Siber Savaş Hızlı Başladı

09.06.2011 tarihinde Genel kategorisine eklenmiş, Kişi Okumuş ve 4 Yorum Yapılmış.

Belli bir süredir internet gündemini meşgul eden siber savaş, 9 Haziran Perşembe günü akşam 18:00 saatlerinde başladı. İlk etapta kurumsal siteleri hedef alan Anonymous karşı koymaya çalışan siteleri de etkisiz hale getirdi.

Anonymous Hackerlar diye adlandırılan Hacker gurubu Türklerden oluşan bir Hacker gurubundan yardım aldığını açıkladı. Türk hackerlar zombi ordusunun Anonymous’a Türkiye’de ki hangi sitelere saldırı yapılabileceği hakkında bilgi verdiği iddia ediliyor.

Akşam saatlerindeki saldırı TİB’e yönelik olacağı bekleniyordu fakat ilginç bir gelişme yaşandı. TİB sitesinde büyük bir yavaşlama oldu, sanırım bu yavaşlama meraklı internet kullanıcıların siteyi kontrol etmek için siteyi yormasından kaynaklandı. Hedef TİB fakat pek geçmeden http://sgk.gov.tr/ sitesi kullanılmaz hale geldi. Ardından TİB sitesine saldırıyı yönelttiler. TİB sadece 11 dakika dayanabildi.

Türk hackerlar karşı atağa geçerek karşılık vermek istediler. http://www.anonnews.org/ sitesini etkisiz hale getirdiler hemen sonrasında 3 dakika gibi kısa bir sürede http://www.ayyildiz.org/ sitesi çöktü. Şu an siber savaş devam ediyor ve Anonymous bir video yayınladı. İşte o video ;

Yazar Hakkında
Murat

Yazar : Murat

Yazar Hakkında : 1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

İbrahim Topçu
10 Haziran 2011 - 10:49

İlgiyle takip ettiğim bir konu, dün akşam yapılan saldırılar siber uzmanlar tarafından 20 dakika içinde geçiştirildi, herhangi bir kalıcı zarar olmadı. Merak edilen asıl nokta 12 Haziran Türkiye seçimlerinde yüksek seçim kurulunun internet ağına saldırı yapıp yapmayacakları. Böyle bir saldırıya karşı şimdiden şiddetli önlemler alınıyor. Ek sunucular ve yeni yazılımlar deneniyor. Herhangi bir gecikmenin seçimlere şaibe getirmesinden korkuluyor.

Murat Gülçiçek
10 Haziran 2011 - 10:58

Bende ilgi ile takip ediyorum. Dün takip ettiğim kadar TİB e yoğun bir saldırı oldu fakat TİB önlemini kaçarak yaptı. index sayfası etkisiz hale gelince hemen sunucu değiştirdi. http://tib.gov.tr/index2.html den yayına devam etti. Hemen ardından http://www.tib.gov.tr/index.server739.html sunucusuna geçildi. Bu şekilde kendini tekrarlayan 10 dan fazla sunucuya geçiş yapınca TİB kaçmış oldu. Saldırı gurubu bu olayı cesaretsizlik olarak açıkladı ve kaçan kovalanır takip edin bizi gibi bir açıklama yaptılar.

Mehmet Emre Baş
10 Haziran 2011 - 16:46

Murat kesinlikle yanlış araştırmışsın. Hiç de dediğin gibi birşey olmadı. Sunucu değiştirme değil o gördüğün. En son yazdığım yazıyı dikkatlice oku.

Mehmet Emre Baş
11 Haziran 2011 - 12:46
Üç Artı Bir Tv
 • Twitter@aksiyazar

 • FriendFeed@aksiyazar

 • instagram@aksiyazar

 • Son Yapılan Yorumlar

  Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli için beşevler çilingir diyorki;

  topuklu ayakkabı giyemiyorum ...nasıl giyebilirim

  Contorium Bilmecesi için Burak diyorki;

  Mondros değil Honduras

  Türkçe'nin Zenginliği için ege diyorki;

  İngilizcedeki son ek sayisi 678 Turkcedeki 100 İngilizcedeki on ek sayisi 1000in ustunde Turkcede yok Perfect zamanlarinin turkce karsiligi y