Pisini

Bir insan düşmanı hayvan aşığı olan benim burada ofisin bahçesinde baktığım sahiplendiğim bir de kedim var evdeki Poki’nin yanı sıra.. İsmi Pisini görüp görebileceğiniz en çirkin tekir kafası tepesinden basılmış gibi yanlarına doğru genişliyor kocaman. Gövdesi de küçük sayılmaz ama kafasına nazaran küçük. Bu şapşaloz ben işe girdiğim zaman zaten bu bahçenin demirbaşıydı rivayete göre burada doğmuş. İsminin pisini olmasının sebebi sandığınız gibi sevimli bir pisi olmasından değil gayet pis olup kendini asla temizlememesinden kaynaklanıyor. Hemen hemen her hayvanla olduğu gibi Pisiniyle de aramızda ilk görüşte tarif edilemeyen duygular oluştu.

İki bacağıma sürtündü ben hemen yelkenleri suya indirdim ve ertesi gün evden ona plastik mama kabı ve su getirdim. Her gün görev gibi sabah mamasını ve suyunu koyuyorum. Gel gör ki bahçede ikamet eden tek canlı Pisini değil. Kendisinin dışında biri siyah biri gri iki dişi ekürisi var bunlar çete olarak takıldıkları için yemek ve sularını paylaşıyorlar. Siyah olan dünyadaki en yavşak sokak kedisi kendisini sevdirmek için atmadığı takla yok. Diğeri ise insanlara karşı daha mesafeli.Mama ve su koyduğunda teşekkürünü belirtmek için uzaktan mırlıyor o kadar. Tabi birde ağaçlarda ki kargalar var pisini ve ekürisi doyup oynamaya yada malak gibi yatmaya çekildiklerinde onların mama ve suyundan kargalarda nasibini alıyor. Gün içinde zaten göbek büyütmek dışında pek bir aktivitesi olmayan pisini ve çetesinin en keyif aldıkları uğraş yan bahçede 24 saat bağlı olan çek sevimli bir Golden Alex. Alex berbat yaşama koşullarına, umarsız sahiplerine rağmen adete sevgi yumağı bir köpek 10 metre karelik alanında sokaktan geçen herkese kuyruk sallayıp kendini sevdirme derdinde. Fakat dengesiz sokak kedisi Pisini ve çetesi Alex’i sinir etmek için her gün ayrı bir numara bulup uyguluyorlar. En keyif aldıkları ise alex uyurken mamasından aşırmak uyandığında ise tasmasının erişebildiği son noktanın bir adım gerisinde Alex havlayarak ortalığı yıkarken adete ‘ ne bağırıyon yeaa’ edasında hiç bir şey olmamış gibi kıpırdamadan oturmaları. Kedim Pisini bir hafta önce ansızın bir sabah ortadan kayboldu.

Bakmadığım delik aramadığım bahçe kalmadı. Kendisi için onca endişelenmeme rağmen etrafımdakiler gelir bir kaç güne öyle arada gider takılır kafasına göre dedi. Ekürileri burada olmasına rağmen bir haftayı çok zor geçirdim. Derken dün sabah metrodan indiğimde metronun çıkışında sanki beni karşılamaya gelmiş gibi öylece otururken buldum Pisiniyi. Kucaklayıp getirdim yuvasına. Şimdi oturmuş iki gündür ayı yavrusu gibi aralıksız yemek yeyip su içiyor.

Duyarlı hayvanseverlerin kedicik Pisini’yi sahiplenmesini istiyoruz. İlgilenen arkadaşlar Buradan sayfasına giderek irtibat mailine ulaşmaları gerekmektedir. Hiç bir iyilik karşılıksız kalmaz ! Lütfen Dikkat buyrun .

Yazar: DepresifModanna

1985 yılının mayıs ayında türk kadın profiline tepki olarak doğdum, gururluyum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir