Msn Açılmıyor Neden Olabilir ?

10.04.2013 tarihinde İnternet kategorisine eklenmiş, Kişi Okumuş ve 2 Yorum Yapılmış.

MSN hesabım kapandı ne yapabilirim ? MSN hesabımı açamıyorum neden ? Messenger’a nasıl girebilirim ?

Live Messenger artık tarih oldu diyebiliriz. Yukarıdaki soruların cevapları aslında çok basit. MSN kapatıldı !!

msnprofilepicMessenger yöneticileri aylar önce bunu duyurmuşlardı. Yakın bir zamanda Hotmail hesaplarının da başka bir mail sunucu ortamına taşınması söz konusu olabilir. Kullanıcıların yapması gereken eski kullanıcı adı ve şifreleri ile “@outlook.com” üzerinden Skype’a giriş yapmaları. Skype nasıl çalışır bir fikriniz olmayabilir, belki de hayatınızda adını bile ilk defa duydunuz. Aslında formatlar aynı. Kamera da mevcut, anlık mesajlaşma da.

Tüm dünyada hatırı sayılır kullanıcıya sahip Messenger neden kapatıldı ? Şu anlık bilemiyoruz ama ilk olarak 1999 yılında çıkmıştı. İlk çıktığı andan itibaren hızlı kullanıcı sayısını artıran Messenger sosyal ağların gelişmesi ile kullanıcı sayısı arttığı orantıda azalma yaşadı. 300 milyonu aşkın kullanıcısı olan programın devredilmesi ile artık hesaplar Skype üzerinden çalışacak.

Messenger programınız çalışmıyorsa veya hesabınıza giriş yapamıyorsanız panik yapmaya gerek yok. Şifreniz çalınmadı veya eskilerden kalan bir anekdot olarak msn’iniz patlamadı !

Hotmail.com veya Outlook.com sitelerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapın !

outlookhesabinagiris
Karşınıza yukarıdaki resimde olduğu gibi bir uyarı çıkacak. Mail gelen kutunuzun yeni olduğunu, hesabınızın Hotmail hesabı olduğunu, kullanıcı adı ve şifrenizin kayıtlı olduğunu, filtreleme ve kuralların aynı olduğunu belirten bir uyarı yazısı. Buradan eskisi gibi mail atabilir ve hesaplarınızı eskisi gibi kullanabiliyorsunuz.

Live messenger gibi anlık mesajlaşmak ve kamera da görünmek istediğiniz zaman Skype programına ihtiyaç duyacaksınız. İnternet ortamında Messenger gibi çalışan çok alternatif uygulama var fakat siz Messenger kullanıcıların yönleneceği Skype ile devam etmek isterseniz bu programı indirmeniz gerekecektir.

messengerskype

Skype programını indirmek için programın resmi sitesine bağlanmanız gerekmektedir. Skype resmi sitesinde isterseniz Pc, isterseniz tablet veya cep telefonu uygulaması olarak indirmeniz mümkün.
Skype indirme sayfası : http://www.skype.com/tr/download-skype/skype-for-computer/

 

 

Yazar Hakkında
Murat

Yazar : Murat

Yazar Hakkında : 1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

sky pe nın allah cezasını versin
04 Temmuz 2013 - 10:48

skype nin Allah Belasını versin kamerayla konuşcaz uyumluluk sorunu diyo ne bu yaw neymiş birtek çinde msn kapanmıomuşta zaten her boku çin hakedio o msn yi kapatanın allah belasını versin

sky pe nın allah cezasını versin
04 Temmuz 2013 - 10:49

birsürü arkadaşım vardı msn de şimdi çoğu yok lan

Üç Artı Bir Tv
 • Twitter@aksiyazar

 • FriendFeed@aksiyazar

 • instagram@aksiyazar

 • Son Yapılan Yorumlar

  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli için beşevler çilingir diyorki;

  topuklu ayakkabı giyemiyorum ...nasıl giyebilirim

  Contorium Bilmecesi için Burak diyorki;

  Mondros değil Honduras

  Türkçe'nin Zenginliği için ege diyorki;

  İngilizcedeki son ek sayisi 678 Turkcedeki 100 İngilizcedeki on ek sayisi 1000in ustunde Turkcede yok Perfect zamanlarinin turkce karsiligi y