Nascar Araba Hızı

Nascar araba yarışı hakkında bilmenizi istediklerimiz !

 

Kuzey Amerika kıtasına özgü yarış olan Nascar motor sporu hız tutkunluklarının takip ettiği organizasyonlardan. Nascar’ın açılımı National Association for Stock Auto Racing.

nascarhizi

Amerika’da NBA ve Amerikan futbolundan sonra gelen üçüncü büyük izleyicisi olan spordur. Diğer araba yarışlarına göre biraz farklılıklar göstermektedir. Bu konsept farkını şöyle izah edebilirim. Tamamen diğerlerine göre farklı oval pistlerde organize edilen yarış 200 ile 500 mil üzerinden 43 aracın dahil olmasıyla gerçekleşmektedir.

Ayrıca Nascar’ın kamyonet yarışları da yapılmaktadır. Nascar Craftman Kamyonet Serisi olarak bilenen yarışa 36 pilot katılmaktadır.

Nascar diğer yarışlardan farklı olarak oval pist kullandığını belirtmiştik. Bu pist bir stadyumu andırmakta araçları her zaman göre bilmektesiniz. Nascar araba yarışındaki heyecanı ve araç hızlarına dikkat çekmek için paylaşımda olan bir videoyu yayınlıyoruz.

Yazar: Murat

1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir