Mikail’e Açık Mektup

22.05.2012 tarihinde Genel kategorisine eklenmiş, Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Sevgili Havalardan Sorumlu Başmelek Mikail,

Bu sana yazdığım açık bir mektup mahiyetinde olan yazının içeriği şu: Dalga mı geçiyosun sevgili Mikail sen insanoğlu ile?
Hayır artık bir karar versen diyorum. Zira sürekli mevsimlerden yakınan asalaklardan olmak istemiyorum ama gel gör ki mayıs ayında zaman zaman boğazlı kazaklara ertesi gün tshirtlere hatta bazen aynı gün içinde hem yağmur çizmesine hem açık ayakkabıya ihtiyacımız olan şu günlerde sana soruyorum neyle sınıyosun allasen bizi?
Anladık havanın, iklimlerin, ozon tabakasının kısaca dünyanın içine itinayla sıçtık biz insanoğlu olarak ama cezalandırmak için bula bula benim gençliğimdeki mevsimleri mi buldun acaba? Şçyle bir kaç yüzyıl daha bekleyip toptan keseydin cezayı ya yukarda zamanda daha hızlı geçiyo diyollaaa.
Zira her haftasonu kışlıkları tamma bu sefer kaldırıyorum diyip aynı haftanın devamında tırıs tırıs geri indirmekten harap, bitap ve yorgun düştüm. Her sabah evden çıkmadan lan üşür müyüm bunlada ter basar mı ter basarsa kokarmıyım dur deodorant alayım dur şu hırkayıda alayım yağmur botlarımı alayım topuklu ayakkabıda koyayım derken hergün adeta bir adet bavulla işe gidip gidip gelir oldum. Hadi dedim geçen gün bırak bu takıntılı durumları Modanna obsesif oldun iyice. Küççücük çantamla işe geldim .İş çıkışı benimle dalga geçercesine sel bastırdın donuma kadar sırılsıklam eve zor yetiştim 2 gün ateşten geberdim.
Sana helalimden soruyorum aga yazsa yaz kışsa kış ne zaman karar vericen bu konudaki hükmünü bizimle ne zaman paylaşıcan yağmur botlarını ne zaman kaldıralım bunlar günlük hayatta önemli şeyler diyorum ve mektubumu sonlandırıyorum.

Saygılarımla,
D.M

İlgili Terimler :
Yazar Hakkında

Yazar : DepresifModanna

Yazar Hakkında : 1985 yılının mayıs ayında türk kadın profiline tepki olarak doğdum, gururluyum.

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Üç Artı Bir Tv
 • Twitter@aksiyazar

 • FriendFeed@aksiyazar

 • instagram@aksiyazar

 • Son Yapılan Yorumlar

  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli için beşevler çilingir diyorki;

  topuklu ayakkabı giyemiyorum ...nasıl giyebilirim

  Contorium Bilmecesi için Burak diyorki;

  Mondros değil Honduras

  Türkçe'nin Zenginliği için ege diyorki;

  İngilizcedeki son ek sayisi 678 Turkcedeki 100 İngilizcedeki on ek sayisi 1000in ustunde Turkcede yok Perfect zamanlarinin turkce karsiligi y