Orçun Yeni Bir Efsane Olabilir mi ?

18.01.2012 tarihinde Sinema ve Tv kategorisine eklenmiş, Kişi Okumuş ve 2 Yorum Yapılmış.

Gülse Birsel’in dizisi “Yalan Dünya” güncel esprileriyle herkesi güldüren ve ilk bölümle izleyicileri televizyona kilitleyen Avrupa Yakası’nın yerini alacak iddialı bir çalışma ile karşımıza çıktı.

Günlerce herkes gibi bende merakla bekledim diziyi. Pek dizi izleme kültürüm olmamasına rağmen Gülse Birsel’in daha önceden bildiğim çalışmaları beni bu diziyi izlemem yönünde ilgi uyandırdı.  Aslında milletimiz bu tarz dizileri hakkediyor.  Nedeni ise her gün trafik, stres ve iş yorgunluğu çeken bünye eve gelince bir de haberlerde ota boka zam geldi haberlerini izleyince tamamen yıkılıyor. Bu tarz diziler yaşanmışlıkları az da olsa unutturur fikrindeyim. Bu arada Avrupa Yakası dizisini hiç kaçırmazdım, yetmezmiş gibi internetten de bazı bölümlerini defalarca izledim.

Avrupa Yakasından sonra böyle bir dizi aynı tadı verecek mi diye düşünürken dizinin içinde olan karakterler ve işlediği konu, espriler beni etkiledi. Kadronun geniş ve yeni yüzlerinde içinde olması ilk başlarda dizi kendini soğuk gösterdi. Sonradan diziye ısındım ve inanır mısınız ilk bölümü internetten defalarca izledim.

Dizide gülme efektlerini abartılı buldum. Televizyonun sesini birkaç kere bu yüzden kısmak zorunda kaldım. Her şeye rağmen  Olgun Şimşek, Füsun Demirel, Gönül Ülkü gibi isimleri dizide görmekte büyük mutluluk. Özellikle Füsun Demirel’in terlik takıntılı ev kadını tiplemesi iyiydi.

Gülse Birsel yapacağını yapmış, uzun ömürlü olacak bir diziye imzasını atmış. Dizide yer alan Bartu Küçükçağlayan’ın canlandırdığı Orçun kısa sürede herkes tarafından ilgi çekeceğine inanıyorum. Burhan Altıntop veya Gaffur gibi unutulmayacak efsanelerden olabilecek yetenek olarak görüyorum.

Facebook.com/aksiyazar
twitter.com/aksiyazar
friendfeed.com/aksiyazar

Yazar Hakkında
Murat

Yazar : Murat

Yazar Hakkında : 1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Özge
18 Ocak 2012 - 01:01

Neden beyaz dan bahsetmediniz yazınızda?

DepresifModanna
18 Ocak 2012 - 04:46

Orçun ve Olgun Şimşek’in metresini oynayan İrem Sak’ın İzmir’li pavyon kadını tiplemesi gerek şivesiyle gerek mimikleriyle parlayacak alt rollerden biri kesinlikle. Yalan Dünya ise fazlasıyla Avrupa Yakası’na benzetilmeye çalışılmış ilk bölüm biraz hayal kırıklığı gibi görünse de ben diziye biraz zaman tanınması gerektiğini düşünüyorum.

Üç Artı Bir Tv
 • Twitter@aksiyazar

 • FriendFeed@aksiyazar

 • instagram@aksiyazar

 • Son Yapılan Yorumlar

  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli için beşevler çilingir diyorki;

  topuklu ayakkabı giyemiyorum ...nasıl giyebilirim

  Contorium Bilmecesi için Burak diyorki;

  Mondros değil Honduras

  Türkçe'nin Zenginliği için ege diyorki;

  İngilizcedeki son ek sayisi 678 Turkcedeki 100 İngilizcedeki on ek sayisi 1000in ustunde Turkcede yok Perfect zamanlarinin turkce karsiligi y