Rapunzelimtrak

Son zamanlarda hangi gazeteyi açsam, hangi kanala denk gelsem ya da hangi kadın sitesine girsem; etrafımızda yaşayan herkesin adeta birer adet bitki bilimci ve alternatif tıp uzmanı olduğunu şaşırarak görüyorum.

Bilmem kim saçlarının güzelliğini sarımsak yağına borçlu diye bir manşetin ardından açtım interneti girdim baktım. Hakikaten sarımsak yağının faydalı bir şey olduğuna benim püskül gibi 3 adet kalmış saçlarımı düzeltip yeni saç çıkaracağına yürekten inanarak gittim aktara sarımsak yağımı aldım eve geldim sürdüm. Allah’ım o yağın kokusu nedir öyle? Sarımsak denen bitkiden ailecek soğumamızı geçtim apartman sakinlerimiz dahi hala kapının önünden geçerken cık cık cık’lıyor.

Ayrıca tam 20 gündür saçımı her gün 2 defa olmak üzere kokusu güzel ne kadar şampuan varsa yıkadım yok anacım sarımsak kokusu geçmiyo saçımdan yastık kılıflarından ve evden. Âmâ gel gör ki man kafa ben dersimi almadım bu seferde mailime gelen entele otu hakkındaki bilgiyi kadın forumlarında araştırdım. Kullananlar memnun yağsız sirkeyle kaynatıp sürdüğün bi ot herkesin saçına iyi gelmiş. Fakat ot Hindistan’dan geldiğinden zehirli olduğundan yasaklanmış.

Azmettim Eminönü, Şişli derken Beşiktaş‘ın izbe bir sokağında ki aktardan otu temin ettim. Ettim etmesine de otun 10 gramı 35 TL. Dedim kardeş yanında herhalde ağacı da veriyorsunuz, ben ağacı almayayım 10 gr yeter. Yok dedi 10 gramı 35 TL nadir bulunuyo, bu saça çok iyi cart curt reklam faslından sonra. Eh dedim klasik Türk mantığıyla bu kadar pahalıysa vardır kesin bir güzelliği. 35 TL’yi aktara bırakıp serçe parmağım kadar otu aldım eve geldim. Sirkeyle kaynattım. Fakat sirke kaynadığında hiç hoş kokmuyormuş dünya gözüyle hiç değilse bunu öğrendikten sonra saçıma sürdüm. 1 sürdüm, 2 sürdüm, 3 sürdüm zaten totalde 5 tel olan saçım kaldı mı sana 2 tel.

Sevgili aktar bu yazıyı bir şekilde okuyorsan o parayı nerene sokmanla ilgili yapacağım yorumları edebimden yazmıyorum. Fakat aklı yoksun akıllanır mı akıllanmaz başıma bunca gelenden sonra mecaz değil bak kelime oyunu yapmadım bildiğin başıma gelen bunca olaydan sonra bir bilene danışayım bari dedim. Kuaföre gittim. Oda elime yılan yağı ve argan yağından oluşan göt kadar bir şişe tutuşturdu, bunu haftada iki sür kasaya da bir zahmet 100 TL öde çıkarken dedi. Şüphe duymadım abi adam işin uzmanı saçcı yani koskoca kuaför 100 TL’yi de ona ödedikten sonra elimde göt kadar şişe 2 sürüşte bitti.
Bir işe yaradı mı yaramaz olur mu sanırım bitlendim o kadar yağdan sonra kaşım kaşım kaşınıyorum. Bu yazı ders olsun ibretlik bir yazı olsun diye yazdım. Her söylenene yazılana benim gibi inanan kekolar varsa inanmasın diye yazdım.

İnsanlık için yazdım.

Yazar: DepresifModanna

1985 yılının mayıs ayında türk kadın profiline tepki olarak doğdum, gururluyum.

1 thought on “Rapunzelimtrak

    Mehmet Emre Baş

    (19 Şubat 2012 - 13:37)

    İnşAllah akıllanmışındır madonna 🙂 Kelin ilacı olsa başına sürermiş sözü ne kadar güzel bir söz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir