Mobil Priz

Güneş Enerjisinden yararlanan pencere prizi

Ergonomik tasarıma sahip, hayatı kolaylaştıracak şarj olabilen bir prizden bahsetmek istiyorum. Kyuho Song & Boa Oh tarafından tasarlanan pencere veya camlı bölgelere monte edilebilen ürün basit bir tasarıma sahip olmasına rağmen işlevsel olarak insanlığa hizmet edebilecek bir ürün. Güneş enerjisi ile şarj olabiliyor ayrıca taşınabilir olması en önemli özelliği.

mobil-sarj
Priz sorunu yaşayan kişiler veya ofisler için ileri ki zamanlarda tercih edilebilecek bir ürün. Depolanan enerji güneşin etkisi gittiği zamanlarda ufak cihazlar için yine de kullanılabilir.

Güçlü ev aletleri için kullanılması henüz önerilmeyen ürün daha çok hayatımızda zora düştüğümüz anlar için tasarlanmış durumda.

Dahili batarya olarak ta kullanılmaya olanak sağlıyor. Pencere soket şeklinde olan tasarım yakın gelecekte şarj süresinin artırılması ve verimliliğin iyileştirilmesi hedefleniyor. Mobil şarj etmek şu an ufak cihazlar için mümkün fakat güçlü ev aletleri için yeterli değil.

Cihazı şarj etme süresi 5-8 saat arasındadır. Tam şarj olduğunda 10 saat kesintisiz güç sağlayabilmektedir. Mobil şarj olarak gelmesi hayatta bir çok şeyi de bizler için kolaylaştırıyor. Ofis içerisinde kullanacağımız gibi priz gereksinimi duyacağımız yerlerde inanılmaz kolaylık sağlıyor. Örneğin arabanızın camına monte ederek elektrik ihtiyacınızı karşılayabilir aynı zamanda güneş enerjisi ile cihazınızı şarj edebilirsiniz. Pikniğe gittiğinizi durumlarda elektrik ihtiyacınıza cevap verecektir.

guc kaynagi

pencereprizi

Güneş enerjisi ile çalışan ve kendini şarj eden pencere prizi hayatı kolaylaştıran bir detay olduğu için paylaşımda bulunulmuştur. 

Yazar: Murat

1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir