Rüyalarda Buluşuruz

Bu yazımda herkesin mutlaka hergece, bazı geceler ya da en azından ömründe bir gece olsun mutlaka deneyimlediği, henüz gizemi çözülmemiş insanoğlunun yaşadığı en garip tecrübelerden biriyle ilgili yazacağım. Yalnız aklına gelen o ilk şeyin ne olduğunu biliyorum hayalkırıklığı yaratmaktan da çok yana değilim esasında ama ben rüyalardan bahsedeceğim. Hatta daha ziyade kendi rüyalarımdan.
Evet kabul ediyorum insanlar ya da şöyle düzeltmem gerekirse sık rüya gören insanların rüyaları genelde anormal olur. Ama söz konusu benim rüyalaım olduğunda anormallik alt sınırı kendimce hafif kalabiliyor.
Örneklerle gitmekten yanayım yine herzaman olduğu gibi,
Misal rüyalarımda hiç bir zaman gerçek hayatla eş zamanlı mevsimleri daha tutturmuşluğum yoktur. Normalde kış mevsimini yaşıyorsak ben mutlaka rüyalarımda güneşli havalar, denize-havuza girmeler falan görürüm.Normalde yaz mevsimindeysek de rüyalarımdan kardır, yağmurdur eksik olmaz.Ayrıca muhakkak hemen hemen her rüyamda fantastik bir obje mutlaka bulunur. Bu kimi zaman karavan şeklinde bir ambulansı kullanan fil olur, kimi zaman çilekli jöleyle ayin yapan bir topluluk olur gibi (burda yazarın bilinç altıyla ilgili küfür etmessek sevinirim keza kendi rüyalarımdan bahsediyorum.).
Belirtmekten çekinmeyeceğim bu heryerde bahsedilen dünyanın en salakça şeyi olan rüya yorumlarıyla ilgili de bir kaç söz hazırladım ama bu yazının içeriğine uygun olmadığı kanısındayım.Arkadaş ben ayın 28 gecesi net uzun metrajlı film tadında uyandığımda her detayını hatırladığın tonlarca rüya gören bir insanım. İlk zamanlar bu durumu hevesle her sabah ‘Büyük Rüya Tabirleri’ kitaplarından ya da internet denen sonsuz mecrada araştırmaya kalktım.Ne zaman rüyamda balık görsem ‘para, bolluk, bereket , kısmet ‘tarzı güzel şeylerin geleceğinin habercisi olduğu yazıyor. Bende her seferinde ‘iyi iyi para geliyo nasılsa ‘ kafasında bir dolu harcama yapıp ay sonunda gelenin sadece kredi kartı ekstresi olduğunu farketmem uzun zaman aldı evet. Hadi ben algıda zaman zaman sorun yaşıyorumda siz ne bok yemeye insanı her türlü mecrada heveslendiriyosunuz? Bu rüya tabirleri yazanlara çok kılım.Enteresen bi şekilde bu şom ağızlıların yazdıkları iyi şeylerin hiç biri tutmazken ne kadar cenabet, kötü yorumları varsa hepsi tutar mı arkadaş.
Bir kere bilimsel olarak açıklanmış bir gerçek var koskoca bilim adamları insanoğlunun rüyalarının çoğunun negatif, korku, endişe vs gibi alt bilinçte tuttuklarının uyku evresinde yansıması olduğunu güzel, olumlu pzitif rüyaları daha az gördüklerini açıklamışlar.E be rüya yorumcusu insan evladı sen ne bok yemeye kırk yılın bir başında gördüğüm güzel rüyaları da doğru yorumlayamıyosun o zaman diye sormazar mı adama?
Bende yemedim içmedim.Hem bilim adına olsun, hem benim gibi rüya madurlarını aydınlatmak adına olsun ,bir süre önce kendi rüyalarımı yazmaya karar verdim. Bunun için kişisel lükslerimden feragat ettim. Yer yer uykumun en tatlı zamanında çişimin gelmesi ile yada susamamla uyanıp ihtiyacımı giderip tekrar polar battaniyemin güvenli kollarına kendimi bırakmak yerine aldım kalem kağıdı uyanmadan evvel gördüklerimi yazdım.Zaman zaman uyanır uyanmaz kahvaltımı edip sıcak çay-sigara keyfimden ödün verdim oturdum önce yazdım sonra hayata aktım. Sonuç olarak psikolojik olarak gayet sorunlu bi kişilik olduğum ortaya çıktı. Değerlendirmeyi acımasızca kendim yaptım gururluyum.Kayde değer hiç bi bok yok. Bu sebepten ey bu yazıyı okuyan insanoğlu ister balık gör ister çil çil altın ister bok gör ister yılan bunların sana herhangi bir getirisi yok.
Burdan yazımın sonuna yaklaşırken bu rüyaları falan araştıran sevgili bilim adamlarına da bir kaç cümlem var; daha faydalı şeylerle uğraşın lan! Gidin zaman makinesini bulun, ne bileyim ışınlanmayı icat edin, sikko sikko şeylerle vakit harcamayın akıllı olun.

Yazar: DepresifModanna

1985 yılının mayıs ayında türk kadın profiline tepki olarak doğdum, gururluyum.

4 thoughts on “Rüyalarda Buluşuruz

  Mehmet Emre Baş

  (17 Ocak 2012 - 23:37)

  Çok alemsin Modanna 🙂 Rüyalarını kimseye anlatma ve o anda kalsınlar bence.

  Murat Gülçiçek

  (17 Ocak 2012 - 23:55)

  Rüya tabirlerini yazanlara bende kılım 🙂 yalnız değilsin !

  Mehmet Emre Baş

  (18 Ocak 2012 - 01:03)

  Murat senin kıl olduğunu biliyoruz bilmediğimiz birşey söyle 😀

  DepresifModanna

  (18 Ocak 2012 - 04:37)

  ahahaha yanlız konunun alt metni bakın tabirciler diil bilimadamları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir