Sonsuz Kez Teşekkürler Üstat’a

Onunla dostluğumuz daim olsun. Sağlam bir kişiliği var. Seviyesini her zaman korudu. İnatçılık özelliği dinlenmediği zaman çıkabiliyor. Birçok şey paylaştığım için mutluyum. Ve devamını da dilerim. Zaman elverirse kendisiyle Avrupa’ya gideceğiz. Belki pikniğe gitmelerimiz olmadan ama birçok mekanda birçok yenecek şeyin tadına bakmışlığımız var. Tartışmalarımız olmuştur. Galip ya da yenik çıkmak isteyen yok bizde. Dostlarımızı birlikte bir araya kadar çeşitlendirme yaptık. Muhabbetlerimiz oldu. Çay içtik. En sevdiğimiz çaydı.

Teknolojik olayları tartışmayı sever. Yeni şeyleri o şunu yapmış bu bunu yapmış yapsak olur mu gibilerinden bendenizle paylaşarak bazen onu dinlemediğim zaman kızgınlığını belirtmeyerek zamanı eritirdi. Otobüse bindiğimiz zaman gene anlatmaya devam eder. Telefon edenler ona. O konuşmayı uzattıkça uzatır. Ben de bunu kızarım ama belli etmem. Ama o anlar. Yürüdük hem de bayağı yürüdük. En son Harbiye’den Mecidiyeköy’e yürüdük. Yürürken bile projelerden bahsederiz. Tohumken beliren bu düşünceler meyve verecek mi hayal ederiz. Ama benim fazla görüşmesek de uğrayabileceğim umut durağım. Herkesin yok mudur böyle durakları. Canı sıkılınca, derdi olunca uğrayacağı onunla beraber çözümler arayacağı. Bize de gelirdi. Gene çayı çok sever. Balığa hiçbir zaman hayır demez. Mısır ekmeğini kendi memleketinde güzel yapsalar da bizim mısır ekmeğimize hayır demez. 🙂

Onunla birçok yere gittik. Kadıköy sahil gezmelerini unutamam. Hayatımda zaten azdır bu mutlu olduğum saatler. Yaşadığım en güzel günlerin çoğu onunladır. Daha fazla yaşamak isterim. Dostlarımızı yanımıza alarak belli umutlar belli heyecanlar. Hayat kısa zaten yolu yarılamaya az kaldı. Şimdi hayatlarımızı kurmaya bakıyoruz. Herkes kendi kulvarında. Her gün yeni haberler, yeni yaşanacaklarla geçiyor hayatımız. Bu dostum Milli Eğitim Bakanlığı kurumunun kısa adını taşır. Böreği ve kavurma eti kaçırdı ama olsun. Uzun uzun yollarda yürümek dileğiyle.                                           (Acemi ekonomist)

Yazar: akolabiye

1 thought on “Sonsuz Kez Teşekkürler Üstat’a

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir