PlayStation Vita Oyun Konsolu

07.06.2011 tarihinde Teknoloji kategorisine eklenmiş, Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Los Angeles’taki E3 öncesi, SCEE çarpıcı bir line-up PlayStation ürünü tanıttı. Tüketiciler bu ürün ile evde yolda ve her yerde eğlence deneyimlerini paylaşabilecekler.

15 yıldır oyun ve eğlence lideri PlayStation CEO ve SCEE Başkanı Andy House Playstation Vita meydana artı yazılım getirdi, bir dizi donanım ve hizmetler heyecan verici, PlayStation platformu olması daha da bir heyecan verici şeklinde bir açıklamada bulundu.

PlayStation Vita Tanıtım

Oyun meraklıları 2005 yılında PSP taşınabilir eğlence ile yeni standartlar tanımış ve oyun meraklılarını oyun playstation vita oyun konsolusalonlarından alarak yeni bir dünya ile taşınabilir oyun makinaları ile tanıştırmıştır. Lansmanında Nisan 2011’ e kadar 70 milyondan fazla birim sattı.

Latince kelime olan Vita yaşam anlamına geliyor. Bu yeni nesil taşınabilir eğlence sistemi gerçek dünya bağlamında  zengin oyun ve sosyal bağlantılar içeriyor.

vita oyun konsolu

PS Vita arkasındaki ön ekran ve benzersiz bir multi-touch pad ile 5 inçlik multi-touch organik ışık içermektedir. Ön dokunmatik ekran ve arka touch pad ile birlikte PS Vita kullanıcılara üç boyutlu hareket oyunlarında doğrudan etkileşim sağlayan yeni bir oyun seçeneği sunmakta. Parmak hareketlerini kullanma, dokunmatik itme ve çekme ayrı bir hava katmış ürüne.

PS Vita da OLED ekran kullanılmış ve ön dokunmatik, çift analog taşınabilir bir sistem üzerinde en sezgisel üçüncü şahıs kullanımına özen gösterilmiş. Ön ve arkada olmak üzere kamera dahil edilmiş.

PS Vita oyunu kaydetmek PlayStation ile devam etmek PlayStation 3 ile evde oynamaya uyumluluk sağlamaktdır.

playstation vita türkiye

PS Vita yenilikçi oyunları da beraberinde getirdi. Tanıtılan o koleksiyon ;
WipEout 2048, ModNation Racers , Reality Fighters , Super Stardust Delta, Sound Shapes , Everybody’s Golf , Hustle Kings ve dahası.

PlayStation Network 77 milyondan fazla hesap ile dünyanın en büyük ağı, eğlence platformlarından biri olmaya devam etmektedir ve oyunlar, film ve müzik keyfiniz için ilk hedeftir.

Şu an itibariyle çıkış fiyatı 249 $, Türkiye’de kaç liraya satılacağı merak konusu.

 

Yazar Hakkında
Murat

Yazar : Murat

Yazar Hakkında : 1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Üç Artı Bir Tv
 • Twitter@aksiyazar

 • FriendFeed@aksiyazar

 • instagram@aksiyazar

 • Son Yapılan Yorumlar

  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli için beşevler çilingir diyorki;

  topuklu ayakkabı giyemiyorum ...nasıl giyebilirim

  Contorium Bilmecesi için Burak diyorki;

  Mondros değil Honduras

  Türkçe'nin Zenginliği için ege diyorki;

  İngilizcedeki son ek sayisi 678 Turkcedeki 100 İngilizcedeki on ek sayisi 1000in ustunde Turkcede yok Perfect zamanlarinin turkce karsiligi y