Nba Artık Shaq’sız

Amerika Profesyonel Basketbol Ligi‘nin gelmiş geçmiş en renkli karakteri ve şampiyonluklar yaşamış en başarılı oyuncusu Shaquille O’neal basketbolu bıraktı. Nba’in birçok takımında oynadı. Bulunduğu power forvet pozisyonunda dominant bir oyuncuydu. Durdurulamazdı. Los Angeles Lakers ve Miami‘de şampiyonluk yaşadı. Hollywood dünyasında da Nba’in karakteri oldu.Orlando Magic forması altında potayı direğiyle parçalayan basketini herkes hatırlar herhalde. Yetenekli bir oyuncuydu. All-Star maçlarına renk katardı. Türkiye’ye geleceği söyleniyor. Keşke basketbolu bırakmadan oynadığı takımla gelip bizim ligimizden bir takımla maç yapmasını isterdik.

shaquille o'neal basketbolu bıraktı1992 yılında başlayan NBA kariyeri, Orlando Magic, Los Angeles Lakers, Miami Heat, Phoenix Suns, Cleveland Cavaliers ve Boston Celtics takımlarında forma giyerek devam etti.

15 kez All Star seçildi.1993′ te “Yılın Çaylağı” seçilen yıldız basketbolcu, 3 kez NBA finallerinin “En Değerli Oyuncusu (MVP)” ödülüne uzandı. O’Neal, 19 yıllık basketbol heyecanı boyunca 23.7 sayı 10.9 ribaunt ortalamasıyla bir rekora imza attı.

Yazar: akolabiye

2 thoughts on “Nba Artık Shaq’sız

  Mehmet Emre Baş

  (05 Haziran 2011 - 09:59)

  Shaquille O’neal gibi bir yıldız kaydı gitti demek…. Ne maçlardı onlar ya 🙂

  İbrahim Topçu

  (05 Haziran 2011 - 11:05)

  Shaquille O’neal gibi büyük(madden ve manen) bir yıldızı izleme şansına sahip olduk, yeni nesil adına üzüntü verici, böylesi bir daha gelmez. Manav dükkanı açacakmış sanırım, öyle bir söylenti var. İyi karpuz atıp tutacağından eminim 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir