Sıla – Aslan Gibi

Sıla marjinal görüntüsü ve sesi ile her yaptığı projeden başarılı olarak çıkmış biri. Sıla’nın Aslan Gibi şarkısına çektiği klip kısa film tadında olmuş. Günümüzde kısa filmleri video paylaşım sitelerinde pek fazla görmeye başladık. Bu anlamda Sıla’nın , popülaritesini artıran kısa film tadını klibine yansıtması başarılı olmuş. Klip ekibinde bir laçkalık söz konusu tabi ki. Bunu söylemeden geçemeyeceğim. Klipte marjinal bir hava yakalansa da Türkiye’de böyle insanlar var da biz niye görmedik fikri oluşuyor bizde.

aslangibisila

Klipte herkes uçuyor, sanki  herkesin kafası iyi. Tipler bir o kadar uyumsuz. Sanki bize bir şeyler anlatmaya çalışıyorlar. Klipte tek gerçek var o da tartışılmaz Sıla’nın görüntüsü ve muhteşem sesi.

Klip başlarken espri yapılıyor, klipte Sıla hariç herkes gülüyor. Ben mi yakalayamadım ama klip gösterisi ile şarkı birbirini tutmuyor. Sıla’nın klibinde müzisyenleri daha fazla görüyoruz. Sıla’nın müziğe aşkı olarak yorumlayabiliriz bu durumu. Klip kendini izlettirmesi konusunda gayet başarılı.

Şarkılar vardır, yıllar geçtikten sonra biri çıkar ve o şarkıyı tekrar gündeme getirir. Zihinlerde şarkıcı ve şarkı bütünleştiği için yeni yorum pek beğenilmez.  Linet’in sesine alışarak dinlediğimiz şarkı Aslan Gibi, Sıla yorum farkı ile kalitesini bozmamış ve uzun süre Sıla yorumu ile dinleneceğe benziyor.

Sıla – Aslan Gibi videosu :

http://youtu.be/IsfBx_F3kl4

Yazar: Murat

1982 doğumlu İnternet sistemleri ve yazılımı konularında uzman Uludağ üniversitesi mezunu Murat GÜLÇİÇEK Google+ Profili

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir