Mevsimler Geçerken..

İzle bak tüm yaz sosyal mecrada ‘ah şöyle sıcak vah böyle yanıyoruz‘ cart curtlayan bi kesim var. Şimdi de ‘çok soğuk, yine kar vs’ diye sızlanıyorlar. Velhasılıkelam insanlara mevsimleri beğendiremiyoruz.

Ben bunu çok küçük yaşta anlamıştım mevsimleri beğendiremediğimizi değil. İnsanları memnun etmenin imkânsız olduğunu. Bak koskoca iklimler yaz geliyo sıcak diye söyleniyorlar, kış geliyo soğuk diye, sonbaharda yağmurdan şikayetçiler, ilk baharda yeteri kadar ısınamamaktan. Size iklimler üzerinden veya aklınıza gelecek herhangi bir dolu başka konu üzerinden örnek verebilirim ama sonuç değişmeyecek emin olun. İnsanlar memnuniyetsiz..

Varmak istediğim konu ise;
Bunca memnuniyetsizin arasında sonucu bile bile yani herkesi aynı anda asla mutlu edemeyeceğinizi bilerek kendi istediklerinizi, arzularınızı ikinci plana atmamanız. Yaptığınız şey veya seçiminiz her ne olursa, ne kadar güzel iyi on numara kusursuz olursa olsun. Eleştiren bi kılçık mutlaka çıkacaktır. Bunu ben söylemiyorum al araştır istatistikler söylüyo.

Geçen gün çok mu popüler bir yazı da ise insanların ölürken en çok pişman oldukları şeyin hayallerini gerçekleştirememek olduğunu okudum. Pardon çok affedersin de andaval sen o ne der, o yoo bu ne der, şimdi doğru zaman mı, vs. diye ikinci plana atarsan kendi isteklerini, hayallerini, sona geldiğin zaman pişmanlık çokta enteresan veya şaşılacak bişey olmasa gerek. Sende şimdi bu yazıyı okudun hadi diyelim bi taraflarında inceden bi ışık yandı isteklerin kendi arzuların hayallerin aklına geldi. Arkadan annen, baban, eşin, arkadaşın, çocuğun belki de kardeşinin sesini duydun ve resetledin yine okuduklarını değil mi? Eh o kadarı da senin saçma sapanlığın. Yapacak bir şey yok.
Ölürken lütfen pişmanlar kervan kapısında ki yerini al şimdiden. Öptüm.

Yazar: DepresifModanna

1985 yılının mayıs ayında türk kadın profiline tepki olarak doğdum, gururluyum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir