Orçun Yeni Bir Efsane Olabilir mi ?

Gülse Birsel’in dizisi “Yalan Dünya” güncel esprileriyle herkesi güldüren ve ilk bölümle izleyicileri televizyona kilitleyen Avrupa Yakası’nın yerini alacak iddialı bir çalışma ile karşımıza çıktı.

Günlerce herkes gibi bende merakla bekledim diziyi. Pek dizi izleme kültürüm olmamasına rağmen Gülse Birsel’in daha önceden bildiğim çalışmaları beni bu diziyi izlemem yönünde ilgi uyandırdı.  Aslında milletimiz bu tarz dizileri hakkediyor.  Nedeni ise her gün trafik, stres ve iş yorgunluğu çeken bünye eve gelince bir de haberlerde ota boka zam geldi haberlerini izleyince tamamen yıkılıyor. Bu tarz diziler yaşanmışlıkları az da olsa unutturur fikrindeyim. Bu arada Avrupa Yakası dizisini hiç kaçırmazdım, yetmezmiş gibi internetten de bazı bölümlerini defalarca izledim.

Avrupa Yakasından sonra böyle bir dizi aynı tadı verecek mi diye düşünürken dizinin içinde olan karakterler ve işlediği konu, espriler beni etkiledi. Kadronun geniş ve yeni yüzlerinde içinde olması ilk başlarda dizi kendini soğuk gösterdi. Sonradan diziye ısındım ve inanır mısınız ilk bölümü internetten defalarca izledim.

Dizide gülme efektlerini abartılı buldum. Televizyonun sesini birkaç kere bu yüzden kısmak zorunda kaldım. Her şeye rağmen  Olgun Şimşek, Füsun Demirel, Gönül Ülkü gibi isimleri dizide görmekte büyük mutluluk. Özellikle Füsun Demirel’in terlik takıntılı ev kadını tiplemesi iyiydi.

Gülse Birsel yapacağını yapmış, uzun ömürlü olacak bir diziye imzasını atmış. Dizide yer alan Bartu Küçükçağlayan’ın canlandırdığı Orçun kısa sürede herkes tarafından ilgi çekeceğine inanıyorum. Burhan Altıntop veya Gaffur gibi unutulmayacak efsanelerden olabilecek yetenek olarak görüyorum.

Facebook.com/aksiyazar
twitter.com/aksiyazar
friendfeed.com/aksiyazar

Yazar: Murat

1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

2 thoughts on “Orçun Yeni Bir Efsane Olabilir mi ?

  Özge

  (18 Ocak 2012 - 01:01)

  Neden beyaz dan bahsetmediniz yazınızda?

  DepresifModanna

  (18 Ocak 2012 - 04:46)

  Orçun ve Olgun Şimşek’in metresini oynayan İrem Sak’ın İzmir’li pavyon kadını tiplemesi gerek şivesiyle gerek mimikleriyle parlayacak alt rollerden biri kesinlikle. Yalan Dünya ise fazlasıyla Avrupa Yakası’na benzetilmeye çalışılmış ilk bölüm biraz hayal kırıklığı gibi görünse de ben diziye biraz zaman tanınması gerektiğini düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir