Nascar Araba Hızı

03.05.2013 tarihinde Spor kategorisine eklenmiş, Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Nascar araba yarışı hakkında bilmenizi istediklerimiz !

 

Kuzey Amerika kıtasına özgü yarış olan Nascar motor sporu hız tutkunluklarının takip ettiği organizasyonlardan. Nascar’ın açılımı National Association for Stock Auto Racing.

nascarhizi

Amerika’da NBA ve Amerikan futbolundan sonra gelen üçüncü büyük izleyicisi olan spordur. Diğer araba yarışlarına göre biraz farklılıklar göstermektedir. Bu konsept farkını şöyle izah edebilirim. Tamamen diğerlerine göre farklı oval pistlerde organize edilen yarış 200 ile 500 mil üzerinden 43 aracın dahil olmasıyla gerçekleşmektedir.

Ayrıca Nascar’ın kamyonet yarışları da yapılmaktadır. Nascar Craftman Kamyonet Serisi olarak bilenen yarışa 36 pilot katılmaktadır.

Nascar diğer yarışlardan farklı olarak oval pist kullandığını belirtmiştik. Bu pist bir stadyumu andırmakta araçları her zaman göre bilmektesiniz. Nascar araba yarışındaki heyecanı ve araç hızlarına dikkat çekmek için paylaşımda olan bir videoyu yayınlıyoruz.

Yazar Hakkında
Murat

Yazar : Murat

Yazar Hakkında : 1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Üç Artı Bir Tv
 • Twitter@aksiyazar

 • FriendFeed@aksiyazar

 • instagram@aksiyazar

 • Son Yapılan Yorumlar

  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli için beşevler çilingir diyorki;

  topuklu ayakkabı giyemiyorum ...nasıl giyebilirim

  Contorium Bilmecesi için Burak diyorki;

  Mondros değil Honduras

  Türkçe'nin Zenginliği için ege diyorki;

  İngilizcedeki son ek sayisi 678 Turkcedeki 100 İngilizcedeki on ek sayisi 1000in ustunde Turkcede yok Perfect zamanlarinin turkce karsiligi y