Nivea Viral Reklam

Firmalar satış tekniklerini değişik boyutlara taşıdığını söyleyebilirim. İlk zamanlarda viral reklamlar kişileri yanıltıyor, sanki çok bilinen ve uygulanan bir sistemi sadece biz bilmiyormuşuz gibi doğru tekniklerle kişilere izletiyorlardı. Sonrasında oluşturulan ve binlerce kişinin izlediği videonun reklam amaçlı yapıldığı ortaya çıktığında insanlar aldatıldığını anlıyorlardı. .

viralreklamViral reklamı yapan firma almak istediğini aldığı için bir sorun teşkil etmediği gibi aldatılan kişilerden tepki gelmeyince de bu viral reklamların devamı geldi/geliyor diyebilirim.

Nivea firmasının hava alanında yaptığı viral reklamda yolcunun fotoğrafı çekilip gazeteye hızlı bir şekilde basılıyor. Yolcunun karşısına oturan ekip çalışanı, gazetenin görünmesini sağlıyor. Kurban yolcu kendi fotoğrafını görünce şaşırıyor ve anlam veremiyor. Ardı sıra kendini televizyonda görünce şok oluyor. Devamı videoyu izleyince net anlayacaksınız.

Nivea’nın viral reklamı alenen yapılıyor. Alıştığımız eski tip viral reklamlara benzemiyor. Bu da viral reklam da farklı taktik sanırım. Güven veren viral reklam yani. Normalde viral reklamlar güven yıkan, reklamını çaktırmadan yapan ve olaya halkın sorunlarını dile getirerek başlayan reklamlardır. O yüzden binlerce kullanıcıya ulaşır.

Nivea viral reklam yotube videosu ;

Yazar: Murat

1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir