Sabah-Toplu Taşıma -Sıcak – İbb

Sadece bizzat kendim ben Modanna olarak yazdığım için siteyi tamamen hükümsüz hale getirdim sanırım. Benden başka kimse bir şey paylaşmaz olmuş. Lan yoksa beni mi engellediniz tek ben kendi yazdıklarımı mı görebiliyorum diye bir paranoyaya güttüm. Gittim başkalarının bilgisayarlarından baktım valla yok la kimsenin bir şey yazdığı. Bir süre acaba ahali toplu olarak bir şeyi mi protesto ediyor dedim sordum soruşturdum sonuç alamadım.Zaten biz Türk halkı olarak kitlesel oluşumlarda bulunmayı beceremiyoruz dedim vazgeçtim. Kendi kendime meşru meşru konuşmaya karar verdim. Sorgulamıyorum artık aga banane ister yazın ister yazmayın .İster okuyun ister sallamayın. O değilde buradan İstanbul Büyük Şehir Belediyesi karar mercilerine seslenmek istiyorum ilk olarak .Köprülerin çalışmaya girmesini mütevellit Türk Halkı ani bir kararla metro ve metrobüsleri kullanmaya karar verdi.İyi hoş toplu taşıma önemli buna katılıyorum da toplu taşıyamıyorsunuz arkadaşım. Madem beceremiyorsunuz insanları adeta bir şangay metrosundaki balık istifi kıvamında üst üste gitmelerine hangi akla hizmet göz yumuyorsunuz. ‘Ben çalışmama bakarım zaten makam aracımla gidip geliyorum hangi saat olsa işe gider çıkarım’ kafanıza sıçayım. Evet aleni aleni büyük tuvaletimi yapayım kafanıza belki o zaman imandan gelen temizlikten ve yüzyıllar önce icat edilen deodoranttan bir haber olan halkımızda yaptığım mecbur seyahatlerde nelere katlandığıma bir nebze olsun şahit olabilirsiniz.
Ayılmak isteyen genç arkadaşlarım DİKKAT benim gibi ağır uyku problemi olanlar DİKKAT bu yazıyı okumadan geçmeyin. Arkadaş eğer sabah ayılmak istiyorsan yaz aylarında uyanmanı takriben toplu taşıma araçlarını sıkıysa kullanmaya kalk. Zaten binene kadar ölüm tehlikesi yada her hangi bir ezilme vakası yaşamadıysan şanslısın diyemeyeceğim içeri girdiğinde o ölüm tehlikesini nefes alıp vermeye başladığında ciğerlerinin kokuyu müteakip verdiği errorla yaşamaya başlıyorsun zaten. Hadi bu aşamayı da atlatan nadide şanşlı güruhtansın diyelim; hala bitmedi inerken en azından en az diyorum bak 10 tane insan adı altında ki manda adeta körlermişcesine üzerinden geçmeye çalışacak. Güçlü ol diren zaten can havli ile ayıldın burdan sonrası turkish survivor hayatta kalma yada kalamama meselesi misal Modanna hergün işe gidip gelirken en az profesyonel bir sporcunun harcadığı kadar enerji, stratejik bir uzmanın harcadığı kadar efor harcamasına rağmen hala tombik. ahaha ( yazar bu kısımda kendiyle taşak geçiyor takılma.) Neyse lan zaten okuyan yok yazma hevesim kaçtı okuyan yorum atsın

Yazar: DepresifModanna

1985 yılının mayıs ayında türk kadın profiline tepki olarak doğdum, gururluyum.

4 thoughts on “Sabah-Toplu Taşıma -Sıcak – İbb

  şule

  (23 Haziran 2012 - 01:27)

  Biz senin yazılarını dört gözle bekliyoruz.Günde iki kere bakıyorum yeni yazın var mı diye.Başklarının yazmamasına gelince;sıcaktan kendini dışarıya atanlar,işi olupta çalışanlar ya da şanslı kesimden olupta çoktan tatile çıkmış olanlar olabilir.Ama bence en önemli sebep senin yazılarını okuyup bu işten vazgeçenlerin sayısı hiçte az değil.Onlardan biri de benim 🙂 Yazmayı çok seviyorum. Paylaşmak güzeldir lakin; herşeyi herkesle paylaşmak bana göre değil.Tabi ki senin gibi kimlik gizleyerek bu biraz mümkün olabiliyor.Yine de senin gibi akıcı,güldürebilen ve insanı sıkmayan bir yazar olabilmek pek kolay değil.Sen başarmışsın o başka.Herkesi kendinle bir kefeye koyma:)

  Mehmet Emre Baş

  (23 Haziran 2012 - 08:47)

  Artık bu site senin modanna :). Devir işlemlerini gerçekleştireceğiz yakında para da anlaşırsak.
  Genel sorun şu yazarlık başvurusu yapıp 1-2 yazı gönderdikten sonra bırakan,terk eden insanlar yüzünden bizim de şevkimiz kırıldı. Site sahibi murat da bilgisayarını kırdı bir iş hayatı olunca o da ilgilenmeyi bıraktı.
  Ama herşeye rağmen senin bu isyanlarını okumak çok zevkli. ibb duysa sesini iyi olur hani.

  DepresifModanna

  (25 Haziran 2012 - 11:15)

  Aaaaaaaaa site başıma kaldı. Şule çok teşekkür ederim yorumların için sana verecek cevabım yok emre başıma atınız siteyi

  şule

  (25 Haziran 2012 - 16:19)

  Sen sadece yaz yeter 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir