Sevgili Kıt Beyinli Kendime Açık Mektup

Geri zekalıların Başkanı Modanna,

Sen hayatın boyunca hiç bir zaman akıllanmayacak mısın yavrum?
Hadi diyelim kalktın koca popon ve üzerinde utanmadan taşıdığın portakal kıvamlı selülitlerinle hafta sonu denize gitmeye karar verdin, a be görgüsüzün dik alası saatlerce güneşin alnında malak gibi yatıp ıstakoza dönmek neden?
Kendimle ne çeşit bir alıp veremediğim var acaba bunu bir türlü çözemiyorum. Bu arada Poyrazköy’ün denizi şahane akşam üzeri 6 dan sonra kirlense de o saate kadar bir Ege’yi aratmıyor gerçekten. Gidebilme lüksünüz varsa mutlaka bir hafta sonu gidin yiyicek içeceğinizi yanınızda götürdüğünüz takdirde sadece yol parası harcıyorsunuz. Onun dışında deniz ulaşımını kullananlar için söylüyorum giderken yolda her an yunus sürülerine denk gelmeniz ve keyfinize keyif katmanız çok olası. Fakat rica edeceğim benim düştüğüm kazlığa düşmeyin. Güneşi adeta ilk ve son kez görüyormuşçasına umarsız, korumasız malak gibi yatmayın zira acısı fena çıkıyor. İnsanlar baya baya net taşak geçiyor. Modanna gene ağzını bozuyor falan.
Bütün hafta sonu kıyıdan açıkta seyreden teknelere bakıp ‘ulan bu kentte bu kadar tekne sahibi varsa biz gariban kesim hani çoğunluktaydı laaaayn’ serzenişlerinde bulundum evet yaptım bunu. Sonra da tek günlük tatilimsi şeyimi mahvetmemek adına sorgulamadım. ahah lakin benden kat kat açık renk yaradılmış adeta pelte peyniri kıvamındaki nişanlımın kırmızısı şuan tüm ülke genelinde ki domatesleri renk açısından kıskandıracak boyutta acısını bilemem bu yüzden aynaya baktıkça kendime üzüldüğüm her an onun o kek görüntüsünü gözümün önüne getirip kıs kıs gülüyorum. Sonra pazartesi oluyor işe dönüyorsun falan..

Yazar: DepresifModanna

1985 yılının mayıs ayında türk kadın profiline tepki olarak doğdum, gururluyum.

1 thought on “Sevgili Kıt Beyinli Kendime Açık Mektup

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir