Mikail’e Açık Mektup

Sevgili Havalardan Sorumlu Başmelek Mikail,

Bu sana yazdığım açık bir mektup mahiyetinde olan yazının içeriği şu: Dalga mı geçiyosun sevgili Mikail sen insanoğlu ile?
Hayır artık bir karar versen diyorum. Zira sürekli mevsimlerden yakınan asalaklardan olmak istemiyorum ama gel gör ki mayıs ayında zaman zaman boğazlı kazaklara ertesi gün tshirtlere hatta bazen aynı gün içinde hem yağmur çizmesine hem açık ayakkabıya ihtiyacımız olan şu günlerde sana soruyorum neyle sınıyosun allasen bizi?
Anladık havanın, iklimlerin, ozon tabakasının kısaca dünyanın içine itinayla sıçtık biz insanoğlu olarak ama cezalandırmak için bula bula benim gençliğimdeki mevsimleri mi buldun acaba? Şçyle bir kaç yüzyıl daha bekleyip toptan keseydin cezayı ya yukarda zamanda daha hızlı geçiyo diyollaaa.
Zira her haftasonu kışlıkları tamma bu sefer kaldırıyorum diyip aynı haftanın devamında tırıs tırıs geri indirmekten harap, bitap ve yorgun düştüm. Her sabah evden çıkmadan lan üşür müyüm bunlada ter basar mı ter basarsa kokarmıyım dur deodorant alayım dur şu hırkayıda alayım yağmur botlarımı alayım topuklu ayakkabıda koyayım derken hergün adeta bir adet bavulla işe gidip gidip gelir oldum. Hadi dedim geçen gün bırak bu takıntılı durumları Modanna obsesif oldun iyice. Küççücük çantamla işe geldim .İş çıkışı benimle dalga geçercesine sel bastırdın donuma kadar sırılsıklam eve zor yetiştim 2 gün ateşten geberdim.
Sana helalimden soruyorum aga yazsa yaz kışsa kış ne zaman karar vericen bu konudaki hükmünü bizimle ne zaman paylaşıcan yağmur botlarını ne zaman kaldıralım bunlar günlük hayatta önemli şeyler diyorum ve mektubumu sonlandırıyorum.

Saygılarımla,
D.M

Yazar: DepresifModanna

1985 yılının mayıs ayında türk kadın profiline tepki olarak doğdum, gururluyum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir