Neydi sevmek?

Neydi sevmek?
Ulaşamamak mı,yoksa ulaştığında büyüsünün bozulacağından korkmak mı?

Neydi beni senin karşında bu kadar aciz kılan?
Senin ulaşılmazlığın mı,yoksa elimi uzatsam seni tutabilecek olmam mı?

Ya neydi seni sürekli düşünmeme sebep?
Zamanın çok kısa olması mı,yoksa tüm zamanımı seninle doldurmam mı?

Peki aşk neydi?
Kalp çarpıntısı mı,görünce yüreğinin ağzından çıkacakmış gibi olması mı,yoksa onu birgün başkasıyla görebilme korkusuyla kahrolmak mı?

Ben de bilmiyorum bu soruların cevabını aslında..
Sadece düşünüyorum,hissettiklerimi,yaşamak istediklerimi ve yutkunarak söyleyemediklerimi..

Aşk düşündürüyor aslında insanı…Zihnini açıyor,beynini kurcalıyor çoğu zaman..Bazen gün ağırıncaya kadar,bazense karanlık çökene kadar..Peki neden sürekli aynı şeyi düşündürüyor aşk,faydası ne?Hele bir de biterse,yada umutsuzsa bu büyük aşk..Biteceği günü beklemekten ziyade,o duyguyu bir daha yaşayamamak koyar insana..O yaralar benliği..

Bazen çok kere aşık olmalı insan..Yaşayan bilir,kendisini tek seferlik bir aşka mahkum edip,bir daha aynı duyguları hissedemeyen iyi bilir bunu..Aşkta kural yoktur..Kapamayacaksın aşka kendini..Yaşadığına saygı,yaşayacaklarına da özlem duyacaksın ki aşık olma şansı olsun..Tabi karşılıklı olarak aşka saygı duyan ve birbirine ölesiye bağlı olan insanlar hariç..Sözüm yanlış insanlara kapılıp ta aşka gönüllerini kapatanlara..

Peki biz napıyoruz?
Ulaşamayacağımız aşklar peşinde koşmaktan yoruluyor,çoğu zaman isyan ediyor,onsuz biz hayat düşünemediğimizden tüm benliğimizle savaş açıyoruz aşkımıza..Belki de bu yüzden kaybediyoruzdur sevdiklerimizi,o yere göğe sığmayan,kimselere benzemeyen aşkımızı..Çok severek kaybediyoruzdur belki de..

Kim bilir,belki de hep ilk aşklarımızı kaybediyoruzdur..Belki de ilkimizin hep sonumuz olduğunu düşündüğümüz içindir bu..Belki de o yüzden sıkıyoruzdur beyin gücümüzle karşımızdakini.Çünkü bazen çok sıkmak ta kaybettirir insana..

Belki de hiç söyleyemiyoruzdur aşkımızı..Anlatamıyoruzdur karşımızdakine..Belki de anlatamadığımız için bu kadar muhalefet oluyoruzdur ona..Belki de kıskandığımız için sürekli başkalarına onu dil altından kötülüyoruzdur..Yada ne bileyim belki de bizden başka kimsenin onu sevmesini istemediğimizdendir..

Belki de bu yüzden çıkmıştır en güzel aşkların nefretle başladığı sözü..Aslında çok ince bir çizgi vardır da biz görememişizdir..

Yada ne bileyim..Belki ben herşeyi yapmışımdır da sen görmemişsindir..

Yazar: Reyhan Başaran

Okul hayatım boyunca da hangi konuda olursa olsun iyi yazılar yazardım ve okulda açılan yarişmalarda da derece alırdım..Üretmeyi çok seviyorum,ders çıkarılacak yazılar yazmaktan da hoşlanıyorum

1 thought on “Neydi sevmek?

    Umut

    (05 Temmuz 2012 - 00:30)

    Cok guzrl

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir