Planking Çılgınlığı

29.05.2011 tarihinde Moda kategorisine eklenmiş, Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

 

Yüzükoyun uzanmak anlamına gelen bu acayip moda sosyal ağlar sayesinde hızla dünyaya yayılıyor. Planking’in Türkçe sözlük anlamı kalaslar veya döşeme tahtası anlamındadır. Avustralya kökenli olan bu aktivite facebook ve youtube gibi sosyal paylaşım sitelerinde çok fazla tıklanıyor. “Planking” yapan kişi tehlikeli ve ilginç yerlerde yüzükoyun durarak fotoğraf çektirip paylaşım sitelerine ekliyor.

20 yaşındaki Michael Brannon polis aracı üzerinde “planking” yapınca izinsiz polis ekip aracının üzerinde bulunduğundan tutuklandı.

planking çılgınlığı ve tutkunlarıBazı mahkemelerce bu uğraşın tehlikeli olduğu ve kötü örnek teşkil ettiği, yapanlarında hakkında işlem yapılabileceği söylendi.

“Planking” tutkunları mahkemelerin ve polislerin uyarılarını göz ardı ederek her türlü mekanlarda yüzükoyun pozlar vererek internette yayımlıyorlar.

Facebook Sayfası
http://www.facebook.com/OfficialPlanking

Yazar Hakkında
Murat

Yazar : Murat

Yazar Hakkında : 1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Üç Artı Bir Tv
 • Twitter@aksiyazar

 • FriendFeed@aksiyazar

 • instagram@aksiyazar

 • Son Yapılan Yorumlar

  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli için beşevler çilingir diyorki;

  topuklu ayakkabı giyemiyorum ...nasıl giyebilirim

  Contorium Bilmecesi için Burak diyorki;

  Mondros değil Honduras

  Türkçe'nin Zenginliği için ege diyorki;

  İngilizcedeki son ek sayisi 678 Turkcedeki 100 İngilizcedeki on ek sayisi 1000in ustunde Turkcede yok Perfect zamanlarinin turkce karsiligi y