03.07.2012 tarihinde Genel kategorisine eklenmiş, Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

İnsan ne kadar kolay nefret edebilyormuş kendinden. Ne kadar kolay vazgeçebiliyormuş aynı zamanda. Bilinçsizce yapılmış şeyler için kendimi çok rahat cezalandırabilen ben affedemiyorum. Belki bir gün sen affedebileceksin beni içinde bir yerlerde. Ama ben affedemicem kendimi biliyorum. Oysa son kere gözlerinin taa içine bakıp seni sevdiğimi söyleyebilmeyi ne çok isterdim bilsen. Eğer o metroda beni bırakıp gidişinin seni son görüşüm olduğunu bilseydim, daha çok çekerdim kokunu içine. Yumuşacık ellerini son bir kere daha öperdim. Bir kere daha arkama bakardım gidişi izlemek için. Son arayışın olduğunu bilseydim beni dün gece yalvarırdım sana kendine iyi bak diye. Çünkü ben sana hayatına girdiğim ilk günden beri hep iyi baktım. Gözümden sakındım seni. Kanattılar ben bağırdım. Acıttılar ben daha çok acıdım. Sakladım seni izole ettim hayatın kötülüklerinden. Sabah zorlada olsa 2 lokma birşey yemen için yapmadığım şebeklik kalmadı. Ve tatlı yedikten sonra su içmeden sigara içme diye her defasında bebek gibi su içirdim sana ellerimle. Hayat tokat attığında sana ben kendi yanağımı uzattım seninki acımasın diye. Kendi problemlerimi rafa kaldırdım düşünmedim bile seninkilere çözüm ararken. Son kere olduğunu bilseydim beraber kalışımızın. Çamaşırları makineye atmak için onca zaman oyalanmazdım banyoda. Uyumak için harcamazdım seni seyretmek için var olan zamanı ve belki kapıları kitlerdim gitme diye. Zamanı durdurabilirim sanırdım eskiden sensizliği aklıma getirdiğim kabuslarda. Ama durduramadım görüyorsun ki saatler akıp geçti hala kulağımda sen beni arama deyişin. Ben seni aramam sevgilim sen böyle daha mutlu olucaksan aramam ama yalvarırım çayın yanında bişeyler ye sabahları. Ve hava ne kadar sıcak olursa olsun üstün tamamen açık uyuma geceleri. Her tuvalete girişinde ıslatma saçlarını. Sarı ayakkabılarını giyme çorapsız acıtıyor ayaklarını. Olur olmaz şeyler için yorma, üzme kendini. Hayvanları ve çocukları sev dar zamanlarında aklın kötüye düştüğünde seni iyiliğin varlığına inandıracaklardır her zaman.
Abur cuburu karıştırma geceleri miden ağrıdığında uyuyamıyrsun çünkü. Gecelerin karanlığına kapılma biliyorsun hiç bir gece sonsuza kadar sürmeyecek aydınlık ve gündüz var sonunda. İnsanlar için yorma üzme kendini geçen ağustosu hatırla yapayanlız kaldığımız zamanları. Sen benim masal kahramanım. Her masal günün birinde biter dediklerinde inanmadığım; önce Allah’a sonra kendine emanet ediyorum seni. Ne olur emanetime iyi bak çünkü yanımda olamasan bile bi yerlerde sadece nefes alıp verdiğini bilmek bile yaşama tutunmam için bir sebep olabilir bana.

İlgili Terimler :
Yazar Hakkında

Yazar : DepresifModanna

Yazar Hakkında : 1985 yılının mayıs ayında türk kadın profiline tepki olarak doğdum, gururluyum.

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Üç Artı Bir Tv
 • Twitter@aksiyazar

 • FriendFeed@aksiyazar

 • instagram@aksiyazar

 • Son Yapılan Yorumlar

  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli için beşevler çilingir diyorki;

  topuklu ayakkabı giyemiyorum ...nasıl giyebilirim

  Contorium Bilmecesi için Burak diyorki;

  Mondros değil Honduras

  Türkçe'nin Zenginliği için ege diyorki;

  İngilizcedeki son ek sayisi 678 Turkcedeki 100 İngilizcedeki on ek sayisi 1000in ustunde Turkcede yok Perfect zamanlarinin turkce karsiligi y