Nivea Viral Reklam

10.04.2013 tarihinde Yaşam ve İnsan kategorisine eklenmiş, Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Firmalar satış tekniklerini değişik boyutlara taşıdığını söyleyebilirim. İlk zamanlarda viral reklamlar kişileri yanıltıyor, sanki çok bilinen ve uygulanan bir sistemi sadece biz bilmiyormuşuz gibi doğru tekniklerle kişilere izletiyorlardı. Sonrasında oluşturulan ve binlerce kişinin izlediği videonun reklam amaçlı yapıldığı ortaya çıktığında insanlar aldatıldığını anlıyorlardı. .

viralreklamViral reklamı yapan firma almak istediğini aldığı için bir sorun teşkil etmediği gibi aldatılan kişilerden tepki gelmeyince de bu viral reklamların devamı geldi/geliyor diyebilirim.

Nivea firmasının hava alanında yaptığı viral reklamda yolcunun fotoğrafı çekilip gazeteye hızlı bir şekilde basılıyor. Yolcunun karşısına oturan ekip çalışanı, gazetenin görünmesini sağlıyor. Kurban yolcu kendi fotoğrafını görünce şaşırıyor ve anlam veremiyor. Ardı sıra kendini televizyonda görünce şok oluyor. Devamı videoyu izleyince net anlayacaksınız.

Nivea’nın viral reklamı alenen yapılıyor. Alıştığımız eski tip viral reklamlara benzemiyor. Bu da viral reklam da farklı taktik sanırım. Güven veren viral reklam yani. Normalde viral reklamlar güven yıkan, reklamını çaktırmadan yapan ve olaya halkın sorunlarını dile getirerek başlayan reklamlardır. O yüzden binlerce kullanıcıya ulaşır.

Nivea viral reklam yotube videosu ;

Yazar Hakkında
Murat

Yazar : Murat

Yazar Hakkında : 1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Üç Artı Bir Tv
 • Twitter@aksiyazar

 • FriendFeed@aksiyazar

 • instagram@aksiyazar

 • Son Yapılan Yorumlar

  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli için beşevler çilingir diyorki;

  topuklu ayakkabı giyemiyorum ...nasıl giyebilirim

  Contorium Bilmecesi için Burak diyorki;

  Mondros değil Honduras

  Türkçe'nin Zenginliği için ege diyorki;

  İngilizcedeki son ek sayisi 678 Turkcedeki 100 İngilizcedeki on ek sayisi 1000in ustunde Turkcede yok Perfect zamanlarinin turkce karsiligi y