Mobil Priz

06.05.2013 tarihinde Genel kategorisine eklenmiş, Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Güneş Enerjisinden yararlanan pencere prizi

Ergonomik tasarıma sahip, hayatı kolaylaştıracak şarj olabilen bir prizden bahsetmek istiyorum. Kyuho Song & Boa Oh tarafından tasarlanan pencere veya camlı bölgelere monte edilebilen ürün basit bir tasarıma sahip olmasına rağmen işlevsel olarak insanlığa hizmet edebilecek bir ürün. Güneş enerjisi ile şarj olabiliyor ayrıca taşınabilir olması en önemli özelliği.

mobil-sarj
Priz sorunu yaşayan kişiler veya ofisler için ileri ki zamanlarda tercih edilebilecek bir ürün. Depolanan enerji güneşin etkisi gittiği zamanlarda ufak cihazlar için yine de kullanılabilir.

Güçlü ev aletleri için kullanılması henüz önerilmeyen ürün daha çok hayatımızda zora düştüğümüz anlar için tasarlanmış durumda.

Dahili batarya olarak ta kullanılmaya olanak sağlıyor. Pencere soket şeklinde olan tasarım yakın gelecekte şarj süresinin artırılması ve verimliliğin iyileştirilmesi hedefleniyor. Mobil şarj etmek şu an ufak cihazlar için mümkün fakat güçlü ev aletleri için yeterli değil.

Cihazı şarj etme süresi 5-8 saat arasındadır. Tam şarj olduğunda 10 saat kesintisiz güç sağlayabilmektedir. Mobil şarj olarak gelmesi hayatta bir çok şeyi de bizler için kolaylaştırıyor. Ofis içerisinde kullanacağımız gibi priz gereksinimi duyacağımız yerlerde inanılmaz kolaylık sağlıyor. Örneğin arabanızın camına monte ederek elektrik ihtiyacınızı karşılayabilir aynı zamanda güneş enerjisi ile cihazınızı şarj edebilirsiniz. Pikniğe gittiğinizi durumlarda elektrik ihtiyacınıza cevap verecektir.

guc kaynagi

pencereprizi

Güneş enerjisi ile çalışan ve kendini şarj eden pencere prizi hayatı kolaylaştıran bir detay olduğu için paylaşımda bulunulmuştur. 

Yazar Hakkında
Murat

Yazar : Murat

Yazar Hakkında : 1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Üç Artı Bir Tv
 • Twitter@aksiyazar

 • FriendFeed@aksiyazar

 • instagram@aksiyazar

 • Son Yapılan Yorumlar

  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli için beşevler çilingir diyorki;

  topuklu ayakkabı giyemiyorum ...nasıl giyebilirim

  Contorium Bilmecesi için Burak diyorki;

  Mondros değil Honduras

  Türkçe'nin Zenginliği için ege diyorki;

  İngilizcedeki son ek sayisi 678 Turkcedeki 100 İngilizcedeki on ek sayisi 1000in ustunde Turkcede yok Perfect zamanlarinin turkce karsiligi y