Bebek Pisinin Süt Annesi Oldu

Hikayenin Öncesi ; 

İsmini Garip koyduğum bebek pisi her gün üç kere ilaç seansı görüyor. Cumartesi pazar fazla mesaim sonucu bugün gözlerini açtı. İnsanların asla göremez dediği minik altı gün sonra bugün bize güzel gözlerinin yarısını gösterdi. Bunda onu sahiplenip yavrusundan ayırmayıp emziren süt annesinin payı çok büyük . Bebeğim şuan mutlu tüm bebek pisiler gibi hopluyo zıplıyo gözlerini biraz geç açtığı dünyayı keşfetmeye çalışıyor. Bir insanın yaşama sevincinden hiç bir farkı yok. Öğlen uykusuna annesinin koynunda ters yatışını görmeniz gerek. Artık sesimi tanıyor, her ilaç sürmeye yanlarına gidişimde yerinden kalkıp bana doğru koşuyor garip. Yakında sapasağlam dünya güzeli bir yavru olacak ve anne sütüne gereksinimi kalmayacak. Hala onu sahiplenmek isteyen olursa diye yazıyorum bu yazıyı.

Hayatı herhangi başka bir canlıyla paylaşmanın keyfini yaşamak isterseniz diye. Hayvanların size olan koşulsuz bağlılığını çıkarsız sevgilerini tadabilin diye.
He yok ben kalas olarak geldim kalas olarak giderim diyeceksiniz büyük ihtimalle çokta umurumda değil açıkçası. Çünkü medet ummayı ve şaşırmayı keseli çok oldu insan denin umursamazlığına. Her zaman söylediğim gibi insanlardan daha çok seviyorum hayvanları. Misal bir köpek durup dururken asla gelip size zarar vermez. Öyle canlılar ki hastalıklarını size geçirmez bile.

ve Sonrası ; 

Ne hayvan destekçileri adı altında sosyal paylaşım sitelerinden ne barınaklardan ne de başka bir yerlerden ses çıkmayınca artık yeter dedim. İş başa düştü Modanna. Sabah patrondan izin alarak kaptım bebek pisiyi veterinerin yolunu tuttuk. Gözlerinde derin iltihaplanma olduğunu söyledi bir sürü damla verdi günde üç kere düzenli sürülürse yaşama şansı ve düşükte olsa en azından tek gözünün görme ihtimali olduğunu yalnız mutlaka anne sütü alması gerektiğini olmazsa şırıngayla iki saatte bir sütlü su karışımı verilmesini söyledi.

sevimli kediİş yerinde olduğumuzdan kucağımda bebek pisi elimde ilaç torbaları kara kara geri dönüş yolunu tuttum. Hadi günde üç kere ilaç sürmek okey de bu bebeği diğer büyük kedilerden, araba tehlikesinden nasıl koruyup her iki saatte bir şırınga ile nasıl besleyeceğimi düşünürken iş yerine varabildik. Bu arada şapşal beni annesi zannedip kollarımı emmeye çabaladı bütün yol. Döndüğümüzde de sürtük annesi yok kayıplara karışmıştı. Sonra bir mucize oldu karşı bahçede yeni doğum yapmış siyah bir kedi bulduk.

Onun da bir yavrusu var ama daha, bir haftalık falan bizim miniği korka korka kedinin kucağına bıraktım o kokuyu alır almaz memeye yapıştı. Başkasının annesi olan kediyse kendi yavrusuyla beraber bizimkini de sahiplendi. Bizim miniğe aldığımız damladan anne kedinin de iltihaplı olan tek gözüne damlattım. Ara ara gidip yokluyorum. Süt annesinin kucağında huzurlu huzurlu uyuyor benimki. Üç gündür ilk kez içim rahat ben bakımını yapıp ilaçlarını aksatmam ama bu saatler dışında onu dış tehlikelerden koruyacak her an yanında olabilecek emzirebilecek bir annesi de var artık.

Umarım gözlerinde iyileşir bebek çünkü sende benim kadar onun kadar değerli bir can taşıyorsun. Minicik altı pespembe patilerinle üç gündür görmeyen gözlerinle tek başına hayata tutunmaya çabalıyorsun. Ve kedilerdeki annelik duygusunun bile insan olarak adlandırdığımız bazı yaşayan zavallılardan çok daha fazla olduğunu gözlerimle gördüm bugün. Merhamet dersi almamız gereken o kadar çok canlı var ki. Uzaktan seyre duran bütün kendi cinslerimi yardımlarından ve bir canlıyı ölüme terk ederken ki umursamazlıklarından ötürü tebrik ederek her geçen gün daha da vahşileştiğime tanık olabiliyorum. Helal olsun insanoğlu (:

Yazar: DepresifModanna

1985 yılının mayıs ayında türk kadın profiline tepki olarak doğdum, gururluyum.

2 thoughts on “Bebek Pisinin Süt Annesi Oldu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir